Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
kpk
Lex user
Posty: 164
Rejestracja: 15 maja 2016, o 15:57
Model Lexusa: RX350 MK3. Był LS430
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: kpk »

Owczar ja rozumiem działanie mechanizmu naliczania opłaty akcyzowej, że urzędnik bierze papiery i patrzy co jest w dowodzie. A co w przypadku gdy np. wymienię silnik na mniejszy, chyba tego prawo niezabrania?
Pamiętam, że któryś z prezesów z mojej firmy miał jakiś czas problem w momencie sprowadzania Tesli do polski,musiałbym dopytać jak urzędy do tego podeszły.
Pozdrawiam
LS430 sprzedany.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: owczar »

Niestety Polska to kraj absurdu. Ale generalnie idąc starą procedurą, to będzie problem.
Sprowadzasz auto, które ma w papierach silnik dajmy na to 3.5l. Żeby go zarejestrować musisz zrobić przegląd zerowy. Podczas przeglądu diagnosta zobaczy inny silnik lub jego brak i już auta nie zarejestrujesz. Oczywiście możesz zmienić silnik na mniejszy, ale po zarejestrowaniu sprawnego technicznie auta. Inny sposób to zmiana parametrów technicznych w dowodzie przed sprowadzeniem, ale nie wiem jak za granicą to działa. Tak czy inaczej, na pewno postarają się, by MIrek handlarz nie miał jak obejść tego prawa. Może jakaś luka będzie, ale szczerze mówiąc, to mnie dość mocno wkurzyła dzisiejsza wiadomość. Do tego stopnia, że szukałem już drugiego LS430 - po lifcie, bo zmiana akcyzy w zasadzie może zablokować możliwość kupna w PL prawdziwego i porządnego auta. Gdybym sprowadzał sobie np CL500 za 100k pln to ta akcyza wyjdzie podobnie. Jak nie trudno zauważyć, dla silników powyżej 4l i produkcji do 2004 roku wzięto 18.6% ze 100tys.
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: ghostmateus »

Ich całkiem w sejmie popierdoliło. Mnie też to wkurwiło że za auto z 2003 z silnikiem 4,3l trzeba będzie zapłacić jakieś kilkanaście tys akcyzy. Ja chyba też będę musiał poszukać drugiego gs-a 430 lub ls-a 430 na drugie auto. To jak wprowadzą tą stawkę to kurna polska będzie zacofanym i zidiowaciałym krajem pod względem motoryzacji.
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: rafiq2144 »

Absurd jakis, to sa chore wymysly, zeby w taki sposob zmuszac ludzi do kupowania nowszych aut, z malymi silnikami(lub chociaz mniejszymi). W chwili obecnej sobie myslalem ze za pare lat moze ogarne jakiegos gs'a mk3, ale przy takich akcyzach(a mimo wszystko nie lubie placic panstwu za tak absurdalne rzeczy takich pieniedzy) to moze sie szarpne najwyzej na toyote aygo albo yarisa...
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: Kafecz »

Czasami mysle o powrocie do PL ... ale tylko czasami
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: Miłosz »

Kafecz ja myślę o wyjezdzie stąd w cholerę :D czas olać ten syf i zacząć żyć jak człowiek. Panowie nie ma co się dziwić , trzeba n@ruchać pieniędzy na patusów z pińcet+ . Także niebawem nie tylko takie rewelacje wyjdą. I to my wszyscy , no prawie wszyscy ;) będziemy za to płacić.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: owczar »

Dzisiaj już nawet fakty trąbią o nowej akcyzie. Producenci aut już zacierają ręce. Bo jak nie stać mnie na 10cio letniego lexusa to kupię nowego...
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: adamsky73 »

Co ciekawe wychodzi na to że PiSdzielce popierają swoją nową ustawą ludzi bogatych, bo nowe limuzyny czy superauta w salonie będą kosztowały znacznie taniej. W takim lambo czy ferrarce akcyza była pewnie ze 150k a teraz będzie 12k. Do tego przerobią to na bankowóz żeby VAT odliczyć i pełnia szczęścia. Każda władza popiera wyłącznie przekrętasów bo oni najlepiej dają w łapę.
A kwoty wolnej od podatku nie podniosą w przyszłym roku, więc żyć nie umierać. Gratulacje dla wyborców patologii :sarcastic:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: owczar »

Dokładnie tak jak napisałeś. Najwięcej zyskają na tym producenci aut luxusowych.

http://www.rp.pl/Motoryzacja/311019940- ... .html#ap-2

Kod: Zaznacz cały

a jeszcze większy spadek dotyczyłby aston martina: jeśli na każde z czterech sprzedanych od stycznia do sierpnia aut tej marki średnia wartość akcyzy sięgnęła ponad 175 tys. zł, to przy nowych stawkach skurczyłaby się do 12,6 tys. zł.
Zyska także VW. Ten sam VW, który oszukiwał w aferzez spalinowej. Te auta 10 letnie za 10 lat mają szansę jeszcze jeździć, a te nowe za 10 lat będą na złomie - bo raz ze silniki są mniej trwałe, sa naszpikowane tandetna elektronika i nikomu nie bedzie oplacalo sie ich naprawiac. Dopiero wtedy stana sie ciezarem ekologicznym... Dodatkowo zalozenia, ze zarobia na tym dodatkow 700 baniek jest chore. Akurat na nowych autach straca - a tutaj akcyza byla placona uczciwie. Starych aut po prostu ludzie nie beda sprowadzali...
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: Miłosz »

Ciekawe ile producenci aut posmarowali żeby upodlić ludzi. Jeszcze trochę i będziemy konno jezdzić albo na świniakach, bo o konia to trzeba dbać, a i zakup tani nie jest ;)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości