Spełnienie marzenia kredytem na 5lat?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
Luszi
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 7 sie 2016, o 13:46
Model Lexusa: LS400 UCF10
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Spełnienie marzenia kredytem na 5lat?

Post autor: Luszi »

KorestiO pisze:Tak jak pisałem, stać mnie na to, żeby to spłacać. Po odliczeniu wszystkich oplat, powiedzmy paliwa na 600zl msc zostanie mi 1k+ na jedzenie i pierdoly
To się nazywa "życie ponad stan". To, że byłbyś w stanie spłacać raty, nie znaczy, że Cię na nie stać.
KorestiO pisze:mam te 25 lat, dziecka jeszcze nie mam więc w sumie kiedy jak nie teraz by był dobry czas na spełnianie marzeń.
Dobry czas jest raczej na dziecko, ;) a to auto sobie kup, jak naprawdę będzie Cię na nie stać. Poza tym jest przecież tyle fajnych samochodów w mniejszym budżecie.

Ta reguła z kupowaniem samochodu za maksimum roczne oszczędności (czy tam półroczną pensję) jest akurat bardzo dobra. Aczkolwiek wiadomo, że są wyjątki typu zakup inwestycyjny.
śledząc obecny rynek tych aut widać tendencje spadkowa(Jak przy każdym aucie, chociaż coupe zawsze lepiej tą cenę trzymaly)
LS400 UCF10 drożeją. M.in. dlatego kupiłem, a szukałem odpowiedniego egzemplarza ok. pół roku. Cierpliwości i przytomności życzę. :)
Awatar użytkownika
Kristof
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 1 cze 2017, o 07:15
Model Lexusa: GS 350AWD
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Spełnienie marzenia kredytem na 5lat?

Post autor: Kristof »

gmiter pisze:Wszystko jest zależne od wysokości kredytu mieszkaniowego i dochodów.
Powiedziałbym raczej że od powierzchni mieszkania ;) a odnośnie auta na kredyt to ja szczerze bym nie kupił bo dużo drożej, co innego leasing ale to nie każdy ma niestety takie możliwości.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Spełnienie marzenia kredytem na 5lat?

Post autor: gmiter »

IS300 za opłacalne pieniądze wcale nie jest złym wyborem. Wystarczy popatrzeć na ceny w PL jak i np. w Nemczech. Ceny dobrych i zadbanych egzemplarzy nie spadną raczej poniżej 22-25tysięcy zł.
Co do psioczenia na kredyty - jesli sie nie przeczyta wszytskich warunków umowy itp to jasne można płakać. Wielu frankowiczów dało sie nabrać na duże i tanie kredyty - ale nie róbmy sobie złudzeń - trzeba byc idiotą żeby wierzyć, że przez 30 lat kurs waluty sie nie zmieni :) Ja tez mam ryzyko w postacji stóp procentowych i jesli drastycznie pójdą w górę to więcej będę płacił kredytu mieszkaniowego, jednak są odgórne ograniczenia.


Co do OPa - przy zarobkach 2,5-2,8k netto nie brałbym auta droższego niż 5-10k. Przyjdzie Ci do wymiany rozrządu i zapłaty raty to masz 1500zł, w któryms miesiącu wypadnie Ci ubezpieczenie i rata - 1200-2000zł. Jakaś naprawa zawieszenia np tuleje + geometria - rata + naprawa czyli ponad 1000zł. Sumuj wydatki na auto i zobacz jak to będzie wyglądało.

Ile zamierzasz jeździć? 1000km miesięcie to przy benzynie jakieś 500zł na paliwo bo pewnie nie będziesz jeździł emerycko w tym wieku więc spalanie 10-13litrów + rata 500zł to masz dalej 1000zł+

Włożenie instalacji gazowej to koło 3000zł - stać Cię aby wyłożyć na to pona wypłatę?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Spełnienie marzenia kredytem na 5lat?

Post autor: gmiter »

Kristof pisze:
gmiter pisze:Wszystko jest zależne od wysokości kredytu mieszkaniowego i dochodów.
Powiedziałbym raczej że od powierzchni mieszkania ;) a odnośnie auta na kredyt to ja szczerze bym nie kupił bo dużo drożej, co innego leasing ale to nie każdy ma niestety takie możliwości.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Wcale duzo drożej nie - 25kzł na 3 lata to w sumie jakieś 27,5k do zwrotu - o ile dobrze negocjujesz i masz znajomości lekkie w bankach. Poza tym mieszkanie w jednym mieście 100metrowe może być w tej cenie co 50 metrowe w innym więc raczej wartość kredytu sie liczy :)
kaczy89
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 31 mar 2015, o 16:27
Model Lexusa: GS 300h
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: Spełnienie marzenia kredytem na 5lat?

Post autor: kaczy89 »

Skoro pisałeś o oszczędzaniu (problemie z oszczędzaniem) to pozwolę sobie wrzucić link do bloga na którego ostatnio trafiłem: http://fridomia.pl/2016/12/04/jak-oszcz ... anie-kasi/
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Spełnienie marzenia kredytem na 5lat?

Post autor: owczar »

Osobiście nigdy bym nie kupił auta na kredyt.

Zasada zakupu auta za max 6 miesięcy dochodu nie bierze się z nikąd, ale ja bym dodał do tego jeszcze jeden warunek - w przypadku niektórych aut zakup za 4 pensje plus 2 pensje zapasu na jego utrzymanie.

Kiedyś jako student kupiłem auto - za gotówkę. Zbierałem, zbierałem i kupiłem. Ale potem przyszła jakaś awaria, jakaś kolizja. Musiałem pożyczyć kasę na naprawę (co prawda od rodziny). Potem priorytet to była spłata, a auto nie miało litości, bo coś tam trzeba było naprawić, a to kupić. Opony, eksploatacja, ubezpieczenie. Dlatego teraz podchodzę do tego o wiele bardziej pragmatycznie.

Dodatkowo kredyt to jakieś obciążenie jeśli chodzi o zmianę pracy, utratę pracy. Zasada jest prosta, jesli nie jestes w stanie uzbierac na jakies auto w rok, to Cię na nie w tej chwili nie stać. Nie piszę tego żeby być niemiłym, naprawdę, sam żałuje że zamiast korzystać z życia pakowałem kasę w auto. Może być tak, że za chwilę Twoje zdolności finansowe się zmienią na plus i kupisz je za gotówkę.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Spełnienie marzenia kredytem na 5lat?

Post autor: Miłosz »

owczar pisze:sam żałuje że zamiast korzystać z życia pakowałem kasę w auto.
Hehe jakbym sam to pisał :D Miałem identycznie ;)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
Kristof
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 1 cze 2017, o 07:15
Model Lexusa: GS 350AWD
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Spełnienie marzenia kredytem na 5lat?

Post autor: Kristof »

kaczy89 pisze:Skoro pisałeś o oszczędzaniu (problemie z oszczędzaniem) to pozwolę sobie wrzucić link do bloga na którego ostatnio trafiłem: http://fridomia.pl/2016/12/04/jak-oszcz ... anie-kasi/
Nie wiem czy już gdzieś było ale polecę szczerze blog Michała Szafrańskiego jakoszczedzacpieniadze.pl

Odnośnie kupna to sam się wyprztykałem z pieniędzy na auto przy wykańczanie mieszkania ale może uda się ogarnąć leasing, wtedy zasada 25% się jakoś spełni i może wpadnie jakiś GS :)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Spełnienie marzenia kredytem na 5lat?

Post autor: carinus »

Jesteś młody,zabierz się z kimś na prace sezonowe do strefy euro i będziesz miał na samochód i utrzymanie już po paru m-cach pracy.Też kiedyś gdy byłem w Twoim wieku,brałem dwa kredyty żeby kupić samochód z Niemiec,zrobić i sprzedać z zyskiem.Fajnie się planowało,ale życie nauczyło mnie że trzeba analizować takie przypadki jak utrata pracy itp.
KorestiO
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 23 cze 2017, o 03:20
Model Lexusa: GS400 mk2 99'
Skąd:: Legnica
Kontakt:

Re: Spełnienie marzenia kredytem na 5lat?

Post autor: KorestiO »

Chetnie bym się wybrał do strefy euro, ale mam już stałą pracę na miejscu i szkoda mi z niej rezygnować. Pozostaje intensywnie oszczedzac :) Ewentualnie sprzedam swoje auto już teraz, kupie strupka na dojazdy do pracy typu corsa 1.1 czy cieniasa i już dodatkowe 3-4 stowki miesięcznie wpadna :P
Zablokowany

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości