Norma spalin, a wjazd do miasta.

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją

Norma spalin, a wjazd do miasta.

Postprzez Lukulus » 5 lut 2017, o 11:46

Panowie przeczytałem w najnowszym ,,Motorze" artykuł o tym, że jest planowany w naszym państwie projekt, który sprawi, że do najwiekszych miast w Polsce będą mogły wjeżdżać auta spełniające normy od Euro 4 w górę. Zmartwilo mnie to, bo sam jeżdżę passatem b5 fl 1.9 tdi i ma on euro 2. Jednak jeszcze bardziej szkoda mi, że lexusy jak gs 300 mk2 czy ls400 tez nie spełniają normy euro 4. Co ciekawe lexus gs430 mk2 spełnia euro 4. Możliwe, że takie auta stanieją, ponieważ nie będzie mozna ich używać tak swobodnie jak dotąd. Zamierzałem zakup gs300 mk2. Co o tym myślicie?
Lukulus
Nowy lex user

Model Lexusa: brak

Re: Norma spalin, a wjazd do miasta.

Postprzez Luszi » 5 lut 2017, o 13:05

Moim zdaniem bzdura, przecież nawet w Niemczech nie ma takich obostrzeń.
Luszi
Lex user

Model Lexusa: LS400 UCF10

Postprzez ghostmateus » 5 lut 2017, o 13:08

Jaką normę on rzekomo spełnia nie powinno mieć znaczenia i wiek auta. Tylko tak jak w Niemczech najpierw badanie na zanieczyszczenia i dopiero na przegląd. Jak spełnia normy to ok jak nie to wtedy zakaz. A w Niemczech też chyba jest zakaz wjazdu do ścisłego centrum miasta czy do całego?
ghostmateus
Lex Driver

Model Lexusa: GS 430

Postprzez Miłosz » 5 lut 2017, o 13:31

Jeśli już będą jakieś kombinacje z normami to wydaje mi się że będą brać z dowodu na podstawie tego jak wypuszczone zostało auto z fabryki :D Nie wyobrażam sobie jakby kazali zrobić to po badaniach przeglądowych :D Pewnie jakieś 70% aut musiałoby zniknać z ulic miast, a to już ludzi by nieźle wkur..iło. Póki co to jesteśmy bangladeszem europy i przy naszych zarobkach ciężko będzie takie coś wdrażać. Prędzej żeby pozbywać się smogu zrobią realne dopłaty do pieców itd.

A propos smogu jakiś czas temu kolega u siebie był w gminie, bo chciał dostać dofinansowanie do pieca, baba mu powiedziała że nic nie dostanie, a ten problem ich nie interesuje, bo mają ważniejsze wydatki :D Także to co mówią w telewizji czy w radiu. że rząd chce z tym walczyć to bajki z mchu i paproci.
Bardzo proszę o nie męczenie mnie wiadomościami prywatnymi, nie jestem instytucją charytatywną, ani też nie mam czasu udzielać porad.
Miłosz
Lex Master

Model Lexusa: 1.9 TDI

Postprzez q3_ » 5 lut 2017, o 14:50

Dopłaty do pieców? Żarty się Ciebie trzymają. Raczej kary za stosowanie niewłaściwych. To jest tutejsze działanie: kij a nie marchewka!
q3_
Lex user

Model Lexusa: LS430

Postprzez endrju1 » 5 lut 2017, o 22:25

Podejrzewam, że tak łatwo nie będzie, nakazać kupić nowe auto nie mogą, a zaraz się okaże że ktoś akurat w ścisłym centrum mieszka (bo przecież w dowodach nie ma adresu zameldowania) lub wynajmuje i co mu zrobią?
endrju1
Lex Master

Model Lexusa: is200

Powrót do Na każdy temat