Przyciemnienie szyb " ze skutkiem smiertelnym " :))

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją

Przyciemnienie szyb " ze skutkiem smiertelnym " :))

Postprzez kuskus83 » 24 maja 2016, o 20:16

Chciałbym podzielic sie przygoda z moim Lesiem jakiej doswiadczylem w moim miescie w warsztacie specializujacym sie m.in. w przyciemnianiu szyb
Naszlo mnie zeby przyciemnic tylna i boczne
I sie zdecydowalem
Usluga przeciez niby prosta
Zostala wykonana
Klient i wlasciciel zadowolony
Do czasu
Po paru dniach zauwazylem na tylnej szybie ze prawdopodobnie siedza w rogu bable powietrza
Wiec pojechalem aby dociagnal i poprawil
Pracownik stwierdzil ze dostaly sie tam drobinki nitek pylku czy cos tam podobnego i zalecil poprawke czyli zmiane folii na nowa
Odstawilem samochod ponownie na pol dnia w celu wymiany na nowa folie
Po paru godzinkach pracownik dzwoni i mowi ze przy zdejmowaniu folii zaczynaja odchodzic nitki ogrzewania tylnej szyby i co ma dalej robic
Szok :szok:
Powiedzialem zeby nie ruszal dalej przyjade i zobacze
Postanowilem nie sciagac
Jednak po paru kolejnych dniach zastanawiania sie i przygladania sie tej robocie nadmienie ze ogarnalem temat jak to dalej wyglada pod wzgledem naprawy a mianowicie po telefonie do Lexus Warszawa dowiedzialem sie ze nie ma mozliwosci naprawy ogrzewania szyby czy anteny pozostaje tylko wymiana szyby na nowa koszt z robota 3000 klocki :szok:
Postanowilem jednak sciagnac i mialem nadzieje ze zrobia to dobrze i nie bedzie zadnych problemow
Jednak los chcial ze sie nie udalo i w paru miejscach ogrzewanie tylnej szyby nie dzialalo poniewaz byly uszkodzone paski czy nitki ogrzewania tylnej szyby
Wiec wracam na rozmowe z właścicielem i zaczynaja sie schody
Gosciu mota i probuje sie wykrecac chociaz ma ubezpieczenie ktore by pokrylo wadliwa usluge to i tak mnie kreci na swoje typu aby sie dogadac na zasadzie uzywka szyby i montaz u Pana ''Mietka w garazu ''
Po dogłebnej rozmowie z gosciem z serwisu Lexa kategorycznie mi zabronil i w gre wchodzi tylko nowa i tylko wymiana w serwisie bo oni sie na tym znaja do tego potrzebne sa nowe uszczelki i jakies spinki
Wiedzialem ze z właścicielem tego zakładu nie ma co dalej dyskutowac wiec poszło pismo nadmienie ze mam znajomego bieglego rzeczoznawce samochodowego i wiedzialem ze jestem na wygranej pozycji
Wiec pomogł mi w tym temacie
Napisal mi gotowca z paragrafami wysłałem i koles sie ugiąl
Dal numer ubezpieczenia
Teraz czekam na rzeczoznawce z Jego ubezpieczalni i pewnie czeka mnie przejazdzka do Gdyni do Lexa na wymiane
Cale szczescie ze nie mam az tak daleko chociaz w penym stopniu to i tak jakis tam problem bo trzeba jechac zalatwiac transport na powrot i na nastepny dzien powtorka bo trzeba auto odebrac poniewaz musi u nich odstac 1 dzien w celu ulozenia i osuszenia po wymianie
Zakanczajac
Nie wiedzialem ze przy przyciemnianiu szyb moga powstac takie problemy
Ale czlowiek uczy sie cale zycie
Nie odstraszylo mnie to i po wymianie i tak zamierzam przyciemnic ale juz napewno nie tam :doh:
To mial byc poczatek pieknej wizualizacji mojego Lesia
Stwierdzilem ze pierw przyciemnie pozniej ogarne klapki na lato w dalszym ciagu szukam cos sensownego no i spojlerek na dupke z polakierowaniem lacznie z przednim zderzakiem i maska bo sa odpryski a spijler w innym kolorze wiec przy okazji psikne przod
I hope ze nie zasmiecilem i nie zanudzilem wielu osob i ze komus sie przyda temat na przyszlosc
kuskus83
Lex user

Model Lexusa: GS300

Re: Przyciemnienie szyb " ze skutkiem smiertelnym " :))

Postprzez Thorgal1 » 24 maja 2016, o 21:01

liczę że boczne wszystkie
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Thorgal1
Moderator

Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09

Postprzez Miłosz » 24 maja 2016, o 21:11

Kolego nie wiem co oni tam beda robic ze to caly dzien zejdzie ale wg mnie to grubo przesadzaja z tym czasem. Ja zmienialem szybe w bylym aucie z ubezpieczenia pzu w 3h ze schnieciem, wszystko nowe uszczelki itd. Mam nawet fotki krok po kroku to Ci moge podeslac. Akurat przy mnie tez dzwonil chlop w sprawie wymiany szyby w lexie i sie umawiali na termin. Robilem w gdanskim oddziale nord glass szyba nowa. Mam kontakt z obecnym wlascielem auta i mowil ze szyba ma sie bdb ;) takze proponuje zadzwonic i zapytac.
Miłosz
Lex Master

Model Lexusa: is220d

Postprzez kuskus83 » 24 maja 2016, o 21:45

Throgal1 albo grubo albo wcale
kuskus83
Lex user

Postprzez kuskus83 » 24 maja 2016, o 22:01

Milosz tak mi koles powiedzial z ASO Warszawa nie wiem moze gdy oddam do Gdyni czy Gdanska to powiedza ze rzeczywiscie moze to potrwac kilka godzin a nie cala dobe.
Zobaczymy na pewno opisze
Jednak i tak wole zrobic w ASO ze wzgledu na papier sam rozumiesz
Tym bardziej ze nie wykladam na to swojego hajsu i nie leci to nawet z mojego ubezp
Nie twierdze ze kolesie z nord glass sa slabi chyba ze wspolpracuja badz sa jakos podpieci pod Aso bo nie znam ich
Mieszkam 60 km od Gdanska
W mojej wiosce jest Toyota i znajomy serwisant raczej srednio widzi zebym zrobil to u nich chociaz dla mnie bylo by najwygodniej to jednak zaczelo mnie to zastanawic i na ten moment pozostaje tylko ASO
Tak czy inaczej dziex za info a co do fotek to gdybys mial chec i czas wyslac to jak najbardziej bede wdzieczny na pewno sie przydadza
kuskus83
Lex user

Postprzez Miłosz » 24 maja 2016, o 22:24

Wrzucę w temat , może przekonam , że to nie jest czarna magia ;) Dodam jeszcze że znajomi nawet sami wklejali szyby czy to tylne czy przednie z masą czujników itd. U mnie co prawda przód był , ale to analogiczna robota, z tyłu masz ewentualnie parę wtyczek.
Inspekcja

Obrazek

Wycinka

Obrazek

Obrazek

Nowa szyba i do tego nowa uszczelka

Obrazek

Podkład pod klej

Obrazek

Dystans

Obrazek

Klej 1K

Obrazek

Obrazek

No i po robocie

Obrazek

Także dla mnie taka robota w ASO to mija się z celem. No chyba że się za to nie płaci i jedziemy na bogato :D Ja to robiłem z ubezpieczenia pzu Auto szyby ;) Auto usyfione, bo robiłem w styczniu, a zimną z racji szyb bez ramek myłem tylko jak było na plusie. Oczywiście kwit też dostałem że wymiana szyby nie była z powodu wypadku :)
Miłosz
Lex Master

Postprzez wojtekS » 24 maja 2016, o 22:31

Takich rzeczy się nie robi w Warm-Maz :/

Lata temu mojej mamie w mazdzie po przejeździe debila z TIRa który spowodował rozbicie szyby bocznej kierowcy (walnął jej w lusterko na full speedzie) nastąpiła wymiana owej szyby w warsztacie w Warm - Maz właśnie.

Efekty:

1. wycięte nożem na chama uszczelnienie drzwi (ta folia wklejona na takiej jakby gumie) bo po co odklejać jak można wyciąć, to niepotrzebne przecież jest.
2. zniszczenie tapicerki wewnętrznej drzwi poprzez wyrwanie na chama pozostałej części szyby wraz z prowadnicą (macherzy doszli później dopiero do wniosku, że jednak trzeba do wymiany szyby zdjąć tapicerkę wewnętrzną drzwi.
3. zniszczenie (złamanie dokładniej prowadnicy szyby) poprzez wyrywanie (????) na chama prowadnicy szyby przy nie zdemontowanej tapicerce.

Później się okazuje, że wymieniona szyba staje bokiem ponieważ połamana jest owa prowadnica.

BRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR. MASAKRA. Nigdy więcej. Sami siepacze od ursusów C330 :/

Po tym incydencie wszystkie serwisy były wykonywane w Wawie - zero problemów....
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Postprzez Miłosz » 24 maja 2016, o 23:22

wojtekS nie dziw się że w warm-maz nie ma żadnych specjalistów , każdy kto miał choć trochę oleju w głowie wyjechał , w tym ja ;) A kto został to wozi od wujka putnia albo peta albo spirytus, innej możliwości zarobku nie ma. Chyba że umowy tygodniowe w philipsie, ale to pozostawię bez komentarza.
Miłosz
Lex Master

Postprzez kuskus83 » 25 maja 2016, o 10:19

heh
Dziex Miłosz za foty
kuskus83
Lex user

Postprzez adamsky73 » 25 maja 2016, o 10:43

Po prostu w ASO tego nie robią (bo te specjalisty w białych kitlach by się jeszcze do kleju poprzyklejały) tylko biorą oryginalną szybę i uszczelki z magazynu (co kosztuje 2950 zł) i jadą do do stodoły Mietka od szyb (który bierze za usługę 50 PLN). Więc z dojazdem i tym że Mietek zawsze jeszcze musi każdym autem pojechać i się polansować we wsi to schodzi cały dzień. Tajemnica rozwiązana?
adamsky73
Lex Driver

Model Lexusa: LS460 '08

Następna strona

Powrót do Na każdy temat