Ceny Lexusa.

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
geniusz
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 16 lis 2011, o 23:42
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Ceny Lexusa.

Post autor: geniusz »

Ostatnio przeglądam ogłoszenia bo planuje powrót co marki i jedna rzecz mnie zastanawia.
Czy niektórzy upadli na głowę wystawiając auta za taką cenę?
Stary LS za ponad 30 tyś...
Ale jak widzę po ogłoszeniach mało kto się daje skusić na legendę bo stoją w komisach jak stały. 2 lata temu można go było kupić za 8 tyś.
W dodatku niedługo trzeba będzie z Japonii sprowadzać bo to nie BMW czy Audi, że w każdej wsi jest kilka na części.
Chciałem kupić GS III gen bo ceny są adekwatne do rocznika ale nie wiem czy nie wrócę do klasy Premium ale będzie to A8 bo przynajmniej będę spać spokojnie wiedząc, że części drogie ale dostępne.
Sprzedając swojego Ls-a dałem cenę adekwatną do wartości a nie doliczałem za "Legendę"

Zastanawiam się kiedy ludzie zejdą na ziemię i zrobią to samo ze swoimi cenami. Macie jakieś przemyślenia w tej kwestii ja myślę, że max 1 rok bo auta się starzeją OC drożeje a nie będziesz trzymać go w nieskończoność licząc, że przyjdzie napaleniec i go kupi.
Awatar użytkownika
margolll
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 15 maja 2015, o 17:28
Model Lexusa: IS300 Sport
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Ceny Lexusa.

Post autor: margolll »

Za LS tyle wolaja, bo jest to legenda motoryzacji i jego cene bedzie juz tylko rosla z roku na rok. A to ze stoja po pare lat zwiazane pewne jest z ich nie adekwatnym stanem.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ceny Lexusa.

Post autor: adamsky73 »

W czasach kiedy coś nieistniejącego czyli bitcoin bije jakieś absurdalne rekordy cen, Ty się dziwisz że ludzie chcą zarobić na frajerach zwanych miłośnikami marki? Za wartość jednej jednostki wirtualnej waluty można kupić 2 stare LS-y. To chyba znaczy że nie są wiele warte? :laugh1:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
sebek8888
Lex Driver
Posty: 368
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 14:36
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Zyrardów
Kontakt:

Re: Ceny Lexusa.

Post autor: sebek8888 »

To ze ceny starych aut rosna to nic dziwnego. Zawsze tak bylo, jest i bedzie. Co do upadania na glowe to np ja moge tak powiedziec o kims kto kupi nowa Pande albo kilkuletnie A8:) Kazdy ma swoje upodobania i placi za auto ile chce, sprzedaje za ile chce. A to co piszesz swiadczy o tym , ze twoj nick jest mocno chybiony:)
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Ceny Lexusa.

Post autor: Miłosz »

Kupując swojego o zgrozo najgorszego lexusa w historii... kumpel w tym samym czasie kupił e60 (zawodowy kierowca więc pojęcie miał co kupował) mój pakiet startowy to były filtry i oleje, jego wyniosło na dzien dobry 11 tys zł , turbo wtryski kompresor klimy paski w tym raz lub dwa razy laweta itd. E60 mega mi się podoba, i żyjąc gdzies w normalnym kraju bym sobie na pewno zafundował, ale nie w cebulandi. Sam się zresztą przesiadłem z bmki do jak to wspomniałem najgorszego lexa i po ponad 1,5 roku eksploatacji z ręką na sercu mogę przyznać że kosztowo wychodzi podobnie jak do utrzymania dobrego roweru :D Moze funu z jazdy nie ma jak w bmw, ale chyba priorytety mi się zmieniły ;) Nie dziwi mnie trzymanie wysokiej ceny, bo sumarycznie w czasie i tak wyjdzie taniej takie auto. O tym że nie marnuje się czasu i nerwów na serwisy to nie wspominam.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
geniusz
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 16 lis 2011, o 23:42
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: Ceny Lexusa.

Post autor: geniusz »

Hmmm...

O gustach się nie rozmawia.
Jak ktoś chce kupić legendę to da za nie każde pieniądze.
Ja nigdy tak do aut nie podchodziłem kupiłem bo mi się podobał nie patrzyłam na to, że ktoś coś okrzyknął legendą czy klasykiem.
Ostatnio zmieniony 9 gru 2017, o 14:01 przez geniusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Luszi
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 7 sie 2016, o 13:46
Model Lexusa: LS400 UCF10
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ceny Lexusa.

Post autor: Luszi »

No to dlaczego się dziwisz? Po prostu są ludzie, którzy za auto w odpowiednim stanie są w stanie wyłożyć kilka razy więcej niż kosztuje najtańszy egzemplarz, bo jest im potrzebne nie do codziennego tłuczenia, tylko jako zabawka/inwestycja/przedmiot do kolekcji itd. W ostatnich 2-3 latach było kilka naprawdę dobrych LS400 wystawionych za grube kilkadziesiąt tysięcy i wszystkie się sprzedały, niektóre w ciągu 1-2 tygodni. Jeżeli ktoś wystawia parcha za grubą kasę, to wiadomo, że będzie długo wisiał w ogłoszeniach. Ale nikt nikomu nie każe ani sprzedawać, ani kupować, to jest wolny rynek.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Ceny Lexusa.

Post autor: legato97 »

Ja bym z nazwą legenda ograniczył się tylko do pierwszego LSa i tu fakt, że zadbany egzemplarz dużo kosztuje. Lexy poszły w górę chyba z tego względu, że coraz więcej ludzi docenia ich niezawodność i Marka staje się coraz bardziej popularna. Sprzedający chca dostać jak najwięcej to oczywiste, ale auto sprzedaje się za cenę adekwatną do stanu poza wyjątkami typu napalony kupujący lub sprzedawca wcale nie chce sprzedać lub nie spieszy sie I czeka na osobnika nr 1:)
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: Ceny Lexusa.

Post autor: wuju »

Prawda jest taka że to rynek reguluje cenę, i nic z tym nie zrobimy. Prawo popytu i podaży tu też obowiązuje.
Wiadomo że są skrajności, które wiszą długo, jak szroty czy zbyt wysoko wycenione egzemplarze.
Awatar użytkownika
adrian_o
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 3 sty 2016, o 14:53
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Ceny Lexusa.

Post autor: adrian_o »

Myślałem, że temat będzie o porażających spadkach cen GSów 3gen. Może i adekwatnie do roczników, no ale... Mnie mentalnie zabolało :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości