AUTOSZYBA W ASO

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: AUTOSZYBA W ASO

Post autor: pjetrooha »

W PZU likwidacja zależy od Twojego zgłoszenia szkody. Jeśli zgłosisz szkodę z ryzyka AutoSzyba likwidacja będzie na zamienniku, tak stanowi OWU... nie ma to wpływu na zniżki. Możesz też zgłosić szkodę z AC ale tutaj musisz mieć wykupioną klauzulę wariant serwisowy (aby był oryginał) plus utratę zniżek aby operacja się opłacała... tzn. abyś nie musiał dopłacać za amortyzację części i nie tracił zniżek.
forinner591
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2018, o 11:23
Model Lexusa: a9
Skąd:: Inowrocław
Kontakt:

Re: AUTOSZYBA W ASO

Post autor: forinner591 »

NA pewno trzeba przeczytać wszystkie warunki naprawy ponieważ sam kiedyś się na coś takiego nadziałem i od tamtej pory czytam warunki naprawy.
Arczi89
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 25 gru 2016, o 21:22
Model Lexusa: GS 300 Prestige +
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: AUTOSZYBA W ASO

Post autor: Arczi89 »

Napiszę jeszcze raz. Jeżeli kupisz Autoszybę w Salonie Lexusa to jest ona droższa co prawda, ale wymieniają bez utraty zniżek w ASO.
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: AUTOSZYBA W ASO

Post autor: pss »

Arczi89 pisze:Napiszę jeszcze raz. Jeżeli kupisz Autoszybę w Salonie Lexusa to jest ona droższa co prawda, ale wymieniają bez utraty zniżek w ASO.
Mylisz się, salon jest pośrednikiem innych firm: Hestia, Pzu i Alianz.
Wybrałem Hestie z maksymalnym pakietem i jak "poszła" mi szyba, to salon powiedział, że niestety ale tylko z AC mogą zrobić.
Ubezpieczenie szyby jest w warsztacie wybranym przez Hestie, rozmawiałem z Hestią i tak wyszło, że wskażą mi najbliższego Nordglassa.
W OWU oczywiście jest taki zapis więc nie było sensu się kłócić jak i dawać rocznego auta do Nordglassa więc wybrałem AC - mam ochronę zniżek w Hestii.
Awatar użytkownika
blazkoz
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2018, o 16:39
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Olsztyn
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: AUTOSZYBA W ASO

Post autor: blazkoz »

Ojciec wymieniał i faktycznie tak było jak pisał @Arczi89. Może coś się znów pozmieniało..
Pokonanie pierwszego zakrętu nigdy nie zapewni zwycięstwa, ale wiele wyścigów przegrywa się na pierwszym zakręcie - Garth Stein
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: AUTOSZYBA W ASO

Post autor: pss »

No ja to przerabiałem pod koniec 2017 i naprawdę brałem w ASO najdroższą opcje ich polecanej firmy Hestii.
Oni jedynie są pośrednikiem i mają tam deal na zniżki - Hestia ma flote w Toyocie ;)
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: AUTOSZYBA W ASO

Post autor: pjetrooha »

Wyciąg z PZU AutoSzyba:
"Objęta PAS usługa assistance przysługuje, jeżeli istnieje techniczna możliwość naprawy albo wymiany uszkodzonej szyby w pojeździe, przy czym do wymiany stosuje się szybę będącą częścią alternatywną "... Arczi89 też się nie myli, jeśli założymy likwidację z AC a nie AutoSzyby i jest wykupiona klauzula ochrony zniżki po szkodzie w AC.
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: AUTOSZYBA W ASO

Post autor: pss »

No tak ale nie będzie to Autoszyba, a AC ;)

Ochrona jest fajna tylko trzeba pamiętać o tym, że działa to w jednej firmie - musimy przedłużać AC w niej.
Więc jak zmienimy firmę to do 5 lat mamy szkodę w AC.
Arczi89
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 25 gru 2016, o 21:22
Model Lexusa: GS 300 Prestige +
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: AUTOSZYBA W ASO

Post autor: Arczi89 »

Trzeci raz napiszę. Kupiłem ubezpieczenie u dealera i wykupiłem poza AC autoszybę (koszt +180zł). W stczniu wymieniłem szybę czołową w ASO Kraków na oryginalną. Serwis umył, nawoskował auto oraz wyprał skóry. Nie straciłem zniżek bo robiłem to z AutoSzyby w PZU.
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: AUTOSZYBA W ASO

Post autor: pjetrooha »

Arczi89 pisze:Trzeci raz napiszę. Kupiłem ubezpieczenie u dealera i wykupiłem poza AC autoszybę (koszt +180zł). W stczniu wymieniłem szybę czołową w ASO Kraków na oryginalną. Serwis umył, nawoskował auto oraz wyprał skóry. Nie straciłem zniżek bo robiłem to z AutoSzyby w PZU.
No to oszukałeś system...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości