Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: JanB »

:ok: prorok ci jakowyś czy cuś?? A może drunker??? :pijak:
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: zender »

"Wicepremier i minister rozwoju oraz finansów Mateusz Morawiecki zdradził, że opracowywane zmiany w akcyzie przewidują podniesienie tego podatku przy rejestracji w naszym kraju aut starszych niż dziesięcioletnie z dużymi silnikami. Z kolei dla "ogromnej większości" sprowadzanych samochodów opłata ta powinna się zmniejszyć."
"My będziemy sugerowali takie rozwiązanie tego, żeby przede wszystkim dla samochodów do 10 lat - tych małolitrażowych, tych, którymi jeżdżą ludzie przeciętnie albo nawet niżej niż przeciętnie uposażeni - żeby ta akcyza nie tylko nie wzrosła, ale żeby ta akcyza spadła. Takie jest dzisiaj polecenie, które ja wydałem służbom, które pracują przy akcyzie, przy kalibrowaniu tego" - powiedział wicepremier."
[/quote]


:rtfm: .... pracował w banku jako prezes i wpakował ow bank na kredyty frankowe razem z tysiącami ludzi ktorzy uwierzyli iz bank to instytucja zaufania publicznego, nie inaczej będzie w tym temacie. Nie ma co liczyć na to ze rządzący coś zrobią dla nas dobrego, niestety ale jak dla mnie to coś nie-gra w tych wszystkich rządach w niby wolnej RP po 89r. :doh:

zender
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: michalWro »

Skąd wy w ogóle bierzecie te stawki? Bo to, że jakaś gazeta o tym napisała, to jeszcze nic nie znaczy. Widział ktoś jakieś projekty ustaw, konkretne stawki, widełki, tabele?

Bo jak nie, to dla mnie jest to w dalszym ciągu informacja "z dupy".
Yoki
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 18 wrz 2016, o 21:22
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: Yoki »

A wiecie co to szum medialny, przypomnijcie sobie o czym gazety pisały przed akcyzą i innymi podatkami
klasyk

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: klasyk »

michalWro pisze:Skąd wy w ogóle bierzecie te stawki? Bo to, że jakaś gazeta o tym napisała, to jeszcze nic nie znaczy. Widział ktoś jakieś projekty ustaw, konkretne stawki, widełki, tabele?

Bo jak nie, to dla mnie jest to w dalszym ciągu informacja "z dupy".
Przepraszam, kolega urodził się wczoraj i nie wie czemu służą tzw przecieki ? Ile kolega zna przypadków podwyżek a których donosiły przecieki medialne na dużą skalę, które nie doszły do skutku?
Rząd ma ogromny problem z samochodami. Rozdali 500+, ludzie kupili stare auta. Teraz nie mają na znacząco droższe OC. Muszą swoim ludziom "wytłumaczyć", że lepiej kupić silnik do 1200 cm3 (projektowana stawka akcyzy 574 zł) niż tradycyjne 1,9 TDI (1476 zł). Oczywiście w imporcie dalej będą królować stare diesle. Łatwo policzyć ile zyska na tym budżet. Reszta to propaganda.
Rynek motoryzacyjny w Polsce jest sam w sobie wielką patologią i nikt nie ma pomysłu jak sobie z nią poradzić. Zaniżanie umów kupna - sprzedaży, handel używanymi częściami, który niemal w całości odbywa się w szarej strefie, warsztaty, które wystawiają kilka rachunków miesięcznie, rozkołysany przez wymuszanie szkód rynek ubezpieczeń, lewe przeglądy techniczne, "korekty przebiegu" itp. - wszystko to znamy prawda ?
Problem w tym, że naprawa tego stanu rzeczy budżetowi się nie opłaca. Wyobraźcie sobie, jaką rewolucję spowodowałby wprowadzenie zapisów o przypisaniu jednego nr rejestracyjnego na całe życie samochodu. Ustawa na jedną kartkę bez miliona interpretacji ale ile miejsc pracy mniej, ile mniej różnego rodzaju opłat rejestracyjnych.
A ustawa o pełnym ewidencjonowaniu w handlu używanymi częściami tj o wpisywani nr VIN samochodu z którego dana część pochodzi? To by dopiero było.
Zdecydowanie łatwiej jest przywalić akcyzą. Skutki są łatwe do przewidzenia. Do budżetu wpłyną miliardy a handlarzy i tak nikt nie lubi. Jak będzie trzeba to obecny rząd zrobi z nich lewaków, potomków Niemców, Kozaków, Tatarów lub wierzących inaczej i po sprawie.
PS.
Wczoraj widziałem taką scenę. Dwóch przedstawicieli nowych elit wyzwało opartego o latarnie gościa od lewaków i gejów, bo facet czytał książkę. Po czym wsiedli do trzyliterowego auta niemieckiej produkcji, "odpalili" mocno basowy utwór jakiegoś lokalnego artysty i odjechali z jednym działającym światłem do jazdy dziennej. Pomyślałem sobie, że oni z pewnością przesiądą się do rodzinnego Punto 1,2 a wcześniej dokładnie zapoznają się z instrukcją jego obsługi ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo i ekonomikę jazdy.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: owczar »

Pisały o tym w zasadzie wszystkie gazety, a w artykułach są cytaty wypowiedzi Jasińskiego. Jeśli chodzi o skok na kasę, to w tym nasz rząd jest wyjątkowo szybki i skuteczny.
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: michalWro »

klasyk pisze:Przepraszam, kolega urodził się wczoraj i nie wie czemu służą tzw przecieki ? Ile kolega zna przypadków podwyżek a których donosiły przecieki medialne na dużą skalę, które nie doszły do skutku?
Choćby rzekome podwyżku gazu, o których słychać co drugi rok.
owczar pisze:Pisały o tym w zasadzie wszystkie gazety, a w artykułach są cytaty wypowiedzi Jasińskiego. Jeśli chodzi o skok na kasę, to w tym nasz rząd jest wyjątkowo szybki i skuteczny.
To akurat żaden argument. Gazety piszą o wielu rzeczach, najchętniej o tych, które generują dużo kliknięć.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: q3_ »

michalWro pisze:Skąd wy w ogóle bierzecie te stawki? Bo to, że jakaś gazeta o tym napisała, to jeszcze nic nie znaczy. Widział ktoś jakieś projekty ustaw, konkretne stawki, widełki, tabele?

Bo jak nie, to dla mnie jest to w dalszym ciągu informacja "z dupy".
Patrząc na to, co się dzieje, to jak poznamy oficjalne stawki, to będą już one przegłosowane poprzedniej nocy i będziemy mogli je tylko przyjąć do wiadomości.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: owczar »

michalWro chciałbym podzielać Twój optymizm :)
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: michalWro »

... a co się takiego dzieje? Może jestem ślepy, ale nie widzę jakiegoś nocnego przepychania ustaw, które szkodzą ludziom.

Ja nie jestem zwolennikiem PiS, ale nie lubię bezpodstawnej paniki. Jasiński może i mówił o podwyżce akcyzy, ale konkrety nie padły. Może stawki się zwiększą, może uzależnią od rocznika czy pojemności silnika, ale nie operujmy kwotami, skoro nic konkretnego się nie pojawiło.
Z "40%" też jakiś czas temu zrobiła się panika, a konkretów jak nie było, tak nie ma. Swoją drogą, mało kto wie, że dla zdecydowanej większości ludzi zatrudnionych na umowę o pracę będzie to oznaczało większe pieniądze, jeśli faktycznie będzie to 40%.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 21 gości