AUTOSZYBA W ASO

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
doktor4g
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 1 gru 2017, o 22:46
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: lubuskie
Kontakt:

AUTOSZYBA W ASO

Post autor: doktor4g »

Witam,
czy ktoś z użytkowników wymieniał moze uszkodzoną przednią szybę w ramach autoszyba PZU w ASO? Chodzi mi o to zeby nie wymieniac na no-name tylko na oryginał. W ASO twierdzą ze nie ma problemu bo tak robili zgłaszam szkode na infolinii i przychodze do nich. Ubezpieczenie mam dilerskie (wykupione w salonie gdzie brałem auto).
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

AUTOSZYBA W ASO

Post autor: Marchol »

Likwiduje właśnie z PZU auto szyba, przednią szybę w GS MKII. Zadzwoniłem na infolinię i PZU wskazało mi miejsce (warsztat) w którym szyba będzie naprawiana. Tego samego dnia warsztat zadzwonił celem umówienia wizyty. Jakiej marki szyba będzie montowana nie pytałem. 10.03 mam wizytę w warsztacie po wymianie napisze co mi się dostało. Ale czytałem z e ciężko o wymianę w aso na podstawie tego ubezpieczenia.

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: AUTOSZYBA W ASO

Post autor: Pawcio1979 »

Raz że ciężko aby w ASO wymienili oryginał z polisy a dwa jak się wymienia szybę z polisy to następne ubezpieczenie idzie moooocno w górę. Wniosek.......nie opłaca się.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: AUTOSZYBA W ASO

Post autor: Miłosz »

Ja miałem w PZU ale nie aso i wsadzili nordglassa jak mnie pamiec nie myli. Powinno być wszystko w warunkach umowy.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Arczi89
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 25 gru 2016, o 21:22
Model Lexusa: GS 300 Prestige +
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: AUTOSZYBA W ASO

Post autor: Arczi89 »

Ja miałem PZU Autoszybę kupioną w pakiecie dealerskim (droższa niż normalna autoszyba) ale wymienili mi w ASO, umyli auto, nawoskowali, umyli skóry i to wsio z polisy bez wzwyżek.
Oczywiście szyba oryginał.
doktor4g
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 1 gru 2017, o 22:46
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: lubuskie
Kontakt:

Re: AUTOSZYBA W ASO

Post autor: doktor4g »

Dzięki za Wasze odpowiedzi. Arczi - tak twierdzili w aso ze nie ma problemu - czy na infolinii ciężko przerobić temat zgłoszenia chęci wymiany w aso ? czeka mnie rozmowa telefoniczna i nie chce sie odbic z wyznaczeniem nordglassu...
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: AUTOSZYBA W ASO

Post autor: pss »

Już prawie u wszystkich jest NordGlass, czyli montowanie "chińczyka" lub zamawianie oryginału jeżeli Nordglass takich nie klei.
Nawet w OWU umów jest napisane, że to ubezpieczyciel wyznacza firmę usuwająca szkodę czyli na 99% Nordglass bo takie mają umowy spisane.
Ja ostatnio w Hestii robiłem z AC, bo szkoda mi było auta na kombinacje Nordglassu...
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: AUTOSZYBA W ASO

Post autor: grucha2666 »

Hej ja wymieniałem jakieś pół roku temu przednią szybę (odprysk) w swoim IS 300. Mam ubezpieczenie OC/AC w AxA i dodatkowo wykupiony pakiet szyby.

sprawa wygląda tak: musisz przeczytać swoje OWU (ogólne warunki ubezpieczenia). ja mam tak wpisane że ubezpieczyciel wskazuje WARSZTAT. walczyłem długo żeby było to zrobione w ASO i miałem taki wybór: albo w ASO z ogólnego AC (zniżki w dół) albo warsztat wskazany przez ubezpieczyciela i wtedy bez utraty zniżek. wybrałem to drugie ale zastrzegłem sobie, że co prawda warsztat oni wskazują ale ja nie zgadzam się na szybę inną niż OEM - skończyło się tak, że musiałem udowodnić że obecnie miałem zamontowaną szybę marki Lexus -> wtedy należy mi się też szyba marki lexus montowana... w NORDGLAS. zrobili wszystko super a szyba jest oryginalna.
Arczi89
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 25 gru 2016, o 21:22
Model Lexusa: GS 300 Prestige +
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: AUTOSZYBA W ASO

Post autor: Arczi89 »

Ja miałem prościej bo Autoszyba była w pakiecie Dealerskim czyli tylko OEM.
Tak więc sami zaproponowali ASO.
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: AUTOSZYBA W ASO

Post autor: pss »

No tak, ale to batalia i czas, a np. OWU Hestii mówi otwarcie o zamienniku oraz ich firmie do wymiany.
Z drugiej strony nauczyłem się i do aut zawsze biorę PZU lub Hestie + ochronę zniżek więc jak kontynuuje ubezpieczenie to nie tracę zniżki przy skorzystaniu raz w roku z AC.
Polecam tą opcje, bo jest sprawna i szybka, a niestety "autoszyba" to okradanie ludzi...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości