Własna firma a ksiegowośc

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją

Re: Własna firma a ksiegowośc

Postprzez agiless » 29 lis 2017, o 23:01

zagłębie reklam się tu zrobiło, niech moderator pozamiata może........
Ostatnio edytowano 30 lis 2017, o 11:03 przez dS, łącznie edytowano 1 raz
Powód: posprzątane ;)
agiless
Lex user

Model Lexusa: GS300 MKI

Postprzez dago1990 » 5 gru 2017, o 11:15

A wracając do wątku, nie sądzicie, żę kwota wolna od podatku jest nadal śmiesznie niska?
dago1990
Nowy lex user

Model Lexusa: gs200t

Postprzez tekro » 11 gru 2017, o 13:13

Jest, podobnie jak kilka innych podatków jest śmiesznych. Np zupełnie nie rozumiem podatku dochodowego, jak mozna kogoś karać, za to, że jest pracowity, zarabia pieniądze. Przecież takie działanie jest demobilizujące.
Już bardziej sprawiedliwym podatkiem jest VAT, bo płacą go wszyscy.
I tak powinno być, że wszyscy sie zrzucamy na państwo. Własna działalność gospodarcza - to nic przyjemnego, dochód większy, ale i obwiążków znacznie więcej.
tekro
Lex user

Model Lexusa: IS

Postprzez refurbished » 11 gru 2017, o 22:32

Podatki są potrzebne do utrzymania instytucji państwa, obrony wewnętrznej i zewnętrznej, inwestycji o charakterze wspólnym (komunikacja, edukacja, cokolwiek zamarzy się demokracjom).
Kwota wolna od podatku powinna być dla każdego obywatela, w tym dzieci - i wtedy nie są potrzebne akcje rozdawnictwa typu 500+
Tatuś czy mamusia po prostu dostaje określoną kategorię podatkową i podatek płaci dopiero od przekroczenia pewnej kwoty.
Podatek dochodowy w wersji progresywnej jest jawną, demotywującą niesprawiedliwością, masz absolutną rację @tekro.
Podatek liniowy jest do przyjęcia, ale z kwotą wolną od podatku (nie jak dziś).
VAT natomiast z różnymi jego stawkami może kształtować zachowania obywateli, można promować niższą stawką żywność, materiały budowlane, leki, książki, ubrania dziecięce itp.
Akcyza jest z kolei wyłudzaniem kasy za nieakceptowane(?) przez społeczeństwo używki czy towary postrzegane jako luksusowe (nie wiem do której kategorii wpisać paliwa).

Mnożenie obciążeń, podatków, składek na fundusze, odpisów na cośtam, a z drugiej strony wypłacanie dodatków, rekompensat, zasiłków, zasiłków celowanych, zapomóg, kto-wie-czego-jeszcze powoduje przyrost etatów związanych z obsługą a prowadzących do marnotrawienia środków i sił społeczeństwa. Zamiast przeliczać, obliczać i wypłacać pani z okienka mogłaby robić wiele pożyteczniejszych rzeczy.

Mam nieodparte wrażenie, że te objawione prawdy studenci ekonomii ... ech chyba uczniowie szkół o profilu ekonomicznym opanowują w pierwszym roku nauki. Tylko jakoś potem polityka miesza im w głowach i zapominają.
ObrazekObrazek
refurbished
Nowy lex user

Model Lexusa: CT200h

Postprzez piktogram » 14 gru 2017, o 12:11

Nie jestem osobiście przekonany do księgowości internetowej. No moze wydaje sie to sensowne przy niewielkiej firmie, ale gdy w firmie jest na przykład wystwianych 30 faktur miesięcznie i dochodzą do tego jeszcze faktury kosztowe to okazuje się,że księgowość zajmuje o wiele więcej czasu niż powinna. Wtedy o wiele lepsze będzie skorzystanie z księgowości stacjonarnej. Z jakiegoś biura, do którego można zadzwonić jak się ma jakieś wątpliwości. I które załatwi za nas sprawy z urzędem skarbowym.
Co do pożyczek, to tutaj proponuję sprawdzić.
Ostatnio edytowano 25 gru 2017, o 10:58 przez piktogram, łącznie edytowano 1 raz
piktogram
Lex user

Model Lexusa: Lexus IS 220d

Postprzez adaceg » 28 gru 2017, o 02:22

Obecnie stoję przed trudnym wyborem biura rachunkowego w momencie rozpoczynania prowadzenia własnej firmy. Mam w związku z tym mnóstwo pytań i wątpliwości – w jaki sposób się rozliczać? Co będę mógł odliczyć, a co nie? Czy zostać vat-wem? Zastanawiam się nad tym czy warto skorzystać z systemów rozliczeń księgowości online np. https://taxcare.pl/ Macie jakieś doświadczenia z nimi i jesteście w stanie polecić albo odradzić?
adaceg
Nowy lex user

Model Lexusa: brak

Własna firma a ksiegowośc

Postprzez Kristof » 3 sty 2018, o 00:47

adaceg napisał(a):Obecnie stoję przed trudnym wyborem biura rachunkowego w momencie rozpoczynania prowadzenia własnej firmy. Mam w związku z tym mnóstwo pytań i wątpliwości – w jaki sposób się rozliczać? Co będę mógł odliczyć, a co nie? Czy zostać vat-wem? Zastanawiam się nad tym czy warto skorzystać z systemów rozliczeń księgowości online np. https://taxcare.pl/ Macie jakieś doświadczenia z nimi i jesteście w stanie polecić albo odradzić?
Ja na nich nie narzekam ale lubię też patrzeć na ręce i kontrolowac samemu to co jestem w stanie więc oni mi tak na dobrą sprawę wszystko liczą i podają kwoty ile gdzie zapłacić

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Kristof
Lex user

Model Lexusa: GS 350AWD

Postprzez Niemen82 » 3 sty 2018, o 01:38

Ja prowadzę działalność i od roku pomaga mi firma z Lublina :)
Jestem bardzo zadowolony.
Jak jesteś zainteresowany to napisz na priv to Ci dam namiary
don't be sad because of people - they will all die
Niemen82
Lex user

Model Lexusa: IS 200

Postprzez agiless » 4 sty 2018, o 20:31

Piękny reklamowy wątek :) :)
agiless
Lex user

Model Lexusa: GS300 MKI

Postprzez common » 15 sty 2018, o 17:03

Z doświadczenia wiem, że na początku prowadzenia firmy chce się jak najbardziej ograniczyć koszty. Niestety księgowa czy biuro rachunkowe to czasem wydatek rzędu 300-500 zł miesięcznie. To dość sporo, dlatego warto zastanowić się nad samodzielnym prowadzeniem księgowości np przez https://wfirma.pl/jpk Plus jest taki, że fakturę można wystawić w każdym momencie, nawet z łóżka a koszta miesięczne to niecałe 30 zł
common
Nowy lex user

Model Lexusa: hybryda

Poprzednia strona

Powrót do Na każdy temat