Kilometrówka albo... Koniec leasingu na auta osobowe ?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Kilometrówka albo... Koniec leasingu na auta osobowe ?

Post autor: maniek_ls400 »

michalWro pisze: A co jeśli załóżmy informatyk bierze sobie auto w leasing, oprócz niego w koszty wrzuca sobie paliwo, naprawy etc.? I "służbowo" robi powiedzmy 10% kilometrów, a resztę prywatnie? Czy to jest "uczciwe"?
Jestem teleinformatykiem i robię w celach zarobkowcyh 35-55kkm rocznie i może 10kkm prywatnie. Wg Ciebie i wielu innych wypaczonych poglądowców informatyk to gość siedzący w galerii handlowej w kawiarni i opędzający wszystkie projekty ? Kto wkręci sprzęt do szaf, jak zdalnie wyjmiesz kable sieciowe i przełożysz do innego switcha w czasie testów, które klient życzy sobie zrobić w serwerowni w Hanoverze (odpowiedzi typu weź lokalnego studenta nie działają - za duży kaliber odpowiedzialności finansowej mam wycelowny w siebie przy takich kontraktach).
Największym problemem Kaczystanu jest Polaczkowo - czyli nieznajomość realiów życia i oglądania prowadzących DG przez pryzmat "luksusowej limuzyny", "poniedziałek środek dnia a on ma czas iść z dzieckiem na basen" itp. Zawsze proponuję - zwolnij się z ciepłej posadki w Urzędzie Miasta/ZUSie/US czy ze szkoły i 'idź na swoje' - zarób na ZUS/US i 500+ pogadamy za 5 lat..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Kilometrówka albo... Koniec leasingu na auta osobowe ?

Post autor: maniek_ls400 »

adamsky73 pisze: No złodziej je..any :dirol:
Ożesz Ty kapitalisto wyzyskiwaczu !! :biggrin2:
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Kilometrówka albo... Koniec leasingu na auta osobowe ?

Post autor: JanB »

Mariusz, 100% racji masz. Akurat przez 20 lat prowadziłem własną działalność i zapier...em po 12-14 godzin dziennie, także w sobotę. Pretensje mam tylko do Władzy, że zamiast korzystać rozsądnie z efektów pracy "prywaciarzy", stara się jak może obrzydzić wszystkim chętnym prowadzenie DG. Marzy mi się powrót do wolności z roku 1989, kiedy bez żadnych zasiłków dla bezrobotnych, zachęt, ulg i promowania biznesu własnego 2 mln Polaków założyło DG i zatrudniając średnio 3 ludzi każdy dało pracę 6 mln pracowników.
PS. Ludzie, którzy nigdy nie pracowali na swoim nie zrozumieją o co nam chodzi.
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Kilometrówka albo... Koniec leasingu na auta osobowe ?

Post autor: michalWro »

maniek_ls400 pisze:
michalWro pisze: A co jeśli załóżmy informatyk bierze sobie auto w leasing, oprócz niego w koszty wrzuca sobie paliwo, naprawy etc.? I "służbowo" robi powiedzmy 10% kilometrów, a resztę prywatnie? Czy to jest "uczciwe"?
Jestem teleinformatykiem i robię w celach zarobkowcyh 35-55kkm rocznie i może 10kkm prywatnie. Wg Ciebie i wielu innych wypaczonych poglądowców informatyk to gość siedzący w galerii handlowej w kawiarni i opędzający wszystkie projekty ? Kto wkręci sprzęt do szaf, jak zdalnie wyjmiesz kable sieciowe i przełożysz do innego switcha w czasie testów, które klient życzy sobie zrobić w serwerowni w Hanoverze (odpowiedzi typu weź lokalnego studenta nie działają - za duży kaliber odpowiedzialności finansowej mam wycelowny w siebie przy takich kontraktach).
Największym problemem Kaczystanu jest Polaczkowo - czyli nieznajomość realiów życia i oglądania prowadzących DG przez pryzmat "luksusowej limuzyny", "poniedziałek środek dnia a on ma czas iść z dzieckiem na basen" itp. Zawsze proponuję - zwolnij się z ciepłej posadki w Urzędzie Miasta/ZUSie/US czy ze szkoły i 'idź na swoje' - zarób na ZUS/US i 500+ pogadamy za 5 lat..
"Wypaczonych poglądowców"? Tak się składa, że sam jestem informatykiem, na etacie. Sam chciałem zakładać jakiś czas temu DG, ale z różnych powodów odpuściłem. Nie każdy jeździ jak Ty do Hannoveru - są choćby programiści, czy testerzy, którzy siedzą w domu i załatwiają wszystko na telefon/mail. Są też tacy, których "działalność" jest fikcyjna, bo robią identycznie jak na etacie. Różnica taka, że wrzucają sobie samochody/telewizory/komputery/telefony w koszta i płacą najniższy możliwy ZUS.
Znam realia DG, w rodzinie mam kilka osób prowadzących DG, więc bez takich proszę. Wiem, jak to działa od środka, wiem też, jak jest to czasem nadużywane. Uważam, że aktualny stan (możliwość odliczania 100% kosztów) nie jest uczciwy, tak jak nieuczciwe były planowane zmiany.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Kilometrówka albo... Koniec leasingu na auta osobowe ?

Post autor: maniek_ls400 »

michalWro pisze: Są też tacy, których "działalność" jest fikcyjna, bo robią identycznie jak na etacie. Różnica taka, że wrzucają sobie samochody/telewizory/komputery/telefony w koszta i płacą najniższy możliwy ZUS.
Znam realia DG, w rodzinie mam kilka osób prowadzących DG, więc bez takich proszę. Wiem, jak to działa od środka, wiem też, jak jest to czasem nadużywane. Uważam, że aktualny stan (możliwość odliczania 100% kosztów) nie jest uczciwy, tak jak nieuczciwe były planowane zmiany.
Czyli piszesz otwarcie - żal Ci dupę ściska.. A ja powtarzam Polaczkowo "NIc bardziej nie cieszy niż pożar u sąsiada" nasze narodowe motto..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Kilometrówka albo... Koniec leasingu na auta osobowe ?

Post autor: michalWro »

Nie. Twierdzę tylko, że to nieuczciwe.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Kilometrówka albo... Koniec leasingu na auta osobowe ?

Post autor: maniek_ls400 »

michalWro pisze:Nie. Twierdzę tylko, że to nieuczciwe.
Nieuczciwych jest parę spraw:
- kupuję auto osobowe - nie mam prawa odliczyć VAT, sprzedaję je MUSZĘ odprowadzić VAT (czyli wyrzucam w błoto 23% tego co odzyskuję sprzedając samochód)
- kupuję części eksploatacyjne - mam prawo do 50% VAT (90% przebiegu to firmowy)
- płacę ZUS - idę do lekarza musze płacić za wizytę/badania (zapisz się na tomografię z kontrastem to zrozumiesz co to jest zapłacić za badania, bo czekać na wizytę z podejrzeniem nowotworu przez 3 lata to można nie zdążyć) .

Chcesz więcej przykładów uczciwości naszego aparatu rządzącego (bo nie można nazwać ich Państwem - można ich nazwać Paniczami).

Kiedyś już były takie czasy i Kaczystan to znowu robi - wszyscy mają mieć po równo, ale próbują zrównać do tych najgorszych. Uważam, że nakładanie dodatkowych obciążeń na tych, którzy mają głowę na karku (są burżujami wg MF i całej zgraji darmozjadów, bo mają dochody 100k+ rocznie) to złodziejstwo. To właśnie Ci ludzie zatrudniają bezmyślnych osłów, którzy nawet metalowy trzonek od szpadla potrafią zniszczyć i mają na wszystko wyjechane, zero odpowiedzialności, zaangażowania i praca od.. do ..

p.s. nie wiem jakim jesteś informatykiem, ale w wielu korpo spotykam tytularnych 'informatyków', których praca polega na tym, że mają iść do serwerowni i zrobić w niej tylko to co Johny z UK przez telefon mu każe (np "Sprawdź czy na routerze X w szafie Y świeci się czerwona lampka - TYLKO NIC NIE DOTYKAJ - celowo gość nie jest w posiadaniu nawet kluczyka do tej szafy"). Facio ma tytuł Starszy Informatyk i pracuje w jedym z większych banków świata a w rzeczywistości jest uroślinniony i nie robi nic ambitnego.

I ostatnie zdanie co do Polaczkowa - nie obchodzi mnie, że znajomy jeździ Bentleyem, na którego zapracował - podziwiam takich ludzi i nie życzę, żeby mu tą furę podwędzili. Warto obejrzeć "Dzień Świra" i modlitwę wieczorną - mistrzostwo.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Kilometrówka albo... Koniec leasingu na auta osobowe ?

Post autor: michalWro »

maniek_ls400 pisze:
michalWro pisze:Nie. Twierdzę tylko, że to nieuczciwe.
Nieuczciwych jest parę spraw:
- kupuję auto osobowe - nie mam prawa odliczyć VAT, sprzedaję je MUSZĘ odprowadzić VAT (czyli wyrzucam w błoto 23% tego co odzyskuję sprzedając samochód)
- kupuję części eksploatacyjne - mam prawo do 50% VAT (90% przebiegu to firmowy)
- płacę ZUS - idę do lekarza musze płacić za wizytę/badania (zapisz się na tomografię z kontrastem to zrozumiesz co to jest zapłacić za badania, bo czekać na wizytę z podejrzeniem nowotworu przez 3 lata to można nie zdążyć) .
No i to też jest nieuczciwe. I powinno zostać zmienione.
maniek_ls400 pisze:Chcesz więcej przykładów uczciwości naszego aparatu rządzącego (bo nie można nazwać ich Państwem - można ich nazwać Paniczami).

Kiedyś już były takie czasy i Kaczystan to znowu robi - wszyscy mają mieć po równo, ale próbują zrównać do tych najgorszych. Uważam, że nakładanie dodatkowych obciążeń na tych, którzy mają głowę na karku (są burżujami wg MF i całej zgraji darmozjadów, bo mają dochody 100k+ rocznie) to złodziejstwo. To właśnie Ci ludzie zatrudniają bezmyślnych osłów, którzy nawet metalowy trzonek od szpadla potrafią zniszczyć i mają na wszystko wyjechane, zero odpowiedzialności, zaangażowania i praca od.. do ..

p.s. nie wiem jakim jesteś informatykiem, ale w wielu korpo spotykam tytularnych 'informatyków', których praca polega na tym, że mają iść do serwerowni i zrobić w niej tylko to co Johny z UK przez telefon mu każe (np "Sprawdź czy na routerze X w szafie Y świeci się czerwona lampka - TYLKO NIC NIE DOTYKAJ - celowo gość nie jest w posiadaniu nawet kluczyka do tej szafy"). Facio ma tytuł Starszy Informatyk i pracuje w jedym z większych banków świata a w rzeczywistości jest uroślinniony i nie robi nic ambitnego.
Jakie to ma znaczenie? Sugerujesz, że też do takich należę?
Znam programistów, testerów, analityków, wdrożeniowców, sieciowców, administratorów, pentesterów i kupę innych osób z szeroko pojętego IT. Część z nich jest na DG dlatego, że to dla nich najlepsza forma i de facto prowadzą działalność. Część z nich mają DG tylko po to, by wykorzystywać przepisy i "oszukać" system. Wcale nie mam im tego za złe, tak jak tego, że niektórzy zbierają faktury za paliwo od całej rodziny i wrzucają w koszty wakacje na drugim końcu świata, gdzie na fakturze mają wynajęcie salki konferencyjnej za kilka tysięcy złotych - każdy orze jak może. Nie zmienia to faktu, że moim zdaniem nie jest to uczciwe. Lecz nie dziwi mnie to, że system chce z tym walczyć. Problem w tym, że zamiast to naprawić, przeginają w drugą stronę.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Kilometrówka albo... Koniec leasingu na auta osobowe ?

Post autor: maniek_ls400 »

A sposób jest prosty - wspomniał o tym Link. Zejść z obciążeniami do poziomu takiego żeby nikomu nie chciało się zbierać faktur za paliwo od rodziny, żebyś mógł legalnie odliczyć koszty firmowe itp. Zawsze i tak znajdzie się 'kombinator / bumelant" , ale będą to już jednostki. Obniżanie podatków i likwidacja potrzasków przynosi zawsze wyższe wpływy do budżetu niż 'uszczelnianie' systemu (vide Rumunia w ostatnich latach). Kończę z tą polityką.
Ponieważ jest to forum Lexusa to dowiem się jakiem macie podejrzenia: Czy LS400/430 zdrożeją po 01.01.2017 czy raczej staną się tanie jak barszcz (bo OC i pewnie inne opłaty za 'starocia' zabiją) ? Jak obstawiacie ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Kilometrówka albo... Koniec leasingu na auta osobowe ?

Post autor: zender »

Witam

informatycy :gamer: .... współczuje właśnie w ramach redukcji w mojej firmie 50% poszło szukać pracy gdzie indziej... co dziwne jakoś po redukcji wszystko zaczęło lepiej pracować :beach:

A tak poważnie. Czy uważacie ze lekarz prowadzący własny gabinet ma prawo wpuszczać w koszta dojazdy do swego prywatnego gabinetu lexus-owym autem ? czy to jest sprawiedliwie społeczne kiedy jego asystentka / pielęgniarka dojeżdża swoim compactem ta sama droga z tym sama ilości kilometrów i nie może odliczyć ani 1%

Kolejny przykład czy mój szacowny pan zdun albo pan od instalator systemu alarmowego faktycznie musi korzysta w pracy wykorzystywać BMW M5 jako auto albo land rover discovery 4 , dla mnie zadane z tych zawodów nie wymaga takiego narzędzia pracy.

A jednak zapotrzebowanie na auta prestizowe jest wysokie i nie trzeba tu byc specjalnie super dociekliwym kto je kupuje wystarczy isc do salonu. Sam mowie sobie ostatnio wszyscy Warszawiacy tylko ja frajer place najwyższy podatek i pracuje na etacie... ostatnio nawet dowiedziałem sie ze nalezę do 1% grupy Polaków co taki podatek płacić tylko 1 procent !! a ja zwykły dorobkiewicz jestem a gdzie te wszystkie biznesmeny - patologia normalnie :doh: . Myślę sobie frajer zemnie ...zrobię jak inni . Ale niestety się nie udało moja firma nie jest zainteresowana zatrudnieniem 800 firm ... woli 800 własnych pracowników! i nadal jestem pracownikiem.

zender

btw . Jest takie mądre powiedzenie Ty Icek nie myśl jak zaoszczędzić Ty myśl jak zarobić :crazy: !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości