Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: owczar »

Te 40% tak naprawdę dotknie więcej osób niż można przypuszczać. Wszystkie osoby mające firmy oraz samozatrudnione będące na podatku liniowym dostaną mocno po d...ie. A to oni zatrudniają wiele osób, którym ten podatek ma rzekomo pomóc. Nie wiadomo także jak ze wspólnym rozliczaniem podatku.

A ustawa o trybunale konstytucyjnym popychana nocą? Ona nam nie szkodzi? A prawa kobiet? Cały program 500+ też wbrew pozorom szkodzi nam wszystkim bo szkodzi gospodarce. 4tys za urodzenie chorego dziecka? A miliony z naszych kieszeni wydawane na komisje śledcze ministra MON?
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: pjetrooha »

Wczoraj był ciekawy artykuł na gazeta.pl, niestety otwiera mi się tylko w mobilnej wersji. "Z badań Samar wynika, że samochody o poj. 1,6-1,9l przynoszą państwu 73mln zł, z silnikami 2-2,49l dają 33mln zł, a te do 3l - 18,5mln zł. Gdyby propozycje Senatu weszły w życie te 3 kategorie przynosiłyby odpowiednio: 390, 105 i 83mln zł." Czyli zakładając tą metodologię wyliczania i dodając pozostałe pojemności można przypuszczać, że Dobra Zmiana wyciśnie z akcyzy min 5x wiecej miliona dukatów.
klasyk

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: klasyk »

owczar pisze:A ustawa o trybunale konstytucyjnym popychana nocą? Ona nam nie szkodzi? A prawa kobiet? Cały program 500+ też wbrew pozorom szkodzi nam wszystkim bo szkodzi gospodarce. 4tys za urodzenie chorego dziecka? A miliony z naszych kieszeni wydawane na komisje śledcze ministra MON?
Proponuje nie mieszać wątków. Wydaje mi się, że na forum Lexusa zwolennicy dobrej zmiany zwani suwerenem, nie mogą być w większości. Trudno pogodzić miłośników luksusowych marek samochodów ze zwolennikami teorii socjal-nacjonalistycznych. Jak wiadomo szczery wyznawca prezesa nie potrzebuje prawa jazdy i konta w banku.

Wracając do planów wprowadzenia nowej akcyzy. W sposób dla władzy nieoczekiwany wiąże się ona z planem wprowadzenia 40% podatku. Ze swojej strony deklaruję, że po wprowadzeniu obu projektów w życie, nie będę płacił podatków w Polsce, co dalej wiąże się z jeżdżeniem samochodem na "obcej" rejestracji. Jestem w takiej sytuacji, że pracuje również dla zleceniodawców zagranicznych i nikt mi się nie doczepi do lokalizacji firmy. W dodatku, mój "ZUS" też tylko na tym skorzysta. Będę jeździł samochodem, który będzie spełniał normy w kraju jego rejestracji, sprawnym technicznie a nie takim, który ma doraźnie leczyć chory od samych założeń - budżet.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: owczar »

Orientuje się ktoś, w którym kraju ościennym bez chorej akcyzy można założyć firmę i utrzymać najtaniej? Tylko do rejestracji samochodu na ową firmę?
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: Dawid0ss »

michalWro pisze:... a co się takiego dzieje? Może jestem ślepy, ale nie widzę jakiegoś nocnego przepychania ustaw, które szkodzą ludziom.

Ja nie jestem zwolennikiem PiS, ale nie lubię bezpodstawnej paniki. Jasiński może i mówił o podwyżce akcyzy, ale konkrety nie padły. Może stawki się zwiększą, może uzależnią od rocznika czy pojemności silnika, ale nie operujmy kwotami, skoro nic konkretnego się nie pojawiło.
Z "40%" też jakiś czas temu zrobiła się panika, a konkretów jak nie było, tak nie ma. Swoją drogą, mało kto wie, że dla zdecydowanej większości ludzi zatrudnionych na umowę o pracę będzie to oznaczało większe pieniądze, jeśli faktycznie będzie to 40%.
Dziwne. W necie można wszędzie znaleźć propozycję nowych stawek, a Ty piszesz, że nie ma konkretów :-) Wiadomo, że jeszcze klamka nie zapadła, ale punkt wyjścia do dyskusji już jakiś jest. Kiedy wg Ciebie pojawią się te "konkrety" ? Jak ustawa będzie leżała u prezydenta na biurku ? Tak przy okazji, to długo tam nie będzie leżała, bo ręka z długoPISem już czeka i ją świerzbi :lol:
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: michalWro »

owczar pisze:Te 40% tak naprawdę dotknie więcej osób niż można przypuszczać. Wszystkie osoby mające firmy oraz samozatrudnione będące na podatku liniowym dostaną mocno po d...ie. A to oni zatrudniają wiele osób, którym ten podatek ma rzekomo pomóc. Nie wiadomo także jak ze wspólnym rozliczaniem podatku.
Masz rację. Mówię tylko o tym, że ludzie na umowie o pracę czują się "dotknięci".
Tylko znów: nie mamy żadnych konkretów. Była tylko mowa o 40%. Żadnych informacji o progach podatkowych (bo najbiedniejsi mają ponoć oddawać państwu 25%). Zero informacji, dużo płaczu w mediach. Po co?
owczar pisze:A ustawa o trybunale konstytucyjnym popychana nocą? Ona nam nie szkodzi? A prawa kobiet? Cały program 500+ też wbrew pozorom szkodzi nam wszystkim bo szkodzi gospodarce. 4tys za urodzenie chorego dziecka? A miliony z naszych kieszeni wydawane na komisje śledcze ministra MON?
Trybunał - zgoda. Prawa kobiet? A co z nimi nie tak? Chodzi Ci o ustawę aborcyjną, która nawet nie została stworzona przez PiS i od razu było wiadomo, że w tej formie nie przejdzie?
500+? Może szkodzi. Ale to żadne zaskoczenie, trąbili o tym przez całą kampanię, nie było przepychania nocą. I możliwe, ze m.in. dzięki temu wygrali.
4k to dopiero propozycja. Ale tu przynajmniej mamy jakiś konkret. To można komentować, protestować przeciwko temu.
pjetrooha pisze:Wczoraj był ciekawy artykuł na gazeta.pl, niestety otwiera mi się tylko w mobilnej wersji. "Z badań Samar wynika, że samochody o poj. 1,6-1,9l przynoszą państwu 73mln zł, z silnikami 2-2,49l dają 33mln zł, a te do 3l - 18,5mln zł. Gdyby propozycje Senatu weszły w życie te 3 kategorie przynosiłyby odpowiednio: 390, 105 i 83mln zł." Czyli zakładając tą metodologię wyliczania i dodając pozostałe pojemności można przypuszczać, że Dobra Zmiana wyciśnie z akcyzy min 5x wiecej miliona dukatów.
Propozycje Senatu? Mowa o tym? http://www.senat.gov.pl/prace/senat/ini ... wa,14.html
http://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/7 ... ektem.html
Dawid0ss pisze:
michalWro pisze:... a co się takiego dzieje? Może jestem ślepy, ale nie widzę jakiegoś nocnego przepychania ustaw, które szkodzą ludziom.

Ja nie jestem zwolennikiem PiS, ale nie lubię bezpodstawnej paniki. Jasiński może i mówił o podwyżce akcyzy, ale konkrety nie padły. Może stawki się zwiększą, może uzależnią od rocznika czy pojemności silnika, ale nie operujmy kwotami, skoro nic konkretnego się nie pojawiło.
Z "40%" też jakiś czas temu zrobiła się panika, a konkretów jak nie było, tak nie ma. Swoją drogą, mało kto wie, że dla zdecydowanej większości ludzi zatrudnionych na umowę o pracę będzie to oznaczało większe pieniądze, jeśli faktycznie będzie to 40%.
Dziwne. W necie można wszędzie znaleźć propozycję nowych stawek, a Ty piszesz, że nie ma konkretów :-) Wiadomo, że jeszcze klamka nie zapadła, ale punkt wyjścia do dyskusji już jakiś jest. Kiedy wg Ciebie pojawią się te "konkrety" ? Jak ustawa będzie leżała u prezydenta na biurku ? Tak przy okazji, to długo tam nie będzie leżała, bo ręka z długoPISem już czeka i ją świerzbi :lol:
Tak, tak, propozycje. Propozycje gazet. Podaj proszę jakiś projekt ustawy, to jest dla mnie konkret.
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: pjetrooha »

"Tak, tak, propozycje. Propozycje gazet. Podaj proszę jakiś projekt ustawy, to jest dla mnie konkret." Ustawa o podatku bankowym i od Towarzystw Ubezpieczeniowych... to nie projekt to fakt. Średnio składki OC ppm wzrosły już o ok. 30-40% (skąd wiem... pracuję dla branży), a to nie koniec podwyżek. Niby segment OC komunikacyjnego jest od kilku lat nierentowny i pod przykrywką bezpieczeństwa KNF wymusza kolejne podwyżki... A w gruncie rzeczy chodzi o wprowadzony domiar kilku procent od zbieranych składek na rzecz budżetu, wyższe składki = wyższe wpływy.
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: michalWro »

Ale ja o akcyzie, a nie OC.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: Dawid0ss »

michalWro pisze:Tak, tak, propozycje. Propozycje gazet. Podaj proszę jakiś projekt ustawy, to jest dla mnie konkret.
Idąc takim tokiem myślenia, musiałbym przestać czytać gazety, wertować neta itp skoro podawana przez nich info nie stanowi podstawy do dyskusji.
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: michalWro »

Dawid0ss pisze:
michalWro pisze:Tak, tak, propozycje. Propozycje gazet. Podaj proszę jakiś projekt ustawy, to jest dla mnie konkret.
Idąc takim tokiem myślenia, musiałbym przestać czytać gazety, wertować neta itp skoro podawana przez nich info nie stanowi podstawy do dyskusji.
Brzmi jak plan. Sam szukam jakiegoś portalu informacyjnego, który podaje czyste informacje - bez manipulacji, bez spekulacji.
Niestety, chyba nic takiego w tej chwili na rynku nie ma.
Trzeba będzie stworzyć swój.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości