Trawnik

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją

Trawnik

Postprzez zack » 26 sie 2016, o 15:30

Może znajdą się tutaj specjaliści z tego zakresu :) Fani zielonych, przystrzyżonych trawników. Otóż na działce planujemy posiać trawnik, żeby dzieci miały się gdzie bawić itp

Aktualnie są tam kępy, ale ziemia jest czarna, więc jest dobra baza tak mi się wydaje pod trawnik. Nie mam jednak pojęcia od czego zacząć, aby uzyskać taki efekt idealnie równego trawnika?
zack
Lex user

Model Lexusa: IS 200

Re: Trawnik

Postprzez kaczy89 » 26 sie 2016, o 16:11

Zacząłbym od siatki na krety i jakiegoś systemu podlewania (wiem, że to dużo roboty). Potem dopiero równanie, sianie trawy i nawożenie i koszenie:D
kaczy89
Lex user

Model Lexusa: GS 300h

Postprzez dS » 26 sie 2016, o 16:33

Ja chcesz trawę równa i gęstą to tylko z rolki a to może trochę kosztować. Za samą trawę trzeba dać 15-20zł/m2 a do tego jeszcze dochodzi koszt przygotowania ziemi i jej ułożenia.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
dS
Lex Master

Model Lexusa: GS430

Postprzez tekro » 2 wrz 2016, o 12:16

Zamij się na początku przygotowaniem podłoża. Następnie wyrównujesz, aby nie było dziur i wybrzuszeń, jest to ważne na przyszłość, aby lepiej się nawet kosiło. Można zastosować balik z odpowiednim ciężarem aby wyrównać całą powierzchnie. Ziemia pod trawnik powinna też być dobrze ubita, aby chodząc po trawniku, but nie dawał widocznych śladów. Stosuj też różnego rodzaju nawozy uszlachetniające glebę. Trawa będzie zdrowsza, gęstsza. Poczytaj sobie specyfikację tych tutaj: http://greenecopoland.pl/produkty/
tekro
Lex user

Model Lexusa: IS

Postprzez darek007 » 2 wrz 2016, o 21:35

ja powiem jak robiłem dla siebie może C coś pomoze: ja przed sezonem zimowym zarałem wszystko jak pole po żniwach. Przelżało wszystko przez zimę. Na wczesną wiosnę zbronowałem i równałem. Jeśli pojawiały sie kamienie wyiągałem aby poźniej było łatwiej. Jak zbronowali, wtedy zacząłem najbardziej mozolną robotę - równanie. Najpierw jechałem walcem później grabiłem.... i tak do momentu jak nie stwierdzisz że jet równo. Jak brakowało ziemi to dosypałem z worka kupując w castoramie. Na koniec jak już wszystko było w miarę równo zasiałem trawe. Nie używałem siewników i innych tego typu specjałow. Ziarno rozrzucałem ręcznieaby przykryć wszystko. Później znowu walec. Na koniec przysypałem lekko ziemią aby nie wyżarły wróble ziaren trawy. No na koniec podlewanie aby zakiełkowała trawa.

Jeśli myślisz o zrobieniu nawadniania t oczywiście robisz to wszystko przed równaniem terenu.

Najlepiej przejrzyj sobie forum Ogrodowisko. Jest tam dział poświęcony zakładaniu trawników, zarówno zwykłych sianych i takich z rolki. Warto teżwiedzieć w jakich miesiacach siać trawę aby wzeszła i nie spaliło słońce. Ja siałem początkiem sierpnia co było błędem bo dużo ziaren miałem spalonych przez słońce. Musiałem później dosiewać
darek007
Lex user

Model Lexusa: IS200

Postprzez Aleksand3rr » 29 cze 2020, o 11:27

Jest kilka rzeczy, które trzeba zrobić. Trzeba wyrównać teren, z ziemi pozbyć się kamyków jakiś gałązek itp. Jeżeli znajdują się tam jakieś kępy trawy inne rośliny (chwasty) na początku przydałby się oprysk (po oprysku z pracami trzeba poczeka około 2 tygodni). Pracowałem na ogrodach przy ich zakładaniu, również przy zakładaniu trawnika i ogólnie mówiąc nie jest to taka łatwa sprawa jak się wydaje. Trzeba mieć do tego trochę czasu, ręki i wiedzy. Możesz również zlecić to firmie ogrodniczej. Zlecając to firmie masz pewność, że twój trawnik będzie piękny i zrobiony w sposób profesjonalny. Koszt zakładanie trawnika nie jest wysoki, a przy wybraniu odpowiedniej firmy z pewnością będziesz zadowolony.
Aleksand3rr
Nowy lex user

Model Lexusa: QX 50

Postprzez alina01 » 29 cze 2020, o 17:47

Polecam przy wyrównywaniu trawnika sznurkiem sprawdzać czy jest równy teren - mało pracy, a rezultat pomiarów wręcz idealny.
alina01
Nowy lex user

Model Lexusa: Hybrid nowy

Powrót do Na każdy temat