Jaki następny samochód

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
BOHEN
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 23 lip 2015, o 16:34
Model Lexusa: GS300
Skąd:: wschód
Kontakt:

Re: Jaki następny samochód

Post autor: BOHEN »

Miałem A8 D3 w rodzinie i doskonale wiem z czym to się je :) Po prostu chodzi mi po głowie jakaś limuzyna na może pół roku, nie oczekuje wychuchanej lalki z pełną historia a raczej coś przerysowanego, do kupienia za 20 tys, zrobienia samemu za kilka i cieszenia się autem w dobrych pieniądzach wiedząc że się na nim nie straci. Kierowca nie jestem dlugo, mam dopiero 20 lat ale przeszło 80 tys km i 5 własnych aut za sobą, stad doszedłem do wniosku ze auto warto sprzedać po max roku, wtedy na wartości nie straci bo zwyklem kupować auta lekko zaniedbane lecz z potencjałem, powoli doprowadzać je do doskonałości ciesząc się cały czas świetnym autem i choć nie wiem jak super by było sprzedać je, już nawet nie ze względu na kasę tylko bardzo lubię auta, mam w głowie swoją listę marzeń i póki nie mam stalej pracy ani rodziny na utrzymaniu chciałbym sobie poeksperymentować, miałem amerykanca, Szweda, średniej klasy japońca, średniej klasy Niemca i teraz lexusa - naprawdę nie chciałbym zejść nic niżej :) silnik 4.2 przerabial brat w A8 D2 i A8 D3 i choć to świetna jednostka trochę niepotrzebna w moim mniemaniu, potrzebuje coś bliżej 3 litrów tak jak mam teraz w GS - dla mnie idealne auto do miasta i w trasy których robie niemało. Czy Phaeton to Passat... nie wiem, dla mnie wygląda świetnie i może właśnie o taką skromność mi chodzi, stonowany, moim zdaniem nowocześniejszy wygląd niż w D3 sprzed liftu bardzo mi podchodzi. Pytanie czy 3.2 to udany silnik i jakie wady ma to auto,czy jest coś nie trwałego? W celu zdobycia takiej wiedzy nie lubię czytać for czy gazet, lubię słuchać kogoś kto te auta zna (zadowoleni na forach rzadko piszą).
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Jaki następny samochód

Post autor: ledziu »

luxus pisze:Uważam że osoby krytykujące PHAETONA udowadniają swoją potężną niewiedzę w temacie motoryzacji - też kiedyś do nich należałem...
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... :biggrin2:
Przed edycją postu wkleiłeś link do fajnie zrobionego fajtka którym miała być informacja na jego temat, przejrzałem całe 20stron i nic się nie dowiedziałem a podejrzewam że autko opisywane dużych przebiegów nie robi i raczej nie należało do średnikaów z alledrogo... :ok:

Po prostu z całym szacunkiem dla tego auta to nie wierze że nagle jego bentlejowy rodowód pozbył go pewnych wad charakterystycznych dla całej gr. wieśwagen... oczywiście te wady są odbierane troszku inaczej no bo jak amor do LSa będzie kosztować (regeneracja) 2k to jest pianie z przerażenia jak jest drogo ale jak tyle samo będzie kosztować do wieśwagena to już luz... bo ... (prawie zawsze ten sam tekst) prestige tego wymaga :biggrin2:

Więc może się nie znam ale uważam że phajton jest ok.jeżeli pochodzi z górnej półki cenowej i był serwisowany a nabywca nie planuje dużo nim jeździć chyba że akceptuje ceny serwisu...
I żeby nie było posiadałem s8 v10/s4 V8... :biggrin2:

p.s

No i mówienie o fajtonku przez pryzmat bentleja to też jest z góry zaplanowane przez marketingowców :ok: dlatego koncerny kupują takie marki po przez które zyskują prestiż oraz pokazują możliwości więc "przeciekają" zdjęcia pedantycznych hal produkcyjnych albo pracowników w białych rękawiczkach bo wtedy właściciel skody co rano pije kawę i myśli że już prawie ma passata tylko był sprytny i mniej zapłacił... :biggrin2: albo kupię s4 bo to już prawie rs4 więc każdy coś znajdzie dla siebie od passtucha na serwatkę po przez fabię 1,4 tsi aż do faajtona ze złotymi klamkami... :piwko:
I żeby nie było tojota też ma swojego Lexa bo jak nie byłoby lexa ani supry to zostałaby corollka i starletka a nas na tym forum by nie było :laugh1:
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: Jaki następny samochód

Post autor: Pawełn »

ledziu pisze: ..bo jak nie byłoby lexa ani supry to zostałaby corollka i starletka a nas na tym forum by nie było :laugh1:
Są fajne ale jest jeszcze camry, to naprawdę super wóz :ok:
Ma jedną wadę ale tę wadę ma większość audi i innych wieśwagenów...
..na tym forum nie byłoby nas ale przecież wielu było i nadal jest na tamtym :biggrin2:
レクサス
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Jaki następny samochód

Post autor: ArtIS »

Byłem w Dreznie w fabryce VW gdzie składali także Pejtona. Niesamowite auto o przeciekowej kanciastej urodzie wnętrza. Dobrze jest trafić solidne wyposażenie które rownież zachęca. Minusem jest to ze gro tych aut jest spoza polski co może skutkować ich kiepska przeszłością. Model u nas mało popularny i będący obiektem westchnień pasaciarzy/mireczkow i innych pseudo byznesmenow. Nie jeździłem ale raczej jest wysoki poziom komfortu.
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: Jaki następny samochód

Post autor: luxus »

ledziu pisze:
luxus pisze:Uważam że osoby krytykujące PHAETONA udowadniają swoją potężną niewiedzę w temacie motoryzacji - też kiedyś do nich należałem...
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... :biggrin2:
Przed edycją postu wkleiłeś link do fajnie zrobionego fajtka którym miała być informacja na jego temat, przejrzałem całe 20stron i nic się nie dowiedziałem a podejrzewam że autko opisywane dużych przebiegów nie robi i raczej nie należało do średnikaów z alledrogo... :ok:

Po prostu z całym szacunkiem dla tego auta to nie wierze że nagle jego bentlejowy rodowód pozbył go pewnych wad charakterystycznych dla całej gr. wieśwagen... oczywiście te wady są odbierane troszku inaczej no bo jak amor do LSa będzie kosztować (regeneracja) 2k to jest pianie z przerażenia jak jest drogo ale jak tyle samo będzie kosztować do wieśwagena to już luz... bo ... (prawie zawsze ten sam tekst) prestige tego wymaga :biggrin2:

Więc może się nie znam ale uważam że phajton jest ok.jeżeli pochodzi z górnej półki cenowej i był serwisowany a nabywca nie planuje dużo nim jeździć chyba że akceptuje ceny serwisu...
I żeby nie było posiadałem s8 v10/s4 V8... :biggrin2:

p.s

No i mówienie o fajtonku przez pryzmat bentleja to też jest z góry zaplanowane przez marketingowców :ok: dlatego koncerny kupują takie marki po przez które zyskują prestiż oraz pokazują możliwości więc "przeciekają" zdjęcia pedantycznych hal produkcyjnych albo pracowników w białych rękawiczkach bo wtedy właściciel skody co rano pije kawę i myśli że już prawie ma passata tylko był sprytny i mniej zapłacił... :biggrin2: albo kupię s4 bo to już prawie rs4 więc każdy coś znajdzie dla siebie od passtucha na serwatkę po przez fabię 1,4 tsi aż do faajtona ze złotymi klamkami... :piwko:
I żeby nie było tojota też ma swojego Lexa bo jak nie byłoby lexa ani supry to zostałaby corollka i starletka a nas na tym forum by nie było :laugh1:
Ja tylko i wyłącznie porównuje niemiecką myśl technologiczną gdyż też jestem tylko i wyłącznie zwolennikiem japońskiej motoryzacji :D ale porównując a8 serie 7 i s klase uważam że pejton wcale bladziej od nich nie wypada a wręcz przeciwnie. Też jeździłem tymi wszystkimi "paździerzami' ale pejton mnie pozytywnie zaskoczył. Co do stanu i ceny samochodu to tak jak z każdym zależy jak był traktowany i ile gipsu ma na sobie a wcześniej nie było napisane ile zainteresowany chce wydać na samochód a wiadomo, że niska cena samochodu wyższej klasy nic dobrego nie wróży ;) A co do cen części to zawsze tak będzie że za pneumatyke do niemca to spoko ale do Lexa to już masakra :D (ostatnio robiłem amor do ls'a 850 zł regeneracja więc jak za darmo...)
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki następny samochód

Post autor: Dawid0ss »

bajla pisze:Przyznam się, że jestem fanem marki Alfa Romeo, cenie sobie komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.
Ty tak na poważnie, czy po prostu prowokujesz ? ;-)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Jaki następny samochód

Post autor: dS »

Dawid0ss pisze:
bajla pisze:Przyznam się, że jestem fanem marki Alfa Romeo, cenie sobie komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.
Ty tak na poważnie, czy po prostu prowokujesz ? ;-)
To spam był.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości