Czy zmieniać? GS450H III na CT200H?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją

Re: Czy zmieniać? GS450H III na CT200H?

Postprzez Phil » 6 gru 2017, o 12:10

MateoM napisał(a): Phil no to mamy identyczną sytuację i identyczne auto :) Ja mam dojazd, tylko póki co z Warszawa Ochota pod Tarczyn (trasa krakowska), więc w druga stronę niby niż wszyscy i mniej stoję w korkach, ale jak wpadnę o 16 - 16.30 już do Wawy to całe Jerozolimskie stoją bo przecież na Wolę jest jeden mały skręt, a tam teraz drugi Ursynów robią :) Diesla się właśnie boję ze względu na masę części, które mogą się zepsuć i ta oszczędność okaże się iluzoryczna po pierwszej lepszej awarii, która mnie szarpnie 4-6 tysięcy na przykład.

Hehe wiem coś o tym, mój syn ma przedszkole na Woli, zazwyczaj zawozi / odbiera go żona ale jak ja mam tam jechać to drugie tyle czasu doliczam. Tam jest Mordor teraz.

Ten ES fajny, też mnie kiedyś zainteresował. Weż pod uwagę że przy zmianie auta na jakiekolwiek inne - na wejściu musisz też włożyć parę tysiaków w podstawowy serwis po zakupie czyli opony, olej, filtry, czasem rozrząd etc. To też trzeba dodać do bilansu kosztów.
Phil
Lex user

Model Lexusa: GS450h

Postprzez wojtekS » 6 gru 2017, o 12:37

Chyba lepiej już ISa niż ESa - takie egzotyki są potem niesprzedawalne.

Z tego powodu po accordzie coupe odpuściłem sobie sprowadzenie acury TL-S*** do której bardzo mnie kolega z USA namawiał. Skończyło się na GSie.

***Polska = kraj najtańszych acur na świecie ;)
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Postprzez kpk » 6 gru 2017, o 13:32

No własnie, ja jestem w podobnej sytuacji jak Ty MateoM. Dziennie robię jakieś 60-70 km z Otwocka na Wilanów lub na Aleje Jerozolimskie.
Aktualnie jeżdżę LS430 z LPG i na tej trasie pochłania mi 16-18 l gazu. Cały czas gdzieś tam mam w tyle głowy by zakupić coś bardziej oszczędnego np. hybrydę, jeździłem nawet już dwoma CT200h i jakoś bez szału było :(, ale pewnie człowiek by się przyzwyczaił. Z tego co wiem to CT można jeszcze przerobić na gaz, wówczas koszt przejazdu 100km by wyszedł z 15zł :).
Szkoda by mi było tylko sprzedawać moje V8 :(.
Pozdrawiam
KPK
kpk
Lex user

Model Lexusa: LS430, RX350 MK3

Postprzez owczar » 6 gru 2017, o 13:42

kpk jeśli LS pali Ci na tej trasie 16-18 litrów to tyle co nic :) przesiadka na hybrydę byłaby skórką za wyprawkę.

Za dwa lata przenoszę się do Pruszkowa i będę pewnie stał przed podobnym dylematem.. Póki co pracuje zdalnie, ale coraz poważniej myślę o czystym elektryku na dojazdy do pracy, dzieci do szkoły, zakupy itd, a L zostawie sobie na weekendy i dłuższe wyjazdy - tak jak teraz zresztą. Tyle, że za daily służy teraz Mitsubishi, które pali niewiele mniej niż lex...
owczar
Moderator

Model Lexusa: Lexus

Postprzez adamsky73 » 6 gru 2017, o 13:53

MateoM napisał(a):BTW w weekend chce się przejechać nowym Priusem IV gen z plug-inem. Robi 45 km na samym prądzie, wiec codzienny dojazd do pracy by był za darmo, tyle że ta różnica w spalaniu za auto o wartości 140.000 zł to mi się zwróci za... 10 lat? :)

Diesla się właśnie boję ze względu na masę części, które mogą się zepsuć i ta oszczędność okaże się iluzoryczna po pierwszej lepszej awarii, która mnie szarpnie 4-6 tysięcy na przykład.

Czyli nie boisz się "zainwestować" 140K w różnicę wartości auta, a 4-6K Cię przeraża? Spadek wartości nowego plug-ina przez 10 lat też policzyłeś? A ubezpieczenie? Może po prostu lepiej nie liczyć bo jak się zacznie to żadne auto nie jawi się jako najbardziej opłacalna inwestycja :wink:
adamsky73
Lex Driver

Model Lexusa: LS460 '08

Postprzez kpk » 6 gru 2017, o 14:23

owczar napisał(a):kpk jeśli LS pali Ci na tej trasie 16-18 litrów to tyle co nic :) przesiadka na hybrydę byłaby skórką za wyprawkę.

