Mój Road Trip po Stanach Zjednoczonych

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Porzuciłem Lexa na rzecz podróży :O

Post autor: adamsky73 »

Dawid0ss pisze:
adamsky73 pisze:A, z ciekawości, całą Polskę już odwiedziłeś, czy tylko za granicą się tak potrafisz angażować?
To jest czysta złośliwość :-D
Nie taka czysta, ale fakt, drażni mnie że obecnie Polacy nie znają swojego kraju a zachłystują się wyłącznie turystycznymi miejscówkami za granicą.
Zresztą pomysł zwiedzenia "całych" Stanów też jest z czapki bo życia by zabrakło do zwiedzenia każdego zakątka. Można co najwyżej mówić o zwiedzeniu oklepanych turystycznych miejscówek żeby się pochwalić przed znajomymi. A zwiedzanie jakiegoś kraju to przede wszystkim poznawanie kultury, zwyczajów i mieszkańców, czyli tak naprawdę w USA specyfiki każdego stanu
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Autsajder
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 3 mar 2015, o 16:15
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Porzuciłem Lexa na rzecz podróży :O

Post autor: Autsajder »

No i trafił się typowy Polak-narzekacz. Skąd wiesz że Travis nie zna swojego kraju? Wybrali sobie parę punktów wartych zwiedzenia i dziela się filmikami z resztą, a nie żeby się chwalić przed znajomymi. Każdy zwiedza jak lubi, jedni chcą poznać kulturę i zwyczaje, inni po prostu jadą dla pięknych widoków i przygody. Czekamy na kolejne filmiki z podróży.
Awatar użytkownika
gregski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 20:02
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: BLN
Kontakt:

Porzuciłem Lexa na rzecz podróży :O

Post autor: gregski »

Nie mozna odmowic Adamskiemu racji. Choc to, ze teraz ekshibicjonizm turystyczny osiaga w PL ekstremum nie dziwi - przez wiele lat o wolnosci turystycznej mozna bylo tylko pomazyc. Wyobrazcie sobie zachodnich turystow latajacych wszedzie z gopro - kto by to u nich ogladal ;)

Travis: fajna decyzja, trzymam kciuki za dalsze udane wyprawy.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Porzuciłem Lexa na rzecz podróży :O

Post autor: Travis »

adamsky73 pisze:
Dawid0ss pisze:
adamsky73 pisze:A, z ciekawości, całą Polskę już odwiedziłeś, czy tylko za granicą się tak potrafisz angażować?
To jest czysta złośliwość :-D
Nie taka czysta, ale fakt, drażni mnie że obecnie Polacy nie znają swojego kraju a zachłystują się wyłącznie turystycznymi miejscówkami za granicą.
Zresztą pomysł zwiedzenia "całych" Stanów też jest z czapki bo życia by zabrakło do zwiedzenia każdego zakątka. Można co najwyżej mówić o zwiedzeniu oklepanych turystycznych miejscówek żeby się pochwalić przed znajomymi. A zwiedzanie jakiegoś kraju to przede wszystkim poznawanie kultury, zwyczajów i mieszkańców, czyli tak naprawdę w USA specyfiki każdego stanu

Co do Polski to swoje zwiedziłem co nie znaczy, że wszystko widziałem. Była to bardziej praca bo w ciągu 10 lat pracy w tv kilkanaście filmów nagrałem i zmontowałem. To samo tyczy się Słowacji. Gdyby nie głupie prawa autorskie dawno temu udostępnione byłyby na yt. Teraz to już jest przeszłość, a co do filmików z Polski mam plany, które na pewno zrealizuje bo sprawia mi to frajdę. Kwestia tylko kiedy i gdzie. Co do Stanów to miałem okazję poznać kulturę przez to, że tam mieszkałem i pracowałem. Niejednokrotnie uczestniczyliśmy w świętach czy innych wydarzeniach, które miały tam miejsce. W pracy poznałem wielu fajnych ludzi, z którymi do tej pory utrzymuję kontakt. Sama trasa była nagrodą za ciężką pracę i przy okazją do spełnienia dziecięcych marzeń. Po wielu latach planowania w końcu to zrobiłem i cieszę się z tego bardzo. Jedna rzecz z listy odhaczona. Ale wracając do tematu dzisiaj mam dla was pierwszą część z Nowego Jorku :)
Ostatnio zmieniony 10 lis 2016, o 15:13 przez Travis, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: Porzuciłem Lexa na rzecz podróży :O

Post autor: michalllw »

Travis, Ty żyjesz !!! :biggrin2: Trzeba się spotkać na kebabie :biggrin2: :biggrin2:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
adrian_o
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 3 sty 2016, o 14:53
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Porzuciłem Lexa na rzecz podróży :O

Post autor: adrian_o »

Przecież w Polsce jedyne miejsca, które można zwiedzać to właśnie te oklepane.


A co do samych filmików, to osobiście mi się kompletnie nie podoba ten styl. Wchodząc na ten kanał liczyłem, że zobaczę faktycznie dobre i długie ujęcia miejsc, w których byliście. Tymczasem zastałem tam kilkusekundowe klatki i straaasznie nudną gadkę na przemian z muzyką. Takie historyjki to raczej do kolacji z przyjaciółmi, a nie w eter internetu. Video ma przyciągać oczy, a nie kaleczyć uszy. Piąteczka, bezpiecznego podróżowania ;)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Porzuciłem Lexa na rzecz podróży :O

Post autor: maniek_ls400 »

adamsky73 pisze: Nie taka czysta, ale fakt, drażni mnie że obecnie Polacy nie znają swojego kraju a zachłystują się wyłącznie turystycznymi miejscówkami za granicą.
To zależy co babcia lubi. Ja np pobyt na wodą (pływanie, nurkowanie i wędkowanie) i mimo wielkiej sympatii do PL i spędzania 2-3 miesięcy na Mazurach (bo w każdej chwili mogę wrócić do pracy) to bardzo lubię polecieć gdzieś poza kaczystan na 2 weeksy mając zapewnioną pogodę (a nie lotto z plusem) oraz gwarancję ciepłej i czystej wody. Nie uprawiam (bo mnie to nie kręci) turystyki polegającej na zwiedzaniu muzeów. Także Adamsky podziwiaj 'znaszli ten kraj', ale daj też Travisovi pocieszyć oko tym o czym marzy(ł). :D
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Porzuciłem Lexa na rzecz podróży :O

Post autor: adamsky73 »

Absolutnie jestem daleki od zabraniania komukolwiek czegokolwiek. Macie jedno życie i każdy ma (albo powinien mieć) swoją drogę i sposób jego wykorzystania. To co Travis napisał kompletnie mnie przekonuje i można mu tylko pozazdrościć podejścia. Powodzenia w kolejnych realizacjach :piwko:
adrian_o pisze:Przecież w Polsce jedyne miejsca, które można zwiedzać to właśnie te oklepane.
Zależy od definicji "zwiedzać" ale jest mnóstwo mało znanych, cichych i niezadeptanych miejsc
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Porzuciłem Lexa na rzecz podróży :O

Post autor: Travis »

michalllw pisze:Travis, Ty żyjesz !!! :biggrin2: Trzeba się spotkać na kebabie :biggrin2: :biggrin2:

Bież szwagra i przyjeżdżajcie do mnie w góry :D


Panowie swoją drogą dzięki za opinie. Szczególnie za konstruktywną krytykę. :)
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Porzuciłem Lexa na rzecz podróży :O

Post autor: Travis »

Najnowszy odcinek a zarazem ostatni z Nowego Jorku. Obiektywnie patrząc muszę jeszcze dużo popracować nad czytaniem, ale tym razem jest wszystkiego więcej i dłużej. Wydaje mi się że najlepszy odcinek który udało nam się zrobić do tej pory.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości