Własna firma a ksiegowośc

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją

Własna firma a ksiegowośc

Postprzez adammaj » 8 wrz 2017, o 13:46

Witam, czy ktoś z Was prowadzi własną firmę? cyz sami prowadzicie ją, korzystacie z pomocy, zakładam firmę ale nie znam się na papierach wszystkich, zastanawiam się czy współpraca z biurem rachunkowym z lublina z mojego miasta będzie dobrym rozwiązaniem? czy lepiej bezpośrednio kogos zatrudnić? a moze warto samemu sie tym zająć i podszkolić?
adammaj
Nowy lex user

Model Lexusa: CL200

Re: Własna firma a ksiegowośc

Postprzez Majster » 8 wrz 2017, o 14:26

Rozeznanie się w przepisach polskiego prawa i jego zawiłościach zajmie Ci dużo czasu, który mógłbyś przeznaczyć na coś innego, np.
spędzenie go z rodziną lub na pielęgnacji i czerpaniu przyjemności ze swego lexusa - szkoda życia. Wizyty, telefony do ZUS, US itp to dużo zachodu.
Rozważ jakieś biuro księgowe na początek, które jest najtańszym rozwiązaniem, nie ma potrzeby zatrudniać kogoś na pełne stanowisko i ponosić
większe koszty na początku działalności. Powodzenia życzę!
Obrazek
Majster
Lex user

Model Lexusa: 5.0 V8

Postprzez makomarecki » 8 wrz 2017, o 14:45

Przyznaję rację koledze Majster,prowadzę małą firmę od 2 lat i jestem zadowolony z usług Biura Księgowośći,trzeba tylko wykonać zwiad,bo wiadomo są Biura i "biurka".
Za opłatą, w moim przypadku 200 zeta na m-c,mam spokój i skuteczną poradę w każdym momencie.
Pozdrawiam i powodzenia.
makomarecki
Nowy lex user

Model Lexusa: is250

Postprzez Rachey » 8 wrz 2017, o 15:26

Też na początku rozważałem prowadzenie księgowości samemu, w praktyce jak zacząłem czytać wszelkie przepisy ją opisujące to poszukiwania zmieniłem na biuro rachunkowe- koszt niski, szczególnie jeżeli nie masz dużo faktur, a jednak dużo spokojniej można się zająć pracą, a jak trzeba porady w sprawach księgowych to jest kogo pytać
Rachey
Nowy lex user

Model Lexusa: IS300

Postprzez lynx » 8 wrz 2017, o 18:58

Jeżeli jest to jednoosobowa działalność gospodarcza to jeszcze możesz spróbować (uproszczona księgowość), szczególnie na samym początku działalności. Jeżeli masz spółkę z o.o. to zdecydowania biuro/księgowa od samego początku (nie na etat oczywiście na starcie). U mnie po osiągnięciu jako takich obrotów, swoimi trafnymi radami spokojnie zarabiała (w sensie optymalizacji podatkowej) na swoją pensje (pół etatu). Było minęło..
lynx
Lex user

Model Lexusa: RX300

Postprzez tekro » 18 wrz 2017, o 10:47

Dobra księgowa to podstawa. Warto jest korzystać z usług biura rachunkowego, z tego względu, że biuro rachunkowe odpowiada za wszystkie przewinienia w razie W. Są po prostu ubezpieczeni od błędów w sztuce :)
Poza tym jeżeli dochodzi do jakiejś kontroli, to idzie ona do księgowej - anie bezpośrednio do nas. To też jest wg mnie duży plus.
Ewentualnie księgowość np w mBanku dla firm. Tutaj http://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-firmowych/ jest informacja poświęcona temu zagadnieniu.
Ostatnio edytowano 2 lis 2017, o 09:50 przez tekro, łącznie edytowano 1 raz
tekro
Lex user

Model Lexusa: IS

Postprzez refurbished » 18 wrz 2017, o 19:50

Za jakiekolwiek błędy odpowiedzialność ponosi podatnik.
Biuro jest ubezpieczone ... ale przed roszczeniami cywilnymi podatnika.

Prowadzę jednoosobową działalność (nie więcej niż kilkanaście dokumentów w miesiącu - faktury i koszty), miałem kiepską księgową, dwa razy na kwartał musiałem biegać do US i prostować jej niedopatrzenia.
W excelu stworzyłem książkę podatkową, rozliczam się sam. Bez VAT, bo ustawowo zwolniony.
Moje problemy jak ręką odjął.

Dlatego ważne jest, by było to odpowiednie, polecone przez zaufaną osobę biuro, jeżeli nie chcesz wpakować się na podatkowe pole minowe.
Dobry doradca, jak napisano wyżej, sam zarobi na swoje honorarium optymalizując rozliczenia w granicach obowiązującego prawa.
ObrazekObrazek
refurbished
Nowy lex user

Model Lexusa: CT200h

Postprzez maroko » 3 paź 2017, o 14:02

ja mam firme hydrauliczna i wszystkie papiery ogarnia mi ksiegowa, ale zastanawiam sie czy jak zona zalozy salon kosmetyczny to nie lepiej byloby jej zalatwic wlasnie jakies biuro rachunkowe, totalnie sie na tym nie znam a tu sie szykuja zakupy mebli, frezow do manicure,lakierow i innych babskich gadzetow
maroko
Nowy lex user

Model Lexusa: rx

Postprzez Joyrider » 3 paź 2017, o 19:33

Ja prowadzę własną firmę i tak się składa, że to jest biuro rachunkowe to Wam powiem tak:

Jeżeli będziesz miał niewiele dokumentów, zero pracowników oraz masz choć odrobinę czasu i umiesz skorzystać z Googla - na początku możesz prowadzić sam.
Jeżeli przewidujesz większy wolumen dokumentów od początku (np około stu albo kilkaset sztuk miesięcznie) lub będziesz zatrudniał - bierz biuro
Jeżeli przewidujesz że firma będzie duża, np wieloodziałowa to ... nie zadajesz pytań o księgowość na forum Lexusa ;)

Jak już kolega wcześniej wyjaśnił, za podatki i błędy w ich rozliczaniu generalnie odpowiada podatnik czyli Ty.

Pamiętajcie tylko, że teraz jest słaby okres - przepisy zmieniają się bardzo szybko, jest mnóstwo rzeczy, o których istnieniu możemy nawet nie wiedzieć,a najgorsze jest to, że tak naprawdę to musimy pilnować często nie tylko siebie ale i naszych kontrahentów.
Joyrider
Lex user

Model Lexusa: IS200

Postprzez Tomx » 22 paź 2017, o 08:48

Podpisuje się pod słowami Joyrider, sam prowadzę 2 firmy juz kilka dobrych lat.

Co do księgowości i prowadzenia firmy - od stycznia 2018r kwota wolna od podatku wzrasta z 3500 zł na 8000 zł. Dzięki temu jestesmy mniejszymi murzynami robolami niz bylismy. To dobra wiadomosc dla prowadzacych firmy.
www. sklep.selected.pl
Tomx
Lex user

Model Lexusa: IS250

Następna strona

Powrót do Na każdy temat