is250 vs gs450h

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
turmoll
Lex user
Posty: 271
Rejestracja: 10 lis 2012, o 19:11
Model Lexusa: MKII, IS250, 2010, PL
Skąd:: Warszawa/Sadyba
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: turmoll »

Myślę że można, przecież 17'' mają z tyłu i z przodu po 8''. Jedynie felga może być trochę wąska jak na gumę 255, ale też będzie ok.

/turmoll
Teraz: Volvo V60 AWD D4 + PoleStar 2017 PL
Wcześniej: MKII, IS250, 2010, PL
- już nie mój lex: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=20#p92608
- koszty utrzymania: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=128&t=7983#p61634
- wykres z hamowni: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=10#p77556
Opel Vectra C, CDTI, 150KM (188KM po chipie), Opel Astra II Bertone Coupe
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: gucio6 »

Albo ktoś usunął mój post albo coś źle zrobiłem i się nie zapisał... a więc tak.... Jeśli Gs450h jest droższy o 80% od is250 tzn że jego jakość jest o 80% lepsza???? Powiem inaczej.... GS450h broni tylko hybryda i nic więcej.... Bo GS300 jest w podobnych cenach co IS250 lub nieznacznie droższy (mam na myśli ładne egzemplarze) Co za tym idzie skóra użyta na siedzeniach jest taka sama, materiał kokpitu jest taki sam... baaa... wiele rozwiązań jak VSC P/S kamery cofania nadajniki GPS są te same w jednym i drugim tak samo jak i w GS450h (tam jest inny silnik i napęd) GS jeśli jest minimalnie droższy od IS to min. że ma większy bagażnik, ma przestronniejsze wnętrze(jak kto lubi) oraz za sprawą segmentu premium który się dzieli na poszczególne kategorie. Podam przykład.... Brat ma BMW e60 a jego żona e90, czy auta różnią się jakościowo??? NIE, poza układem jednym i jego poczuciem za sprawą większej masy e60, skóra jest ta sama, nagłośnienie to samo i wiele wiele rozwiązań jest tych samych.

Co do nagłośnienia... tak się głupio złożyło że z tego się utrzymuje... I możesz mówić sobie co chcesz... głośniej nie znaczy lepiej, liczy sie jakość. Z każdym decybelem głośniej dźwięk staje się zniekształcany a Mark&Levinson radzi sobie z tym perfekcyjnie a konkurować z nim może tylko (pomijam nieosiągalne nagłośnienia Bentleya) Bang&Olufsen, Bowers&Wilkins ewentualnie Dynaudio. A bajki o 2+2 będzie lepiej grać od M/L to chyba tylko na wiejską przytupajke się nada bo tam na dźwięku się nie znają. A profesjonalna firma Caraudio za system zdecydowanie lepiej grający (bo o trochę lepiej grający szkoda kasy wydawać) zawoła sobie tyle co połowa wartości auta.

P.S W końcu chyba GS300 Prestige i GS450h Prestige są tak samo wykonane i z tych samych materiałów.... A przecież czy to IS250 czy GS300 w wersji Prestige stoją cenowo podobnie.

To może jest odwrotnie gdzie "lepszy jakościowo GS" jest jednak gorzej wykonany niż IS skoro ceny są podobne?? ŻART :laugh1:
Szkoda że tyle się napisałem bo mogłem tylko zapytać czemu GS300 jest w podobnych cenach co IS250 skoro jest lepiej wykonany i z lepszych materiałów.
Widocznie nierozgarnięci dopłacają za nic.
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: Thorgal1 »

nie bijcie się laski :)

jedno się zgodzę ML wymiata - ale drażni mnie że bas w drzwiach tak targa po nodze - drżą całe drzwi
kolejne - mk3 w środku nie zachwyca na tle konkurencji - spasowanie ok ale Mesie są ładniejsze (mojej żonie to w ogóle się środek nie podoba)
i kolejne to to spasowanie - mk3 to tylko poliftowy (2008 - migacze w lusterkach)- przed liftem kokpit żył własnym życiem po około 50-80tyś km - nawet mieli w aso akcję serwisową z tego tytułu - pomyślcie, auto za prawie 300tyś trzeszczy - po lifcie poprawili


ps. fele mam ten sam rozmiar x4 obręcze - bodajże 8,5"
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: gucio6 »

