Powłoki ceramiczne

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
zdrowy_zab
Lex user
Posty: 151
Rejestracja: 30 sie 2017, o 12:51
Model Lexusa: LS400, IS200T
Skąd:: Pajęczno/Warszawa
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: zdrowy_zab »

2-4 lata mniej więcej. Zależy jak będziesz dbał, mył, w jakich warunkach jeździł /garażował samochód.
Tomaszeks
Lex user
Posty: 65
Rejestracja: 27 lis 2013, o 14:38
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: Tomaszeks »

Za dwa-trzy lata sprzedam autko... 3-5 tys. to dla mnie gruba przesada. Myślałem o samodzielnym położeniu jakiejś łatwej i trwałej powłoki, ale chyba takich wynalazków jeszcze nie ma. :biggrin2:
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: Miłosz »

Dasz radę sam to położyć, to nie jest jakaś magia. Grunt to dobrze przygotować powierzchnie.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
zdrowy_zab
Lex user
Posty: 151
Rejestracja: 30 sie 2017, o 12:51
Model Lexusa: LS400, IS200T
Skąd:: Pajęczno/Warszawa
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: zdrowy_zab »

Jak ktoś nie miał doczynienia z detailingiem wcześniej to nie wrozylbym sukcesu...:)
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: Miłosz »

Tak z ciekawości zapytam, bez żadnych podtekstów czy zaczepek, ile aut zrobiłeś i jakim produktem ?
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
zdrowy_zab
Lex user
Posty: 151
Rejestracja: 30 sie 2017, o 12:51
Model Lexusa: LS400, IS200T
Skąd:: Pajęczno/Warszawa
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: zdrowy_zab »

Po 10 przestałem liczyć. Cquartz, maxprotect, gtechniq, kisho.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: carinus »

Na jednym z samochodów mam położoną powłokę UNC-R,w czerwcu minie drugi rok a na razie nie widać żeby cokolwiek się działo.Koszt położenia 700zł,tyle zapłaciłem znajomemu.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: Miłosz »

No to ładny wynik, ja głównie cquartz i też chwile sie bawiłem jakimś produktem który wprowadził Sławek z diamentowej ochrony, ale już nie pamiętam nazwy. A wracając do tematu, to jak dla mnie dramatu z aplikacją na prawde nie ma, a robiłem już w różnych konfiguracjach, z korektą , bez , po 10 warstw po 2, z woskiem itd. A detailerem to żadnym nigdy nie byłem :P

edit:
Tak jeszcze dodam, że ostatni raz to chyba z 5 lat temu kładłem coś takiego,także na pewno coś się pozmieniało w kwestii jakości. Nie miałem czasu się ostatnio tym bawić, ale jak się ociepli to na mojego wpadnie, ale tak nie chce mi się go kolejny raz polerować że masakra :/
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Tomaszeks
Lex user
Posty: 65
Rejestracja: 27 lis 2013, o 14:38
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: Tomaszeks »

Miłosz pisze:ale tak nie chce mi się go kolejny raz polerować że masakra :/
I o to chodzi właśnie :biggrin2: Powłoka łatwa i szybka do położenia.
RafalGS450H
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 24 sie 2017, o 22:00
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Irlandia
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: RafalGS450H »

ze wzgledu na to ze dzialam z korekatmi i powlokami hobbistycznie to przerobilem moze tylko z 20 aut z ceramika, z woskami pewnie x3 lub x4

Trwalosc powloki i to niezaleznie czt ceramiki czy wosku zalezy od przygotowania powierzchni pod nie, wosk duzo wicej wybacza, jak gdes nie dotrzesz to nawet twrde woski jak colli zetrzesz po paru dniach, z ceramika sa juz problemy dzien pozniej , wiec trzeba byc mega dokladnym zarowno w aplikacji jak i docieraniu, jak zrobimy "mijaka" przy aplikacji to sie zemsci pozniej bo bedzie to widoczne.

Najlepsza ceramika moze wytrzymac 2-3 miechy i przegrac w testach od tych duzo "gorszych" jesli powierzchnia po korekcie nie bedzie przygotowana pod nie, niestety wiem z dosiwadzcenia ze ludzie nakladaja ceraike cy woski prosto po polerkach czesto tych "januszowych" bo twierdza ze poweirzchnai jest idelanie czysta wiec nic wiecej nie trzeba.

Swojego lexa robilem 3 dni bo byl w stanie agolanym jak go kupilem , ze wzgledu na to ze i tak bedzie oklejany postaowilem dac na lakeir "tylko" wosk, padlo na colli 476, aut robione za domem, pod chmurk bo mialo byc szybkie odswiezenie lakieru a ze mam zryta glowe to skonczylo sie na 3 dniach pracy, wszystko zrobione zgodnie ze szztuka detailingu i colli polozone w wrzesnu jest na aucie nadal bo widze jak kropelkuje.
Obrazek Obrazek Obrazek

reasumujac, jak ktos nie ma dswiadczenia z powlokami to polecam polozyc dobrej klasy wosk bo efekt i jego zywotnosc bedzie taka sama a narobi sie zdecydowanie mniej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 14 gości