Klasyczny zegarek na rękę do 1200 zł

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Pe_pe
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 3 lis 2013, o 20:52
Model Lexusa: Gs430 mkIII, Rx400h, Sc430
Skąd:: WOT
Kontakt:

Re: Klasyczny zegarek na rękę do 1200 zł

Post autor: Pe_pe »

Myśle, ze nie powinieneś pokazywać i chwalić sie podróbkami. Hublot to świetna firma o specyficznym designie, ale nie wmówisz nam, ze kupiłeś zegarek za 110.000 pln (tyle minimalnie kosztuje wersja F1), a używka ok. 50.000pln
Awatar użytkownika
pawlex
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 2 gru 2015, o 21:52
Model Lexusa: is
Skąd:: scinawa
Kontakt:

Re: Klasyczny zegarek na rękę do 1200 zł

Post autor: pawlex »

Nawet nie myślał bym o takich gdyby replik nie było.
tekro
Lex user
Posty: 73
Rejestracja: 31 sty 2016, o 11:20
Model Lexusa: IS
Skąd:: Warszawa

Re: Klasyczny zegarek na rękę do 1200 zł

Post autor: tekro »

Za taką kasę to chyba nawet byłego ministra Sławomira Nowaka nie stać, chociaż kto go tam wie z kim on tam w zasadzie się zadaje :)
Do 1200 zł nie kupi się dobrego zegarka automatycznego, pozostaje więc kwarc. Kwarcowe mechanizmy nie są złe, są punktualne. Wiem, że automat jest bardziej pożądany, ale kwarc wg mnie bardziej praktyczny. Proponuję tutaj jeszcze sprawdzić: http://www.zegarmistrz.com/Zegarki_Tissot-k30-0--.html
piktogram
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 12 paź 2015, o 06:30
Model Lexusa: Lexus IS 220d
Skąd:: Warszawa

Re: Klasyczny zegarek na rękę do 1200 zł

Post autor: piktogram »

Ciekawe modele mają firmy Bulova oraz Invicta ( osobiscie mam dwa zegarki tej ostatniej firmy oraz polecam ponieawż wykonanie jest bardzo porządne, poza tym całkiem nieźle prezentują się na ręce).

Z tych tańszych firm to polecam Skagena. Jest to marka mniej znana, ale mam jeden zegarek i wykonanie jest solidne Poza tym mają ciekawe wzornictwo:
Obrazek
http://www.czaszegarkow.pl/skagen-c-1199.html
Awatar użytkownika
peter
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 3 lis 2013, o 15:08
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: Milton Keynes
Lokalizacja: Milton Keynes
Kontakt:

Re: Klasyczny zegarek na rękę do 1200 zł

Post autor: peter »

potwierdzam posiadam zegarek firmy Bulova wykonanie 10/10 a i wyglad ma ciekawy.
Przem86
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 29 sie 2017, o 23:11
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Francja
Kontakt:

Post autor: Przem86 »

Ja jednak wybrałbym tissota

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
ekluzywnymenel
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2019, o 16:43
Model Lexusa: LS 2018
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Klasyczny zegarek na rękę do 1200 zł

Post autor: ekluzywnymenel »

A ja sugerowałbym coś niszowych (chociaż wciąż ekskluzywnych) marek - w PL nie są znane, ale koneserzy luksusowych zegarków, wiedzą, że są praktycznie niezawodne. Chopard, Franck Muller, Longines, Montblanc, Oris, Cartier, Baume & Mercier, Daniel JeanRichard... nie są tak znane jak Omega i Rolex, ale są równie dobre!
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Klasyczny zegarek na rękę do 1200 zł

Post autor: Miłosz »

Podepnę się. Poleci ktoś jakiegoś smartwatcha typu garmin fenix 3 , amazfit stratos 2 , huawei smartwatch gt ? Kwota do 700 zł (fenixa mogę mieć prawie nowego w tej kasie, reszta tylko nowe). Najbardziej funkcjonalnością przekonuje mnie amazfit ale czy nie jest zbyt delikatny że jak się go gdzieś przytrze czy pobrudzi to się nie spierdzieli od razu czy porysuje. Ruszam się troszkę rekreacyjnie + od czasu do czasu pływanie, żaden ze mnie sportowiec. Zegarek też chciałbym wykorzystywać w pracy, bo mam bardzo dużo badań gdzie muszę pilnować czasów, a moja opaska się skończyła.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Wezu40
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 11 lut 2017, o 04:29
Model Lexusa: IS III 250, NX300h
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: Klasyczny zegarek na rękę do 1200 zł

Post autor: Wezu40 »

tekro pisze:Za taką kasę to chyba nawet byłego ministra Sławomira Nowaka nie stać, chociaż kto go tam wie z kim on tam w zasadzie się zadaje :)
Do 1200 zł nie kupi się dobrego zegarka automatycznego, pozostaje więc kwarc. Kwarcowe mechanizmy nie są złe, są punktualne. Wiem, że automat jest bardziej pożądany, ale kwarc wg mnie bardziej praktyczny. Proponuję tutaj jeszcze sprawdzić: http://www.zegarmistrz.com/Zegarki_Tissot-k30-0--.html

co do zegarkow automotycznych proponuje szukac z mechanizmem ETA kolo 4000 mozna kupic zegarek ktory przynajmnie teoretycznie ma mechanizm omegi breitlinga rolexa czy hublota bo te zegarki rowniez maja mechanizm ETA
Awatar użytkownika
Herem79
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 17 maja 2019, o 17:04
Model Lexusa: ux
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Klasyczny zegarek na rękę do 1200 zł

Post autor: Herem79 »

co do zegarkow automotycznych proponuje szukac z mechanizmem ETA kolo 4000 mozna kupic zegarek ktory przynajmnie teoretycznie ma mechanizm omegi breitlinga rolexa czy hublota bo te zegarki rowniez maja mechanizm ETA[/quote]

Co do mechanizmów ETA w zegarkach manufaktur Omega, Breitling, Ulysse Nardin to zostałe tylko nazwa. Każdy mechanizm ETA jest rozbierany, modyfikowany i dokładane są dodatkowe części przez te manufaktury i dostaje od razu swoją nazwę np. UN118 itd, itp. Co nie zmienia faktu że orginalny mechanizm ETA nie sprawia problemów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości