Zakup auta do 30 000

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 451
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup auta do 30 000

Post autor: Damian91 »

Daruj sobie, ten silnik potrafi wygenerować takie koszty, że odechce Ci się czegokolwiek ;) warto przed zakupem zrzucić dekiel i obadac jak tam krzywki na walkach czy też wał i panewki.. sto razy wolałbym 3sge i Celice VI lub MR2...
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Zakup auta do 30 000

Post autor: Miłosz »

Też miałem dylemat zakupowy w tej kwocie, myślałem nad a4 , a6 3.0 tdi , ale wymiana rozrządu ok 7 tys mnie stanowczo odstraszyła, a ktoś kto jest po takim zabiegu nie odda auta za darmo. O 2.0 tdi nie wspominam bo chyba to jest gorszy wybór niż to co zakupiłem. Szukałem głównie bmw bo jednak to solidne maszyny, na początku chciałem e60 530d 525d ale dłubie przy diagnostyce w tych autach i przedliftowe wersje są po prostu nie dokończone, a ceny gratów to jakiś kosmos. Nie znalazłem żadnej e90 która by mnie zainteresowała... i tak powstał lexus. W sumie to prawie jak "wpadka" z pękniętą gumą , ale może dziada kiedyś "pokocham" :D Jakbym nie miał zmienionego motoru to bym w sumie nawet się nim nie interesował. C5 również oglądałem ale boli mnie masakryczna utrata wartości auta , tak samo jak w pięknych stylistycznie alfach. Ciężki wybór, ale zależy czego się szuka. Ja póki co to zaczynam przygodę z tą marką. W ogóle dla mnie lexusa is (mk2) za cholere nie można porównać do bmw serii 3. Dla mnie to konkurent dla serii 5 (e60). Powodzenia w szukaniu.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Zakup auta do 30 000

Post autor: ledziu »

Damian91 pisze:Daruj sobie, ten silnik potrafi wygenerować takie koszty, że odechce Ci się czegokolwiek ;) warto przed zakupem zrzucić dekiel i obadac jak tam krzywki na walkach czy też wał i panewki.. sto razy wolałbym 3sge i Celice VI lub MR2...
Dodałbym rozrząd a dokładniej problemy z prowadnicami, wrażliwość na oliwy a na dokładkę to masa corolli przy tym Nm jest średnio ambitnym tematem. :down:
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Zakup auta do 30 000

Post autor: ArtIS »

Ok chyba mi wybiliscie ja z głowy. Znalazłem coś droższego (40k) ale młodszego bo z 2012 roku. Octavia 2.0 TDI. To te same diesle z tych pasków które są uznawane za jedne z gorszych w historii VW?
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Zakup auta do 30 000

Post autor: ledziu »

ArtIS pisze:Ok chyba mi wybiliscie ja z głowy. Znalazłem coś droższego (40k) ale młodszego bo z 2012 roku. Octavia 2.0 TDI. To te same diesle z tych pasków które są uznawane za jedne z gorszych w historii VW?
Ja bym powiedział że w terminologii wieśwagenowej one są troszkę wymagające no ale wszystko się psuje... :doh: Zresztą budzenie się rano i spoglądanie na skodę myśląc o tym że to prawie prestiżowy passtuch jest bezcenne... :biggrin2:
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Zakup auta do 30 000

Post autor: ArtIS »

No niestety coś za coś. Wiem ze skoda to...skoda choc wczoraj jechałem najnowszym Superbem w wersji Laurin&Klement i wszystkie BMW5 czy Audi A6 to bagno...
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Zakup auta do 30 000

Post autor: Miłosz »

Proszę Cię nie porównuj skody do bmw to nie ta liga. Wg mnie zestawienie skody z autami premium to takie lizanie czekolady przez szybę. Nie mam nic do skody, ba nawet bardzo mi się podoba jeśli chodzi o nowego superba. Kolega sprzedał w tamtym tygodniu swoją 2 z 2011 roku i kupił nową , nic tam się nie psuło wygodnie się jezdziło (po samym programie 190 koni, w serii bardzo zdrowo bo z seryjnych 140 wypluła 152) dlatego postanowił jeszcze raz w to wejść.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup auta do 30 000

Post autor: Dawid0ss »

Miłosz pisze:Proszę Cię nie porównuj skody do bmw to nie ta liga.
Ej no co Ty ?! Przecież Skoda to już obecnie prawdziwny lider segmentu premium ! ;-)
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Zakup auta do 30 000

Post autor: Miłosz »

A tuż za nią dacia :D
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Zakup auta do 30 000

Post autor: owczar »

Nie ma sie co dziwic. Ja tez bym wolal mloda Czeszke niz stara Niemke :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości