Kolizja - osoba poszkodowana, jak postępować?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
addzik
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 22 lis 2014, o 18:02
Model Lexusa: Ls400, RX300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Kolizja - osoba poszkodowana, jak postępować?

Post autor: addzik »

Drodzy użytkownicy.

Wczoraj w dupe mojego suva wpakowala się Navara.
Sprawca kolizji przyznał się do winy. Spisane oświadczenie.
Wskutek wypadku doszło do uszkodzenia układu wydechowego.
Scielo totalnie tłumik końcowy od środkowego. Pogiete i rozerwane rury na łączeniach oraz przy puchach. Pucha końcowa rozwalona.
Zgodnie z tym co oglądałem, do wymiany jest końcowy I środkowy.
Problemem jest brak cześci zamiennych do RX300 MCU15 na polskim rynku.
Patrząc na ceny części ASO, łączny koszt samych części to około 2000dolcow. Może da się to sztukowac z innych wydechow, spawac, etc... Ale w sumie mam inne pojazdy do jezdzenia i aż tak mnie nie ciśnie z tą naprawa.
Co robić? Naprawa bezgotówkowa i oddać auto do ASO czy próbować odzyskać kase poprzez wycenę. Domyślam się, że przy wycenie za cholere nie uzyskam kwoty pokrywającej części. Wtedy będę musiał kombinować z tigiem. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Sprawca ubezpieczony w Generali.
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: Kolizja - osoba poszkodowana, jak postępować?

Post autor: rsz1981/2 »

Ubezpieczyciel po oględzinach wyliczy Ci wartość szkody i taką Ci zaproponuje. Znając życie będzie ona sporo zaniżona, a na Twoje wyceny odpiszą że po przedstawieniu faktur za części i naprawę zwrócą Ci równowartość.
Poczekaj, zobacz ile $$ Ci zaproponują. Jeśli mało to wal do ASO, ewentualnie innego sprawdzonego warsztatu i niech rozliczają się bezgotówkowo.
Pamiętaj, że na czas naprawy przysługuje Ci auto zastępcze płatne oczywiście z OC sprawcy.
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
thenaturat
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 24 kwie 2016, o 23:30
Model Lexusa: ucf10
Skąd:: rzeszów
Lokalizacja: milosny
Kontakt:

Re: Kolizja - osoba poszkodowana, jak postępować?

Post autor: thenaturat »

bylem juz w podobnej sytuacji i szkoda nerwow by sie szarpac - oddaj od razu do aso, miej swiety spokoj. Tam przynajmniej zrobia ci wszystko, pamietaj ze uklad wydechowy to nie tylko tlumiki. Uszczelki, wieszaki tez beda do wymiany, a nie wiadomo co jeszcze jak sie to rozbierze...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości