Powłoki ceramiczne

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
Kristof
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 1 cze 2017, o 07:15
Model Lexusa: GS 350AWD
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Powłoki ceramiczne

Post autor: Kristof »

Hej, widziałem w wątku o IS rozgorzała ładna dyskusja na temat powłok ceramicznych. Czy ktoś kto zgłębił temat bardziej mógłby się wypowiedzieć na temat trwałości, jej braku lub innej ściemy którym każdy "zakład detailingowy" się reklamuje? Jeśli polecacie jakąś powłokę to chętnie bym się dowiedział też jaką i gdzie mógłbym w okolicy Krakowa ją położyć :)
O i co z niewidzialna wycieraczka? Czy faktycznie działa i jak długo? Podejrzewam że budżetowe tylko do pierwszego deszczu ale popularne Glaco? Czy jest proste do położenia że laik jest w stanie ogarnąć?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: Miłosz »

Działa, ale to nie jest 5 lat, na swojego śmierdziela też kupiłem, ale tym razem tanią budżetową z ali ;)

Obrazek

Na którą i tak pójdzie soft99, bez problemu można robić taką "kanapkę"

Niewidzialną wycieraczke miałem przyjemność nawet samemu wykonać w laboratorium i działało to bardzo fajnie. Z tym że już taka z autolandu nawet się sprawdza i nie ma co kombinować.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
zdrowy_zab
Lex user
Posty: 151
Rejestracja: 30 sie 2017, o 12:51
Model Lexusa: LS400, IS200T
Skąd:: Pajęczno/Warszawa
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: zdrowy_zab »

NW glaco tak z 3 miesiące w zimę podziała, latem trochę dłużej. NW jest łatwa w położeniu ale wymaga przepolerowania maszyną szyby za pomocą glass polishu.
Powłoki oczywiście, że działają. Jest wiele dobrych i łatwiej byłoby wybrać z kilku, które ewentualne studio by ci zaproponowało ;)....unc-r, gtechniq...

Jeśli chodzi o kanapki powłoka-wosk, to jest to niezalecane i raczej nikt tego nie stosuje (a przynajmniej nie znam).
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: Miłosz »

Czemu nikt nie stosuje ? :D Ja sam miałem cquartza + zymola carbona i ok się spisywało.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Tomaszeks
Lex user
Posty: 65
Rejestracja: 27 lis 2013, o 14:38
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: Tomaszeks »

Też się rozglądam za jakąś ceramiką. Dobra hydrofobowość i trwałość - to mnie interesuje najbardziej. Nie mam zamiaru smarować auta po 2-3 myciach. Jest coś takiego w przyzwoitej cenie?
zdrowy_zab
Lex user
Posty: 151
Rejestracja: 30 sie 2017, o 12:51
Model Lexusa: LS400, IS200T
Skąd:: Pajęczno/Warszawa
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: zdrowy_zab »

Miłosz pisze:Czemu nikt nie stosuje ? :D Ja sam miałem cquartza + zymola carbona i ok się spisywało.
Bo to bez sensu. Raz, że wosk zapycha powłokę, dwa...to po co powłoka, jeśli na to kładziemy wosk? Jaka jest tego zaleta?
Tomaszeks pisze:Też się rozglądam za jakąś ceramiką. Dobra hydrofobowość i trwałość - to mnie interesuje najbardziej. Nie mam zamiaru smarować auta po 2-3 myciach. Jest coś takiego w przyzwoitej cenie?
Unc-r
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: Miłosz »

Mi nic nie zapychało ;) A swoje 3 grosze w temacie powłok kwarcowych myśle miałem ;)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
Kristof
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 1 cze 2017, o 07:15
Model Lexusa: GS 350AWD
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Powłoki ceramiczne

Post autor: Kristof »

zdrowy_zab pisze:Powłoki oczywiście, że działają. Jest wiele dobrych i łatwiej byłoby wybrać z kilku, które ewentualne studio by ci zaproponowało ;)....unc-r, gtechniq...
Rewitalizacja + przygotowanie na to Unx-r pro elite + NW wołają 5k do tego jest coś na opony felgi i końcówki wydechu

Ich projekty widziałem ale głównie na fotach tylko nie wiem ile to zasługa zdjęcia a ile faktycznie powłoki to nie wiem.
Co do NW to jaki wtedy polecacie płyn? Zwykle marketowe maja grubo alkoholu więc podejrzewałem że to jakoś że sobą reaguje i skraca mocno żywotność.

@zdrowy_zab a to co zrobiłeś z LS to bajka :P przeczytałem cały temat z przywrócenia wyglądu

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
zdrowy_zab
Lex user
Posty: 151
Rejestracja: 30 sie 2017, o 12:51
Model Lexusa: LS400, IS200T
Skąd:: Pajęczno/Warszawa
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: zdrowy_zab »

Dzięki :D

5k to dosyć sporo, oczekiwałbym bardziej w granicy 3k już z korektą lakieru. Na opony to jednorazowy dressing także szkoda to w koszta uwzględniać :D

Jeśli chodzi o NW to ona jest na bazie alkoholu izopropylowego i nie ma problemu z płynami do spryskiwaczy. Ale ogólnie najbardziej polecany ze wzgledu na zapach, domywanie i brak śladów jest sonax extreme.
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: wuju »

Czyli ile taka średniej jakości powłoka wytrzyma ?? bo jak mam wydać parę stówek a efekt i trwałość ma być podobna collinite, to sobie chyba daruje i dalej będę smalcował co jakiś czas
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości