jak szybko umyc czarny samochód

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

jak szybko umyc czarny samochód

Post autor: DanLexus »

Do tej pory nie posiadalem samochodu z czarnym lakierem i albo się nie da albo nie potrafię szybko i dobrze go umyć. Jak to robicie? Co używacie?
Supras are just a hatchback SC300
Awatar użytkownika
kulek
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 20 paź 2017, o 00:21
Model Lexusa: V8
Skąd:: Tychy
Kontakt:

Re: jak szybko umyc czarny samochód

Post autor: kulek »

Szybko to go można chyba tylko ubrudzić...
zdrowy_zab
Lex user
Posty: 151
Rejestracja: 30 sie 2017, o 12:51
Model Lexusa: LS400, IS200T
Skąd:: Pajęczno/Warszawa
Kontakt:

Re: jak szybko umyc czarny samochód

Post autor: zdrowy_zab »

Bezdotykowo nie da rady :D
Rękawicą dotknąć trzeba...innej opcji nie ma ;)
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: jak szybko umyc czarny samochód

Post autor: DanLexus »

zdrowy_zab pisze:Bezdotykowo nie da rady :D
Rękawicą dotknąć trzeba...innej opcji nie ma ;)
Rozwiń wypowiedź... bo pojawia się jeszcze kwestia tego jak dotykać żeby nie porysowac. Czego używać? Po prostu nie mam czasu na przesadnie długie pucowanie auta bo wtedy musiałbym wybierać między myciem na przejażdżka w weekend. Nie wiem jak ludzie uzytkuja na codzień czarne samochody - chyba trzeba się nie przejmować że brudnym się jeździ :doh: A moje SC z założenia miało być po to żeby wyglądać więc muszę znalesc jakiś kompromis.
Supras are just a hatchback SC300
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: jak szybko umyc czarny samochód

Post autor: carinus »

Miękka szczotka do mycia i koniecznie do płukania woda zdemineralizowana lub czysta deszczówka.Po zwykłej zostanie niestety sporo białych plamek.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: jak szybko umyc czarny samochód

Post autor: michalllw »

Masz zajechany lakier z milionem rysek i porów. Zrób polerkę, nałóż wosk, np Soft99 do ciemnych lakierów i będziesz być auto bardzo szybko, przerabiałem to dziesiątki razy :ok:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
zdrowy_zab
Lex user
Posty: 151
Rejestracja: 30 sie 2017, o 12:51
Model Lexusa: LS400, IS200T
Skąd:: Pajęczno/Warszawa
Kontakt:

Re: jak szybko umyc czarny samochód

Post autor: zdrowy_zab »

Jak nie masz czasu to lepiej się nie zagłebiaj bo potem stracisz mnooostwo czasu i kasy :D opłukać możesz zwykła kranowa, tylko wytrzeć do sucha ręcznikiem do tego przeznaczonym.
Do mycia doskonale sprawdza się dokładnie ten model rękawicy (w pl odpowiedniki 50+) https://m.aliexpress.com/item/32810822717.html?
dadan
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 13 cze 2012, o 15:15
Model Lexusa: szukam
Skąd:: gdynia
Kontakt:

Re: jak szybko umyc czarny samochód

Post autor: dadan »

Mam rękawicę z linka powyżej, za krótkie włosie, za dużo nie nasiąka szamponem, niestety do takiej CarPro jej baaardzo daleko, ale wiadomo cena też jest inna.

Czarny kolor jest trudny w utrzymaniu. Jak najbardziej pomyslałbym o wosku Fusso lub najlepiej powłoce, wtedy mycie nie zabiera dużo czasu. A samo mycie? Pianownicą nadkładasz pianę, spłukujesz, potem mycie na 2 wiadra, osuszasz ręcznikiem, do tego szyby i względnie auto ogarnięte. Oczywiście wskazane jest coś do mycia felg i opon (szczotka, płyny) ale to już nie dotyczy lakieru więc uznajmy że nie ma tematu :)

ps: szczotka do mycia lakieru narobi więcej bałaganu niż umyje...
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: jak szybko umyc czarny samochód

Post autor: DanLexus »

michalllw pisze:Masz zajechany lakier z milionem rysek i porów. Zrób polerkę, nałóż wosk, np Soft99 do ciemnych lakierów i będziesz być auto bardzo szybko, przerabiałem to dziesiątki razy :ok:
Na szczęście lakier jest nowy więc tego problemu nie ma. Ale właśnie obawiałem się do tej pory myć go ręcznie żeby nie narobić rys. Jednak Bezdotykowo nie ma szans zrobić to dobrze.
Supras are just a hatchback SC300
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: jak szybko umyc czarny samochód

Post autor: DanLexus »

Tak w ogóle to dzięki za odpowiedzi.
Jeśli możecie to napiszcie jeszcze jakich środków i sprzętów używacie do mycia. Jak już coś kupować to niech będzie sprawdzone i dobre. Wolę dopłacić parę pln i mieć spokój bo tak jak pisałem czas jest dla mnie bardzo ważny. Dlatego to co będę używał musi być skuteczne i przyjazne w użytkowaniu.
Supras are just a hatchback SC300
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości