Lexus NX 300h

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
stablo
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2014, o 17:53
Model Lexusa: NX
Skąd:: wielkopolska
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h

Post autor: stablo »

hejka koledzy posiadam NX 300h i zrobione już 6500 km pytajcie pytajcie
najlepiej bezpośrednio na mail stablo@wp.pl lub tutaj , będe starał się zaglądać
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h

Post autor: Thorgal1 »

miałem auto na weekend zaraz jak tylko pokazały się pierwsze sztuki w salonach (05.10.2014)
mogę Ci go porównać z gs300 z 2002 (miałem go 5 lat) i gs450h (rok)... oraz ct200h którego miałem 1 dzień
ct200h - porażka pod względem wyposażenia (nawet fotele nie elektryczne) - auto nie jedzie - możesz go pałować na maxa a i tak nie spali więcej jak 7,5l/100km 120km i resztę wyciągasz z niego siłą - więc bym go odpuścił i nawet nie podchodził.
NX - 4 cylindry - silnik przy przyśpieszaniu wyje niemiłosiernie - skrzynia CVT-E potrzebuje więcej mocy - sama hybryda daje coś ala turbo tylko za free ... 8l/100km ale żonie udało się zejść do 6,5
auto głośne w środku ... wyciszone słabiej niż gs300 z 2002r, nawet nie porównuję z gs450h (chociaż porównam - to co słyszę w gs przy 200-210km/h to taki huk jest w NX już przy 120km/h)
do tego mocy przydało by się więcej NXowi - na trasie przy wyprzedzaniu musisz się zastanowić czy dasz radę (przy gs450h po prostu wyprzedzasz), miasto Ok

i teraz plusy :)
- reeeeeeeeeeeeeeeeeewelacyjny wygląd - auto z zewnątrz jest piękne
- bardzo ale to bardzo wygodne fotele
- intuicyjna navi i komp
- bagażnik na guzik :)

ale - auto moim zdaniem nie jedzie i jest głośne - a powoziliśmy się bez bagaży w dwie osoby

teraz sprawa turbo - ja bym się bał - hybryda wiadomo bezawaryjna - jak pytałem znajomego na serwisie 2 tyg temu to z NX nie ma problemów - co sprzedali to jeździ,
ale już czekają na wersje turbo bo to będzie wracać i nie tylko na przeglądy :)
a więc podejrzewam że z bezawaryjnością już tak dobrze nie będzie i spalanie też będzie wyższe.
Załączniki
IMG_3349m.jpg
(142.91 KiB) Pobrany 790 razy
IMG_3338m.jpg
(244.78 KiB) Pobrany 790 razy
IMG_3339m.jpg
(275.98 KiB) Pobrany 790 razy
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h

Post autor: Thorgal1 »

cd...
Załączniki
IMG_3334m.jpg
(197.66 KiB) Pobrany 790 razy
IMG_3333m.jpg
(162.82 KiB) Pobrany 790 razy
IMG_3332m.jpg
(201.98 KiB) Pobrany 790 razy
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
elektromar
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 7 gru 2011, o 14:41
Model Lexusa: GS 450H
Skąd:: Zabrze
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h

Post autor: elektromar »

Witam
Posiadam NX-a od 10.2014 .
Przesiadłem się z GS 450h Mk4 .
Powiem tak -niezgodzę się z kolegą Thorgal1 odnośnie wyciszenia ,wg mnie auto jest super wyciszone i to nawet w porównaniu z gs450h(miałem go 2 lata).
Wycie silnika ze skrzynia cvt jest jakby przyjemniejsze niż w gs,chociaż tylko 4 cylindry.
Mam obecnie 4kkm przebiegu,auto pali przy obecnej pogodzie ok 8l miasto,jak było cieplej ok 7st to spalanie od razu spadało na ok 7l.
Z mojego doswiadczenia z hybrydami (to moja 4ta) to w lecie spalanie powinno wyraźnie spaść poniżej 7l.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony ,autko jest komfortowe i fajnie jeździ.
Mocy by się trochę przydało więcej ale jak to mówią "widziały gały co brały" :)
Zrobiłem też trasę 2kkm autostradą ,spalanie przy 140 ok 8,5l ,przy 150 ok9,5.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h

Post autor: Thorgal1 »

elektromar pisze:Witam
Posiadam NX-a od 10.2014 .
Przesiadłem się z GS 450h Mk4 .
Powiem tak -niezgodzę się z kolegą Thorgal1 odnośnie wyciszenia ,wg mnie auto jest super wyciszone i to nawet w porównaniu z gs450h(miałem go 2 lata).
Wycie silnika ze skrzynia cvt jest jakby przyjemniejsze niż w gs,chociaż tylko 4 cylindry.
Mam obecnie 4kkm przebiegu,auto pali przy obecnej pogodzie ok 8l miasto,jak było cieplej ok 7st to spalanie od razu spadało na ok 7l.
Z mojego doswiadczenia z hybrydami (to moja 4ta) to w lecie spalanie powinno wyraźnie spaść poniżej 7l.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony ,autko jest komfortowe i fajnie jeździ.
Mocy by się trochę przydało więcej ale jak to mówią "widziały gały co brały" :)
Zrobiłem też trasę 2kkm autostradą ,spalanie przy 140 ok 8,5l ,przy 150 ok9,5.
pozdrawiam

no to wychodzi na to że gs mk4 jest słabiej wyciszony od gs mk2 i mk3 bo albo ja mam mocniej wyczulony słuch, chyba że nie mówimy o NX tylko o RX
nawet moja żona, co raczej do niewielu rzeczy przywiązuje w aucie wagę, no może do wyglądu - stwierdziła po pierwszych km na trasie że jest dużo głośniejszy a przy przyśpieszaniu silnik za mocno jak na tą klasę wyje.

najważniejsze że Ci się podoba nim jazda, bo z wyglądu jest bajka.
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
PtK_
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 26 cze 2014, o 16:54
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h

Post autor: PtK_ »

Noszę się z zamiarem zakupu właśnie lexusa NX300h ponieważ sam mam teraz GS450h i wiem, że warto stawiać na hybrydę.
Tylko teraz boję się dwóch rzeczy. Przede wszystkim przesiadki z samochodu o mocy 350 koni na zaledwie 200 i to w suvie wiadomo cięższym. No ale w piątek idę na jazdę próbną więc będę mógł powiedzieć coś więcej o tym aucie.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h

Post autor: forest »

ostatnie widziałem białego i szarego NXa w Gorzowie...
kiedyś mówiłem że jak się zestarzeje to sobie kupię Infinity FX.... ZMIENIAM ZDANIE - chce NX :D
jak on wygląda.... ja pierd@#&*
stał na czerwonym wśród audi, vw i oplów każdy kierowca się na niego lampił :D :D :D
SC430 '2002
Lolo
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2014, o 08:38
Model Lexusa: nx300h
Skąd:: PILICA
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h

Post autor: Lolo »

Witajcie. Posiadam nx-a i polecam każdemu. Wygląd, wykonanie REWELKA. Przejechałem dopiero 3tys km. Spalanie 10l.. mówili mi, że 8l to max, chyba mam ciężką nogę. Liczę, że wiosną/latem bateria będzie cieplejsza i co za tym idzie mniejsze spalanie? Jeśli chodzi o dźwięk wyjącej skrzyni bezstopniowej to idzie się przyzwyczaić, a nawet czasami słyszę dźwięk bardziej rasowego samochodu. Nie polecam nie oryginalnych czujników przód/tył. Opcja fabryczna myślę, że działa wtedy kiedy potrzeba. W razie jakiś pytań służę pomocą. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h

Post autor: Thorgal1 »

Cieplejsza bateria ? Taaaaa tego jeszcze nie słyszałem :)
Nie chodzi o baterie tylko silnik. Klima dział na prąd ale ogrzewanie już nie wiec musi zimą właczyć silnik żeby nagrzać wnętrze - i włączy go nawet jak jest delikatnie nagrzany. Do tego sam silnik szybciej się wychładza wiec przy krótkich przebiegach też się bedzie włączał i dogrzewał. Latem tego nie będzie - moje v6 może stać 4/5h po przejechaniu 30km latem i jak go włącze po tym czasie silnik trzyma temp i się nie włączy.
A więc latem na bank spadnie spalanie a to że hybrydą trzeba się nauczyć jezdzić to inna rzecz :) a wiec szybko się rozpędzamy (elektyk w tym pomaga) nie ma co mulić a jak tylko wiesz że np. Do świateł dojedziesz bez wciskania gazu to go odpuszczasz i wytracasz prędkość aż do świateł.
Powodzenia i gratulacje zakupu.
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h

Post autor: szyman_leo »

Wczoraj korzystając z dni otwartych w Toyocie miałem okazję pojezdzić RAV4 i NX300H, o ile NX z zewnątrz rzuca mnie na kolana, to po przejażdżce stwierdzam, że to auto nie dla mnie. Jest bardzo słabo wyciszone, szczególnie przy próbie przyspieszania, tak próbie bo naprawdę nie idzie i jest głośno jak w typowo miejskim aucie wyciągniętym na siłę w trasę, załamka :down: W starciu z RAVką, 2.0 AUT 152km, chyba wybrał bym RAV.
Po niewinnych wojażach nowymi modelami z jeszcze większym bananem dosiadłem mojego ISka i w ciszy oraz błogim komforcie wróciłem do domku. :dance3:
Normalnie mam taki niesmak, że może jeszcze jutro podjadę i dla kontrastu przejadę się IS200T i RX450h, jak będą dostępne, bo nie wierzę że motoryzacja idzie w tak dziwnym kierunku :dash:
Przecież spalanie to nie wszystko, muszę się napić :drink:
Potrzeby NoPb95 NX300h Obrazek i wcześniejsze pijawki CT200h Obrazek IS250 Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości