Powłoki ceramiczne

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
RafalGS450H
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 24 sie 2017, o 22:00
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Irlandia
Kontakt:

Powłoki ceramiczne

Post autor: RafalGS450H »

zdrowy_zab pisze:Takie filmy w ogóle nie robią na mnie wrażenia :D latarka w dłoń i świecimy na lakier, to jest już jakiś punkt odniesienia :D
O to to to !



Milosz pokaz taki film


Albo takie zdjecie
To akurat masz lexusa gs ktorego robilem w zeszlym tygodniu
Obrazek

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Tomaszeks
Lex user
Posty: 65
Rejestracja: 27 lis 2013, o 14:38
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: Tomaszeks »

zdrowy_zab pisze:latarka w dłoń i świecimy na lakier, to jest już jakiś punkt odniesienia :D
Jaaasne :biggrin2: regularnie, kilka razy dziennie, świecę latarką na lakier i podziwiam rysy, a jak jadę ulicą to aż oślepiają mnie światła latarek przechodniów i innych kierowców, którzy świecą po moim lakierze :biggrin2:
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: wuju »

Którą ceramikę byście polecili cena/jakość/nakładanie ?
Przeprowadzałem już detailing 2 swoim autom i motocyklowi.
Poradzę sobie z przygotowaniem powierzchni, ale zawszę kończyłem woskiem, z powłokami jeszcze nie miałem do czynienia.
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: przemosc »

Jedną z najlepszą opcją biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość to UNC-R. Świetnym wyborym jest też Gtechniq CSL + EXO lub Kisho Si811 + X-03, ale to wydatek prawie x 2 droższy od UNC-R'a. Próbowałem też juz kilka lat temu Gyeon prime/mohs ale Gtechniq i reszta jest od niego lepsza.
zdrowy_zab
Lex user
Posty: 151
Rejestracja: 30 sie 2017, o 12:51
Model Lexusa: LS400, IS200T
Skąd:: Pajęczno/Warszawa
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: zdrowy_zab »

Sam gtechniq z exo spoko opcja. Będzie zdecydowanie łatwiejsze w aplikacji niż unc-r. Z kisho się nie za specjalnie polubiłem (aplikacja łatwa)
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: Miłosz »

Ja mam inne podejście do tematu, niż oglądanie pod latarką lakieru. Dla mnie aspekt wizualny jest na drugim miejscu, na pierwszym barierowość. Po za tym sama ocena trwałości powłoki po wyglądzie jak "pięknie kropelki spływają" to takie jakieś dla mnie słabe... Także jeśli chodzi o to co ważne to myślę że wystarczająco torturowałem próbki, żeby potwierdzić że tego typu zabezpieczenia mają sens. Znalazłem parę fotek to wrzucę, bo zaraz będzie że ścieniam albo że nie ma latarki :D Dodam jeszcze że nigdy nie byłem ani nie nazywałem się "detailerem" , a to że zrobiłem pare aut to po prostu miałem ochotę.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie chce mi się opisywać wszystkiego, ale porobiłem główne badania wg norm. Uważam że próbki też miałem dosyć dobrze przygotowane, jedne przepolerowane inne nie. Z badań to jak widać , nacinanie nożykiem specjalnym , badanie eis, komora solna, połyskomierz, imitacja promieniowania UV, badanie odrywania pull offem itd. Chciałem jeszcze foto wrzucić z pod mikroskopu ale ma 12 mb i serwer się zbuntował.
Tak w kwestii podsumowania ciekawy rodzaj produktów i widać było że działa, mam nadzieje że nowsze wersje/produkty dostały absorbery uv, hals bo na tamte czasy jak mnie pamięć nie myli to mogliby się bardziej postarać ;)

Wersja którą ja miałem

Obrazek
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
zdrowy_zab
Lex user
Posty: 151
Rejestracja: 30 sie 2017, o 12:51
Model Lexusa: LS400, IS200T
Skąd:: Pajęczno/Warszawa
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: zdrowy_zab »

Bardzo ciekawy temat i chętnie bym go przeczytał ze szczegółami :)
Tomaszeks
Lex user
Posty: 65
Rejestracja: 27 lis 2013, o 14:38
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: Tomaszeks »

A stosował ktoś 9H MR FIX?
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Powłoki ceramiczne

Post autor: Miłosz »

Wczoraj wygrzebałem jakieś stare foty, ale z opisami bieda, bo od tego czasu to już na 3 kompie działam :/ Jak coś mi jeszcze w oko wpadnie to podrzucę, tematy bardzo fajne szkoda tylko, że ten kraj taki zacofany i bez perspektyw. Podobał mi się też kiedyś zrobiony układ poliuretanowy samo-regenerujący się, z tym że miałem problem z doborem odpowiedniego utwardzacza, ale działało.

https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
Kristof
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 1 cze 2017, o 07:15
Model Lexusa: GS 350AWD
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Powłoki ceramiczne

Post autor: Kristof »

Miłosz pisze:Wczoraj wygrzebałem jakieś stare foty, ale z opisami bieda, bo od tego czasu to już na 3 kompie działam :/ Jak coś mi jeszcze w oko wpadnie to podrzucę, tematy bardzo fajne szkoda tylko, że ten kraj taki zacofany i bez perspektyw. Podobał mi się też kiedyś zrobiony układ poliuretanowy samo-regenerujący się, z tym że miałem problem z doborem odpowiedniego utwardzacza, ale działało.

Czym Ty się na co dzień zajmujesz? Wow, ale jak coś masz tam jeszcze ciekawego to dawaj, idealnie by było mieć serię tych pomiarów dla kilku ceramik ;) podejrzewam że to nie wszystko jedno ale też że nie jedna firma mogła by nas zdziwić :)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości