Jakie auto z 4x4?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
zack
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 21 lip 2016, o 07:38
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa

Jakie auto z 4x4?

Post autor: zack »

Jakie auto - najlepiej opcja miejski SUV z 4x4 polecilibyście do około 100 zł. Dlaczego 4x4? Bo często zachodzi potrzeba jazdy po bezdrożach, w miejsca trudno dostępniejesze a w okresie jesienno-zimowym napęd 2x4 nie zawsze się sprawdza tak jakby się chciało. Auto oczywiście będzie na firme.
Awatar użytkownika
darek007
Lex user
Posty: 160
Rejestracja: 1 sie 2015, o 23:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: Jakie auto z 4x4?

Post autor: darek007 »

Jak do 100zł to polecam ten:
Samochód szybko i sprawnie porusza się w 4 kierunkach. Jest naprawdę duży i posiada terenowe wzmocnione koła. Gabaryty pozwalają mu jeździć w trudnym terenie.
http://allegro.pl/auto-terenowe-33km-h- ... 97564.html

Sorry za off top...nie mogłem sie oprzeć
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Jakie auto z 4x4?

Post autor: carinus »

Musisz sprecyzować pojęcie bezdroża,gdyż dla jednego będzie to polna droga,a drugiego błoto pod klamki.Ktoś Ci doradzi i będziesz miał pretensje że z trawiastego pobocza nie mogłeś wyjechać.
zack
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 21 lip 2016, o 07:38
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa

Re: Jakie auto z 4x4?

Post autor: zack »

carinus pisze:Musisz sprecyzować pojęcie bezdroża,gdyż dla jednego będzie to polna droga,a drugiego błoto pod klamki.Ktoś Ci doradzi i będziesz miał pretensje że z trawiastego pobocza nie mogłeś wyjechać.
W Polsce nie mamy jakiś szczególnie trudnych warunków do jazdy, nawet gdy mowa o bezdrożach. To nie Grecja czy inne kraje bałkańskie, gdzie przejazd z punktu A, do punktu B może być mocno utrudniony :)

Bardziej więc tutaj mowa o kierunku:

Skoda Kodiaq: http://www.skoda-auto.pl/modele/kodiaq

Lub inne tego typu auta jak np Opel Mokka czy Suzuki Jimny.

Co powiecie?
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: Jakie auto z 4x4?

Post autor: Phil »

Ja bym poszedł w Subaru - Outback albo Forester - w zależności od tego o jakim terenie mówimy bądź Twoich wymagań odnośnie budy. Na pewno o niebo lepsze niz Kodiaq, Mokka i inne pseudo terenowe auta. Miałem Legacy kombi i złego słowa o nim nie powiem, jedyny minus to nieco archaiczne wnętrza w stosunku do konkurencji ale układ jezdny i prowadzenie - bajka. Stały napęd 4x4 vs dołączany to jak porównywać homo erectus do homo sapiens.
piotrek1000
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:09
Model Lexusa: es 330
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Jakie auto z 4x4?

Post autor: piotrek1000 »

zack pisze:
carinus pisze:Musisz sprecyzować pojęcie bezdroża,gdyż dla jednego będzie to polna droga,a drugiego błoto pod klamki.Ktoś Ci doradzi i będziesz miał pretensje że z trawiastego pobocza nie mogłeś wyjechać.

Skoda Kodiaq: http://www.skoda-auto.pl/modele/kodiaq

Co powiecie?
Ja bym się wstydził jeździć autem z kurą w logo
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Jakie auto z 4x4?

Post autor: carinus »

Subaru jak najbardziej godne uwagi.Jednak kolega szuka typowej bulwarówki z możliwością najechania na wysoki krawężnik i tutaj każdy się sprawdzi,może być dobra Vitara.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Jakie auto z 4x4?

Post autor: LinkPL »

Jak chcesz w miarę sensownie wydać pieniądze, to najlepszym wyborem tutaj będzie Land Cruiser, Hilux ... nie ważne jaka wersja. Pamiętam tylko o tym, że błoto wciąga ... i jak kupisz ścierwo pseudo terenowe, i będziesz a będziesz chciał wjechać 1 metr dalej, to będziesz pluł sobie w brodę ... Jak terenowe to terenowe, tam nic nie urwiesz, nie popsujesz bo to jest do tego stworzone ... :)

A te esjuwi to ani na autostradę, ani na polną drogę ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Jakie auto z 4x4?

Post autor: Miłosz »

A ja polece tiguana 4motion z DSG (tak wiem kosztowna skrzynia, ale pracuje rewelacyjnie). Na prawde fajne auto, duże w środku, wygodne a jak kupisz w gnoju to i dramatu ze spalaniem nie będzie.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 10 gości