kosmetyki do pielęgnacji auta

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
SALWA
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 20:38
Model Lexusa: GS300 MK II
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: kosmetyki do pielęgnacji auta

Post autor: SALWA »

Podstawowe pytania:

Który model i rok ?
jaki kolor ?
Co chcesz osiągnąć poprzed pielęgnację samochodu ?

Jeśli jesteś z tych co potrafią umyć samochód na bezdotyku za 7 zł ... odpuść. Nie będzie Ci się chciało, jeśli nie.. zapraszam do dyskusji :)
RafalGS450H
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 24 sie 2017, o 22:00
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Irlandia
Kontakt:

Re: kosmetyki do pielęgnacji auta

Post autor: RafalGS450H »

zack pisze:Miałem na myśli taką powłokę jak np ta tutaj: https://sklep.car-spa.pl/powloki-ochron ... rwala-30ml

Która chroni lakier od takich rzeczy jak sól, ptasie odchody (i przebarwienia z tym związane), chemią drogową itd.
no z tymi pptasimi odchodami to tak bym nie szalal, do konca to nie uchroni ale napewno wydluzy czas jaki takie cos moze byc na aucie zanim wejdzie w rekacje z lakierem
SALWA pisze:Podstawowe pytania:

Który model i rok ?
jaki kolor ?
Co chcesz osiągnąć poprzed pielęgnację samochodu ?

sorry al ejakei znaczenie ma model rok i kolor samochodu?
Przed kazda powloka ceramiczna musisz zrobic pelna korekte wiec nie ma tu znaczenia cyz jest to czarne uni na lexusie z 2016 czy srebrny metalik w vw golfie z 2000 ;)
Awatar użytkownika
Kristof
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 1 cze 2017, o 07:15
Model Lexusa: GS 350AWD
Skąd:: Kraków
Kontakt:

kosmetyki do pielęgnacji auta

Post autor: Kristof »

Chyba koledze chodziło że pełna korekta lakieru zrobiona przez firmę wraz z ceramika może kosztować tyle co wartość samochodu :) przykład z golfem z 2000 idealny

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
SALWA
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 20:38
Model Lexusa: GS300 MK II
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: kosmetyki do pielęgnacji auta

Post autor: SALWA »

Kristof pisze:Chyba koledze chodziło że pełna korekta lakieru zrobiona przez firmę wraz z ceramika może kosztować tyle co wartość samochodu :) przykład z golfem z 2000 idealny

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Otóż to, z korektą przed powłoką jak najbardziej się zgadzam.. Bardziej chodziło mi o wycenę takiej korekty na podstawie lakieru i modelu samochodu. Jeśli ktokolwiek tam samo ceni wyprowadzenie lakieru na hondzie i audi to podziwiam. Pomijam fakt że wcześniej warto auto obejrzeć żeby dostosować temat do klienta.
RafalGS450H
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 24 sie 2017, o 22:00
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Irlandia
Kontakt:

Re: kosmetyki do pielęgnacji auta

Post autor: RafalGS450H »

dla mnei korekta to korekta, bez znaczenia jaki laier, marka czy model.

lakier na Hondzie zrobisz duzo szybciej niz na audi to fakt ale to juz problem detailera a nie klienta, co powiesz klientowi "Panie daj Pan 1000zl wiecej bo lakeiry w audi sa mega twarde i dluzej trzeba z nimi walczyc"?
To czy klient ma glofa z 2000 roku i chce wywalic 4tysiace zlotych na korekte z ceramika to jest jego wolna wolna, i jelsi ma takie zyczenie to powiene byc tak samo traktowany jak klient z lexem za pol banki
SALWA
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 20:38
Model Lexusa: GS300 MK II
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: kosmetyki do pielęgnacji auta

Post autor: SALWA »

Korekta to nie korekta, jeśli cenisz tak samo samochód który stoi w szopie 15 lat i auto które wyjeżdża z salonu i już potrzebuje korekty(a zakładam że wiesz o czym mówisz i masz świadomość że w 80% tak jest) to gratulacje.

Ja szanuje swoją pracę i kręgosłup i to nie jest tylko problem detailer`a bo nie liczy się za korektę 3k dlatego że jest korektą, bynajmniej nie u mnie. Roboczogodzina + środki i tyle. Nie wiem czy ktoś w PL ma sztywną stawkę.Podsumowując... tutaj w kraju ma znaczenie czy to jest lexus czy golf i nie ze względu na cenę ale gabaryt samochodu.

Bez spiny ;)
RafalGS450H
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 24 sie 2017, o 22:00
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Irlandia
Kontakt:

Re: kosmetyki do pielęgnacji auta

Post autor: RafalGS450H »

przeceiz ja sie nie spinam , nie pisalem o rozmairach aua bo e zalozylem ze przyjeclismy takie same ;)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: kosmetyki do pielęgnacji auta

Post autor: owczar »

Z ciekawych patentów w niskiej cenie.

Ostatnio koleżanka zmyla olej z nowych skórzanych butów męża płynem micelarnym. Mydełko avel nawet tego nie ruszyło...
Po tym eksperymencie sprawdziłem działanie tego płynu na kanapie skórzanej w mieszkaniu i efekt mnie zaskoczył. Nawet ślady z jeansów zeszły bez tarcia i odbarwien na skórze.
W weekend przetestowałem na skórze w lexie i tutaj efekt był podobny. Bez większego wysiłku fotel kierowcy stał się znowu matowy. Wystarczyło dosłownie 5 minut.

Potem poszedł impregnat i fotel znowu cieszy oko.
Używałem płynu Garnier, ale każdy ma podobne działanie. Oczywiście czysty płyn bez olejków nawilżających.
RafalGS450H
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 24 sie 2017, o 22:00
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Irlandia
Kontakt:

Re: kosmetyki do pielęgnacji auta

Post autor: RafalGS450H »

owczar pisze:Z ciekawych patentów w niskiej cenie.

Ostatnio koleżanka zmyla olej z nowych skórzanych butów męża płynem micelarnym. Mydełko avel nawet tego nie ruszyło...
Po tym eksperymencie sprawdziłem działanie tego płynu na kanapie skórzanej w mieszkaniu i efekt mnie zaskoczył. Nawet ślady z jeansów zeszły bez tarcia i odbarwien na skórze.
W weekend przetestowałem na skórze w lexie i tutaj efekt był podobny. Bez większego wysiłku fotel kierowcy stał się znowu matowy. Wystarczyło dosłownie 5 minut.

Potem poszedł impregnat i fotel znowu cieszy oko.
Używałem płynu Garnier, ale każdy ma podobne działanie. Oczywiście czysty płyn bez olejków nawilżających.
Cenna porada, zaraz zawine mlodej jedna buteleczke i przetestuje w firmie
SALWA
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 20:38
Model Lexusa: GS300 MK II
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: kosmetyki do pielęgnacji auta

Post autor: SALWA »

RafalGS450H pisze:
owczar pisze:Z ciekawych patentów w niskiej cenie.

Ostatnio koleżanka zmyla olej z nowych skórzanych butów męża płynem micelarnym. Mydełko avel nawet tego nie ruszyło...
Po tym eksperymencie sprawdziłem działanie tego płynu na kanapie skórzanej w mieszkaniu i efekt mnie zaskoczył. Nawet ślady z jeansów zeszły bez tarcia i odbarwien na skórze.
W weekend przetestowałem na skórze w lexie i tutaj efekt był podobny. Bez większego wysiłku fotel kierowcy stał się znowu matowy. Wystarczyło dosłownie 5 minut.

Potem poszedł impregnat i fotel znowu cieszy oko.
Używałem płynu Garnier, ale każdy ma podobne działanie. Oczywiście czysty płyn bez olejków nawilżających.
Cenna porada, zaraz zawine mlodej jedna buteleczke i przetestuje w firmie

Noo ja również, mam zniszczoną skórę do ogarnięcia to może akurat :)

Ps. Stosował ktoś patent z folią alu i colą na aluminiowych elementach ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości