Stłuczka co dalej

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją

Stłuczka co dalej

Postprzez XYZ » 8 lip 2016, o 00:42

Otóż przydarzyła mi się mała stłuczka na parkingu nie z mojej winy. Sprawczyni bardzo pewna, że to moja wina od razu zadzwoniła po policję. Na miejscu oczywiście policja ustaliła jej winę.
Niestety nie zgodziła się z tym i odmówiła przyjęcia mandatu, więc policja skierowała wniosek do sądu. Policja powiedziała mi tylko tyle, że mam czekać i dopiero jak sąd rozstrzygnie, to mam udać się do swojego ubezpieczyciela.
Problem jest taki, że nie wiem czy mogę jeździć tak uszkodzonym samochodem, bo potrzebuję go na co dzień. Ubezpieczyciel zapewne nie podejmie, żadnej decyzji dopóki sąd nie rozstrzygnie tej sprawy.
I na jakie mniej więcej mogę liczyć odszkodowanie w przypadku takich uszkodzeń.

http://imgur.com/a/RPS1N

Pozdro
XYZ
Lex user

Model Lexusa: IS 200

Re: Stłuczka co dalej

Postprzez JanB » 8 lip 2016, o 06:39

Jakbyś nie mógł z tym "uszkodzeniem" jeździć, to Policja by ci zabrała dowód rejestracyjny, więc możesz. A po drugie to przecież możesz zlikwidować szkodę z własnego ubezpieczenia, a potem dochodzić zwrotu od sprawczyni kolizji. Tylko nie wiadomo jaki wyrok zapadnie, bo jak wiesz, to jest sąd, a nie sprawiedliwość.
Pozdrawiam
JanB
JanB
Lex Driver

Model Lexusa: GS

Postprzez dS » 8 lip 2016, o 07:35

Jak zderzak nie odpada to spokojnie można jeździć. Co do tego ile można dostać z ubezpieczenia to myślę że ze 4000zł spokojnie do wyciągnięcia a jak uszkodzona któraś lampa to i z 6000zl. Ze 2 miesiące temu koleżanka miała podobną kolizję tylko że Civikiem z 96r, wyjechała jej kobieta Pandą, uszkodzenia bardzo podobne ( zderzak, grill, maska, 1 lampa) i ubezpieczyciel wypłacił 3000zł z groszami.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
dS
Lex Master

Model Lexusa: GS430

Postprzez owczar » 8 lip 2016, o 15:10

Zgłoś się do ubezpieczyciela sprawczyni. Podaj numer sprawy na policji i poproś o oględziny auta. Powinni pójść na rękę i zrobić wycenę. Odszkodowania nie dostaniesz od razu, ale będzies mógł naprawić auto.
owczar
Moderator

Model Lexusa: Lexus

Postprzez kupiec1985 » 8 lip 2016, o 15:22

dokładnie , nie rób nic przed oględzinami rzeczoznawcy
Najpierw zgłoś szkodę niech zarządzą oględziny dopiero po nich naprawiaj te auto we własnym zakresie jak nie chcesz czekać na wyrok miejmy nadzieje sprawiedliwy , ( to nie będą duże koszta) Pozdrawiam
kupiec1985
Lex Driver

Model Lexusa: IS200 SC

Postprzez XYZ » 8 lip 2016, o 22:48

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedź. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy.
XYZ
Lex user

Postprzez pjetrooha » 9 lip 2016, o 23:32

Kilka lat temu miałem podobną sytuację z Avensisem. Po oględzinach likwidowałem szkodę nie czekając na wyrok, ale zgadzałem się na regres w przypadku negatywnego rozpatrzenia sprawy.
No a co do kosztów... niedawno odebrałem swojego Lexa po przetarciu przez Skodzine, na pierwszy rzut oka zderzak do lakierowania i błotnik przód do wymiany, 8500zł propozycja PZU. Rozliczenie szkody dla ASO 22000zł. Pamiętaj, że z OC sprawcy przysługuje ci naprawa na oryginałach plus fura zastępcza na czas naprawy.
pjetrooha
Lex user

Model Lexusa: IS250 f-sport

Postprzez tomcio105 » 12 lip 2016, o 18:16

pjetrooha napisał(a):Pamiętaj, że z OC sprawcy przysługuje ci naprawa na oryginałach plus fura zastępcza na czas naprawy.

Może się mylę, ale wydaje mi się zależy to od tego w jakiej opcji jest to OC i nie tak łatwo mu dadzą na oryginałach + auto zastępcze.
tomcio105
Lex Driver

Postprzez owczar » 12 lip 2016, o 18:16

OC nie ma opcji a auto zastępcze należy się jak psu buda.
owczar
Moderator

Model Lexusa: Lexus

Postprzez bunny54 » 12 lip 2016, o 23:27

Dokładnie jak pisze Owczar, warunki oc są określone ustawą, reszta to 'dodatki' ubezpieczyciela żeby złapać klienta.
bunny54
Lex Driver

Model Lexusa: GS300 2002r.

Następna strona

Powrót do Na każdy temat