Spełnienie marzenia kredytem na 5lat?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Spełnienie marzenia kredytem na 5lat?

Post autor: carinus »

Może warto pomyśleć nad tańszym IS200 i mieć go szybciej.
KorestiO
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 23 cze 2017, o 03:20
Model Lexusa: GS400 mk2 99'
Skąd:: Legnica
Kontakt:

Re: Spełnienie marzenia kredytem na 5lat?

Post autor: KorestiO »

Moje obecne auto ma zbliżoną moc do IS200. Zależy mi na przesiadce na cos troszkę mocniejszego.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Spełnienie marzenia kredytem na 5lat?

Post autor: carinus »

Nigdy nie patrz na dane katalogowe mocy.Przejedz się samochodem i dopiero oceniaj odczucia z jazdy,jedziesz momentem i jego przebiegiem,nie mocą.Każdy odczuwa inaczej i dla mnie IS300 dupy nie urywa ze względu na automat.Może się okazać ze też będziesz rozczarowany.
csn
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 23:37
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Spełnienie marzenia kredytem na 5lat?

Post autor: csn »

Kredyty konsumpcyjne zawsze uważałem i będę uważał za głupotę. Wystarczy zbieg okoliczności (a w dwudziestoletnim aucie to nie rzadkość), żebyś miał uziemione auto bo nie będziesz miał kasy na naprawę, a do tego jeszcze będziesz spłacać raty. Wtedy marzenie szybko zmieni się w koszmar.
thenaturat
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 24 kwie 2016, o 23:30
Model Lexusa: ucf10
Skąd:: rzeszów
Lokalizacja: milosny
Kontakt:

Re: Spełnienie marzenia kredytem na 5lat?

Post autor: thenaturat »

KorestiO pisze:Chetnie bym się wybrał do strefy euro, ale mam już stałą pracę na miejscu i szkoda mi z niej rezygnować. Pozostaje intensywnie oszczedzac :) Ewentualnie sprzedam swoje auto już teraz, kupie strupka na dojazdy do pracy typu corsa 1.1 czy cieniasa i już dodatkowe 3-4 stowki miesięcznie wpadna :P
corsa czy inne auto z malym silnikiem rowniez moze cie zjesc finansowo - kazdy kolejny wlasciciel kupil za grosze by tylko dojechac do pracy, a to ze cieknie, ze oleju ubywa, ze tlucze sie zawias to juz niewazne. Zeby sie nie zabic takim rumplem i tez trzeba w niego wlozyc kase, niestety.

Jesli masz pewne auto to wolalbym na Twoim miejscu jeszcze chwile nim posmigac, w miedzyczasie odkladac i ogladac rozne egzemplarze - bedziesz mial motywacje :)
Moze byc tak jak mowil przedmowca - w trakcie zbierania na wymarzoną fure wpadnie jakas fucha/dodatkowy hajs ktorego sie nie spodziewales i spelnisz swe marzenie nie zakladajac samemu sobie sznurka lichwy na glowe. Osobiscie kupilem w zyciu kilka aut na kredyt - i nigdy wiecej juz nie kupie. Kredyt na auto to zawsze zycie ponad stan
tekro
Lex user
Posty: 73
Rejestracja: 31 sty 2016, o 11:20
Model Lexusa: IS
Skąd:: Warszawa

Re: Spełnienie marzenia kredytem na 5lat?

Post autor: tekro »

Kredyt jest pożyteczny i dobrym rozwiązaniem o ile nie stanowi zbyt dużej części naszych dochodów. Osobiście uważam, że gdy na kredyt idzie do 20% naszych dochodów, to nie powinien on wpływać zbyt mocno na jakość naszego życia. Z drugiej strony gdyby nie kredyty to czy bylibyśmy w stanie kupować dobra codziennego użytku, sprzęt rtv/agd, samochody czy mieszkania? Wiele osób psioczy, ale żyjemy w systemie kapitalistycznym jakim żyjemy i musimy na takie reguły się godzić, czy nam się podoba to czy też nie. Na forum masz więcej tego typu dyskusji.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2017, o 07:22 przez tekro, łącznie zmieniany 1 raz.
Taminaox
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:41
Model Lexusa: nie powiem
Skąd:: Teraz Mazury
Kontakt:

Re: Spełnienie marzenia kredytem na 5lat?

Post autor: Taminaox »

thenaturat pisze:
corsa czy inne auto z malym silnikiem rowniez moze cie zjesc finansowo - kazdy kolejny wlasciciel kupil za grosze by tylko dojechac do pracy, a to ze cieknie, ze oleju ubywa, ze tlucze sie zawias to juz niewazne. Zeby sie nie zabic takim rumplem i tez trzeba w niego wlozyc kase, niestety.
Hmm... No nie wiem, czy Corsa jest dobrym przykładem. Ja kupiłem ostatnio w średnim stanie, połatanie autka i naprawienie tego co trzeba u znajomego mechanika kosztowało mnie 1k + np. dolne zaślepki (która się zgubiła) kosztowała mnie tylko 10 zł z allegro Jak sie ma czas to Corsa może być bardzo tania, bo nie dość że nie dużo pali to w dodatku części Chińskie są super tanie (orginalki też nie są drogie).
Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Spełnienie marzenia kredytem na 5lat?

Post autor: Fifkers »

Kredyt na samochód przy tych zarobkach to moim zdaniem zła decyzja. Poczekaj, dozbieraj, znajdź robotę na popołudnia/ noce i wtedy kup. Będziesz ciągle żył od pierwszego do pierwszego, bo koszty utrzymania będą wyższe niż zakładasz. Inna sprawa, że jak będziesz miał stłuczkę i naprawa będzie kosztowała kilka tysi to wtedy zupełna kicha, bo płacisz raty, nie masz kasy na naprawę, a samochód stoi.
IS250 2009 ->GS450H 2013
piktogram
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 12 paź 2015, o 06:30
Model Lexusa: Lexus IS 220d
Skąd:: Warszawa

Re: Spełnienie marzenia kredytem na 5lat?

Post autor: piktogram »

Wszystko zależy wlaśnie od tego ile się zarabia. Kredyt nie powinien być na pewno wielkości większości tego co zarabiamy. Jest to pętla kredytowa. I uzależnienie od banku. Z drugiej strony nie jest aż tak przeciwny kredytom. Sam brałem kredyt na samochód. Nieźle zarabiam Ratę miałem małą ( obecnie już wszystko spłaciłem) A wolałem dobrać sobie niewielki kredyt i kupić sobie lepsze auto. Poza tym obecnie banki maja niskie stopy procentowe tak więc kredyty nie są wcale takie wysokie.
http://www.kredyty-gotowkowe.net/
Ostatnio zmieniony 14 sie 2017, o 07:58 przez piktogram, łącznie zmieniany 1 raz.
michalnowakowski
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 1 lip 2017, o 19:59
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Szczecin
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Spełnienie marzenia kredytem na 5lat?

Post autor: michalnowakowski »

Spełniaj marzenia ale dobrze to przemyśł i nie rób tego impulsywnie. Uważaj żeby nie wpaść w kredytowe tarapaty. Wziąść kredyt nie jest tak ciężko ale późniejsza spłata może być bolesna.
Jedni tylko lubią grać a inni wygrywają. Szczęśliwy tato a na codzień http://qa-szkolenia.pl
Zablokowany

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość