Olej Redline do skrzyni Is200 manual

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Olej Redline do skrzyni Is200 manual

Post autor: medyss »

haha jakie bajki, jak ktoś wierzy że mu olej naprawi zgrzytanie albo wycie :D JA dałem się nabrać na to i tylko 2 stówy w plecy bo nic kompletnie się nie poprawiło, zmieniałem rok temu zrobiłem 13 tys km i nic, 1 ciężko wyciągnać, 2 zgrzyta, 3 haczy reszta ładnie - może poprawiło się na ciepłym jak wolno się przerzuca albo jak się wybija z 1 daje na luz i dopiero 2 to wtedy nic ale poza tym dalej chodzi jak w starym ursusie. Płynniejszą zmianę biegów poczułem także po zalaniu valvoline 75w90, to samo na redline mt90, więc wystarczy tylko co 60 tys wymieniać olej i już będzie dobrze. Ktoś powie że mam zakatowaną skrzynię, może i mam ale chciałem właśnie tym sposobem spróbować ją uratować gdzie wszyscy piszą bajki że ten olej działa cuda, niestety nie działa :laugh1: jeżeli komuś naprawdę delikatnie haczy ale to delikatnie gdzie wciąż da się przebić bieg jednym palcem to owszem niech zalewa bo może i tym olejem podratuje sytuacje ale jak komuś zgrzyta i trzeba siłą wbijać z 1 na 2 to nawet niech nie próbuje. Olej kosztował 220zł z wysyłką a skrzynia któa nie zgrzyta kosztuje 300zł także sami sobie odpowiedzcie na pytanie czy warto i przemyślcie wyrzucanie pieniędzy w błoto :mda: więcej nawet nie będę zaglądał do tego tematu bo szkoda czasu na czytanie takich porad :lol: :kawa:
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Olej Redline do skrzyni Is200 manual

Post autor: blue »

Jak sam napisałeś, olej skrzyni nie naprawi...
Dobry olej zalewa się po to, żeby pomóc skrzyni w działaniu. Do skrzyni za teoretyczne 300 pln (plus wysyłka paletą) też musisz wlać nowy olej a przecież nie wlejesz badziewia. Może po prostu spodziewałeś się po tym oleju zbytnich cudów ;)
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Olej Redline do skrzyni Is200 manual

Post autor: brat_z »

Niestety te skrzynie nie należą do najlepszych i najlepiej przemyślanych a świadczy o tym np fakt że w środku można znaleźć łożyska kryte blachą :ireful3: gdzie brud opiłki potrafią wlecieć i już nie wylatują...
masterkirk
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2016, o 16:51
Model Lexusa: Lexus IS 200
Skąd:: Doruchów
Kontakt:

Re: Olej Redline do skrzyni Is200 manual

Post autor: masterkirk »

W takich przypadkach jak u Kolegi to się po prostu wyrzuca/naprawia skrzynię, a nie liczy na cudowne odnowienie wytartych synchronizatorów i innych elementów :) Nikt tu nie pisał, że po zalaniu biegi magicznie zaczęły wchodzić same, chociaż wcześniej trzeba było kolanem dopychać. Ten olej wspomaga pracę synchronizatorów i daje efekty przy pierwszych objawach ich zużycia. Dobrą skrzynię używaną też nie jest tak łatwo kupić, a różnica 100 zł na oleju, który się wymienia co 60k to śmieszna różnica :)
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Olej Redline do skrzyni Is200 manual

Post autor: k0zz »

Ja kupiłem trzy skrzynie do IS200 i każda z nich miała swoje mankamenty więc ostatecznie wróciłem do tej, którą miałem oryginalnie w aucie, a do wycia po prostu musiałem się przyzwyczaić, chociaż w sumie nigdy się nie przyzwyczaiłem.
Próbowałem uporać się ze skrzynką na wiele sposobów, aż padło na naprawę.
Naprawa jednak okazała się totalnie nieopłacalna ponieważ kilka łożysk jest zamontowane w jednym elemencie skrzyni który wymienia się jako całość, Koszt tego elementu w ASO to około 3kpln. Gdzieś na forum są zdjęcia tego elementu.
Ktoś tu na forum ( kto miał IS200 od nowości ) pisał, że skrzynia zaczęła odzywać się już po 50 000 przebiegu.
Taki więc to już urok tych skrzyń niestety...
Osobiście gdybym miał znowu kupować IS200 to tylko w automacie który według wielu użytkowników jest nie do zajechania.

Na wyjącej skrzynce z lekko haczącą 2 przejeździłem przez 5 lat 70 000km i nigdy mnie skrzynia nie zawiodła.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Olej Redline do skrzyni Is200 manual

Post autor: Dawid0ss »

blue pisze:RedLine MT-90
Olej zalany również u mnie.

Powiem tak. Do tej pory sądziłem, że dużo gorsze działanie mojej skrzyni wynika z jej zużycia. Tymczasem okazuje się, że głównie wynikało to z niewłaściwego oleju. Skrzynia znowu chodzi bardzo dobrze. Nawet na zimno. Dwójka nagle zaczęła wpadać sama, czego już bardzo dawno nie czułem. Nie twierdzę, że chodzi jak nówka sztuka, ale poprawę czuć i to znaczną. Przejechałem około 400km.

Dodam, że wcześniejszy olej to był bodajże jakiś Motul (totalna porażka, dlatego zacząłem szukać oleju). Wcześniej przed Motulem chyba Valvoline. Jeszcze wcześniej ori olej od Toyoty z ASO. I prawda jest taka, że dopóki go nie wymieniłem, było ok. Zatem wymiana oleju w skrzyni nie zawsze wychodzi na dobre ;-)

Pzdr
pabllok
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 1 paź 2013, o 23:51
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Olej Redline do skrzyni Is200 manual

Post autor: pabllok »

Cześć,

zamierzam wymienić olej w skrzyni manual na RedLine , powiedzcie czy muszę kupować 2 czy 3 opakowania oleju o pojemności 0,9L ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Olej Redline do skrzyni Is200 manual

Post autor: blue »

Potrzebujesz 1.95l, więc dwa opakowania po 0,94l powinny teoretycznie wystarczyć o ile "wyciśniesz" wszystko (nie potrzeba zalewać "pod korek").
pabllok
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 1 paź 2013, o 23:51
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Olej Redline do skrzyni Is200 manual

Post autor: pabllok »

W takim razie kupuję 2 opakowania.
Dzięki za informację.

Pozdrawiam :podziw:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości