Odszkodowanie z AC - AXA Direct

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
lume
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 22 maja 2016, o 22:19
Model Lexusa: Lexus IS300 Sedan
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Odszkodowanie z AC - AXA Direct

Post autor: lume »

Jak nie uda się wywalczyć tych paru tysięcy więcej to mówi się trudno, chciałem się dowiedzieć czy jest w ogóle na to jakaś szansa. Dzięki za pomoc, biorę się za czytanie OWU :)
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Odszkodowanie z AC - AXA Direct

Post autor: Dawid0ss »

lume pisze:Wiecie może ile mam szansę wywalczyć za ten model/rocznik (czy to loteria)? Na pewno będzie szkoda całkowita, bo wycenili mi koszt naprawy na 73 tysiące zł.
Skoro polecacie nie korzystanie z firm zajmujących się uzyskiwaniem wyższych odszkodowań to czy moglibyście powiedzieć coś więcej na temat tego jak szukać prawnika który by się zajął tą sprawą i jaki to może być ewentualny koszt? Samochód obecnie ma wymontowane większość elementów spod maski (został silnik), mogę w takim wypadku wezwać swojego prywatnego rzeczoznawcę skoro wszystkie części są luzem obok samochodu? Dzięki za pomoc.

Wrzuciłem zdjęcia samochodu nie wiem czy coś to pomoźe.
Zią, solidna rozwałka była. Mam nadzieję, że wszyscy cali !
lume
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 22 maja 2016, o 22:19
Model Lexusa: Lexus IS300 Sedan
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Odszkodowanie z AC - AXA Direct

Post autor: lume »

Tylko ja jechałem, kompletnie nic mi się nie stało, nawet nie było siniaka czy zadrapania, jednak ISy są bezpieczne :). Tylko gdzie ja teraz drugiego IS300 kupię TT_TT.
Jackass88
Lex user
Posty: 48
Rejestracja: 17 kwie 2017, o 11:04
Model Lexusa: Is200 mk2 Stance, gs300 mk2 Aristo ViP.
Skąd:: Lublin,Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów, Lublin
Kontakt:

Re: Odszkodowanie z AC - AXA Direct

Post autor: Jackass88 »

Ja bym walczyl o odszkodowanie do kona ile sie. Potem za czesc % z odszkodowania zostawil kabine. Rozbebeszyl na czesci posprzedawal wszystko co nie potrzebne do swapu i szukal 200tki zdrowej jak sie przywiazales do modelu. :)
lume
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 22 maja 2016, o 22:19
Model Lexusa: Lexus IS300 Sedan
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Odszkodowanie z AC - AXA Direct

Post autor: lume »

Właśnie się nad tym poważnie zastanawiam, silnik przy zderzeniu nie dostał i jest sprawny, wszystkie drzwi są nietknięte, siedzenia też, elektronika po wypadku działała. Przy okazji mógłbym od razu wrzucić manualną skrzynię :) Tylko się zastanawiam czy nie będzie za parę lat problemu z ewentualną sprzedażą takiego "składaka".
Jackass88
Lex user
Posty: 48
Rejestracja: 17 kwie 2017, o 11:04
Model Lexusa: Is200 mk2 Stance, gs300 mk2 Aristo ViP.
Skąd:: Lublin,Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów, Lublin
Kontakt:

Re: Odszkodowanie z AC - AXA Direct

Post autor: Jackass88 »

Jak bys to robil sam lub u znajomych po pieniadzu i wiazesz sie z autem na dluzej to skladak sie oplaca moim zdaniem. Ale kalkulator do reki i zdecydowanie kierowac sie rozsadkiem nie sercem :)
pobsky8
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 13 paź 2016, o 22:31
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Turzyn
Kontakt:

Re: Odszkodowanie z AC - AXA Direct

Post autor: pobsky8 »

Dobrze że sie nic nie stało no i szkoda IS300 w sedanie bo tak ich mało... :(
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Odszkodowanie z AC - AXA Direct

Post autor: LinkPL »

Przekładka to by się może i opłacała jak by samochód był warty 100-200 kpln ... a jak jest wart 15 kpln to przygotuj się na to, że dołożysz z 7-8 ... Takie składanie z części ... na to trzeba czasu, czasu i czasu ... a i tak Cię będzie coś wq... bo fabryki nie zrobisz w stodole ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
lume
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 22 maja 2016, o 22:19
Model Lexusa: Lexus IS300 Sedan
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Odszkodowanie z AC - AXA Direct

Post autor: lume »

To nawet nie chodzi o to ile będę musiał dołożyć, bo na kupno nowego IS300 lub na przekładkę silnika do IS200 bez problemu będę miał pieniądze. Ale skoro mam sprawny silnik i większość osprzętu to rozważam swapa jako jedną z opcji :) Dodatkowo kusi to, ze mógłbym za jednym razem wrzucić manualną skrzynię i powymieniać wszystko co będzie do roboty przy nowej budzie. Bo nie ma co się oszukiwać, czego bym nie kupił na pewno będzie coś do roboty. Po za tym bardzo mi się z kupnem nowego samochodu nie spieszy bo mam w razie czego czym jeździć, więc czas też jest.
Jackass88
Lex user
Posty: 48
Rejestracja: 17 kwie 2017, o 11:04
Model Lexusa: Is200 mk2 Stance, gs300 mk2 Aristo ViP.
Skąd:: Lublin,Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów, Lublin
Kontakt:

Re: Odszkodowanie z AC - AXA Direct

Post autor: Jackass88 »

Ja kupilem bude is200 full opcjaz wloch wszystko stan idealne tylko silnik padl ( nabil 260k i wymienil olej moze z dwa razy jakto wloch) buda za 9k + silnik ze swapem i zrobienie full serwisu hamulce oleje zawieszenie itp wsumie 2.5k cale auto wyszlo11.5k czy sie oplacalo no jak dla mnie mega.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości