Jak śledzicie wydatki na samochód?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją

Jak śledzicie wydatki na samochód?

Postprzez ArtIS » 29 cze 2018, o 23:37

Każdy co innego ;)

Ja mam Expenses.OK i dwie kategorie dla auta: Paliwo i Serwis :)
ArtIS
Lex Maniak

Model Lexusa: IS 250 AWD

Re: Jak śledzicie wydatki na samochód?

Postprzez ivo335 » 3 lip 2018, o 07:18

Dzięki za super odpowiedzi - dokładnie takiego info szukałem. :ok:

Jedno co mnie zastanawia - wielu z Was mówi o Motostat, Fuelio, Spritmonitor... te aplikacje nieźle śledzą wydatki na paliwo, ale reszta jest dodana raczej "na doczepkę". Nie ma żadnego zaawansowanego podziału na kategorie transakcji (utrzymanie/eksploatacja/sprzedaż..., części/usługi/podatki i opłaty/...) ani tym bardziej sensownego raportowania.
Nie brakuje Wam odpowiedzi na pytania w stylu:
- ile średnio miesięcznie kosztuje samo utrzymanie auta (przy zerowym przebiegu)?
- ile eksploatacja (tzn. za ile jeżdżę)?
- ile kosztował samochód łącznie, po jego sprzedazy?
- jak różni się cena nabycia za granicą od całkowitej ceny "pod klucz" (przy sprowadzaniu auta)?
- czy dany samochód psuje się "drogo" czy "tanio" (a także: często czy rzadko) w porównaniu do innych?
- itd., itd.

Bo przyznam, że ja mam wiele takich rzeczy, które chciałbym wiedzieć - a wymienione apki mi tego nie oferują.
ivo335
Nowy lex user

Model Lexusa: BMW ;-(

Re: Jak śledzicie wydatki na samochód?

Postprzez q3_ » 3 lip 2018, o 08:09

To może czas napisać taką apkę... Może bym i zrobił coś takiego jakbym miał za dużo czasu ale nie mam, więc dlatego przygotowałem sobie arkusz. Przygotowanie takiego arkusza kosztuje 10 minut a później masz wszystko czego potrzebujesz i dodatkowo możesz łatwo modyfikować jeśli przyjdą do głowy nowe pomysły.
q3_
Lex user

Model Lexusa: LS430

Poprzednia strona

Powrót do Na każdy temat