Za dwa lata przenoszę się do Pruszkowa i będę pewnie stał przed podobnym dylematem.. Póki co pracuje zdalnie, ale coraz poważniej myślę o czystym elektryku na dojazdy do pracy, dzieci do szkoły, zakupy itd, a L zostawie sobie na weekendy i dłuższe wyjazdy - tak jak teraz zresztą. Tyle, że za daily służy teraz Mitsubishi, które pali niewiele mniej niż lex...

Trochę lekcji ecodrivingu człowiek już odbył przy okazji różnych ciekawych szkoleń, i dlatego staram się jeździć raczej oszczędnie. Poza sytuacjami tak jak ostatnio gdy stoję pierwszy na światłach i obok fajne dziewcze w M3 E46 ;)
W stronę elektryka też spoglądam bardzo ochoczo, tylko że w Polsce mamy ich niewiele do wyboru.
Pozdrawiam
KPK
kpk
Lex user

Model Lexusa: LS430, RX350 MK3

Postprzez Dawid0ss » 6 gru 2017, o 16:51

kpk napisał(a):
owczar napisał(a):kpk jeśli LS pali Ci na tej trasie 16-18 litrów to tyle co nic :) przesiadka na hybrydę byłaby skórką za wyprawkę.

Trochę lekcji ecodrivingu człowiek już odbył przy okazji różnych ciekawych szkoleń, i dlatego staram się jeździć raczej oszczędnie. Poza sytuacjami tak jak ostatnio gdy stoję pierwszy na światłach i obok fajne dziewcze w M3 E46 ;)
W stronę elektryka też spoglądam bardzo ochoczo, tylko że w Polsce mamy ich niewiele do wyboru.
Pozdrawiam
KPK

Tak, ecodriving w Warszawie ogranicza się do ... stania w korkach ;-)
Moja maszynka - IS 200 Turbo mk1 http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?t=8932
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: IS 200 Turbo mk1 (link w stopce)

Postprzez carinus » 6 gru 2017, o 20:24

Zagazować RX-a i będzie pan zadowolony jak spali 10-12l LPG.Do miasta hybryda,na trasę benzynowy silnik daje radę rozpędzać tego klocka.Wystarczy się z kimś zamienić.
carinus
Lex Master

Model Lexusa: IS200 SC Turbo,RX400h,IS220d

Postprzez MateoM » 6 gru 2017, o 21:39

adamsky73 ubezpieczenie nowszego 1,8 pewnie wyjdzie podobnie co 3,5. Do tego mało towarzystw ubezpieczeniowych z tych tanich miało ofertę na 3,5, agenci mówili że takich samochodów czasami podobno niektóre towarzystwa nie chcą ubezpieczać. Z czasem i tak będę chciał zmienić auto, bo już dziś auto ma 11 lat.

I tak muszę niedługo kupić drugie auto, bo jednak Ubrem się wszystkiego nie załatwi, chyba skończy się na Smarcie II generacji w 0,8 CDI, pali podobno 3,5 - 4 litry, jeździłem Smartem wiele razy więc wiem z czym się to je. Na codzień bym śmigał tym do pracy i po mieście, a Lex w dłuższe trasy... no ale wtedy to jeszcze bardziej traci sens po co hybryda w trasę, to już lepiej właśnie poszukać diesla :)

A pytanie o totalną profanację - skoro CT można zagazować, to GSa też? Widziałem Prius+ zagazowanego, palił 6-7 litrów gazu... Wiem, podcieranie dupy szkłem z jednej strony, z drugiej po 4 latach eksploatacji mam np. fundamenty pod dom wylane za darmo.

carinus - jeździłem teraz przez dwa miesiące RX450H, ojciec kupił nowe auto i to póki co SUV stoi nieużywany i czeka na nowego właściciela. Niby na początku fajnie ale jednak wolę jazdę sedanem.
MateoM
Lex user

Model Lexusa: GS450H

Czy zmieniać? GS450H III na CT200H?

Postprzez refurbished » 8 gru 2017, o 08:02

Rok jeżdżę CT, potwierdzam. Średnia za rok 5,19 l/100km, nakręcone 13kkm, jazda pół po mieście pół droga powiatowa, sporadycznie autostrada (powiedzmy 1000km w roku).
Nie mam ciężkiej nogi. Polewam vervę , na kołach 17 Michelin Cross Climate.
Najmniej żre na powiatowej - przez wioski lecę na bateryjkach.
ObrazekObrazek
refurbished
Nowy lex user

Model Lexusa: CT200h

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na każdy temat