U mnie nic nie trzeszczy, mam nie całe 150tyś i wszystko ma się dobrze. Pewnie w każdym aucie zdarzają się pewne usterki. Jeszcze nie stworzyli takiego auta które by się nie psuło i było wolne od wad.W Porsche 911 w drzwiach kierowcy szyba lata kiedy uchyloną złapie ręką, i wydaje dziwny dźwięk kiedy dochodzi do uszczelki. Podobno to też wada która występowała i występuje w tych modelach. Takie życie.

P.S Masz chyba na myśli MK2 bo MK3 to dopiero od 2013
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: Thorgal1 »

gucio6 pisze:U mnie nic nie trzeszczy, mam nie całe 150tyś i wszystko ma się dobrze. Pewnie w każdym aucie zdarzają się pewne usterki. Jeszcze nie stworzyli takiego auta które by się nie psuło i było wolne od wad.W Porsche 911 w drzwiach kierowcy szyba lata kiedy uchyloną złapie ręką, i wydaje dziwny dźwięk kiedy dochodzi do uszczelki. Podobno to też wada która występowała i występuje w tych modelach. Takie życie.

P.S Masz chyba na myśli MK2 bo MK3 to dopiero od 2013
w stopce jest że mam GS :)
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Cinkos
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 22 lut 2013, o 00:18
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: Cinkos »

Nie dogadam się ale nie szkodzi:) Każdy ma prawo mieć swój światopogląd i jeden woli blondynki a drugi brunetki. A co do GS450h właśnie o tą hybryde chodzi czyli o silnik elektryczny. To jest coś super i ja osobiście po moim aucie chciałbym być właścicielem Tesli S. Mnie osobiście się podoba, że na światłąch bez żadnej spinki czy ciśnięcia pedału odchodzę wszystkim a to w dużej mierze zasługa hybrydy. Małe samochody dają jednak lepszą frajdę z jazdy i pod tym względem IS może być lepszy ale wtedy tylko ISF:)
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: gucio6 »

mnie najbardziej irytuje to co powiedziałeś.....twierdzisz ze GS450h który jest jeszcze raz droższy jest z lepszych materiałów, lepiej wykonany od IS250 i takie tam dyrdymały:)....
Ja rozumiem że 450h ma cenę ze względu na silnik, tego nie kwestionuje. Jeden lubi hybrydę inny benzynę a kolejny diesla. Wiem że hybryda fajnie się zbiera ale bez problemu znajdzie się beznynka która go ośmieszy:) Ale to pomijam bo każdy kupuje wersje silnikową taką jaka mu jest wystarczająca.

Jakim cudem twierdzisz że GS ma inną skórę, inne nagłośnienie, i wiele innych podzespołów lepszych od IS. Skoro by tak było to GS byłby zauważalnie droższy od IS.Chyba że nadrabia czymś innym???? Widoczna różnica jest tylko w przypadku GS450h tak samo jak i w przypadku IS-F który również jest droższy i to o 100%. Wykonanie jest to samo, jakość ta sama. Śmieszy mnie porównanie ludzi którzy chwalą swoje a tak naprawdę się ośmieszają i dają dowody na to ze nie maja o tym zielonego pojęcia.

A teraz tak zapytam.... dlaczego/ i co jest powodem tego że GS300 jest w podobnych cenach co IS250??? Przecież twierdzisz że jest jeszcze raz lepszy i jeszcze raz lepiej wykonany niż IS dlatego ludzie płacą za auto więcej....(po to żeby za kilka lat mieć auto na równi cenowej z IS) To ta cena skąd się bierze???
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: krzywydg »

gucio6 pisze: A teraz tak zapytam.... dlaczego/ i co jest powodem tego że GS300 jest w podobnych cenach co IS250??? Przecież twierdzisz że jest jeszcze raz lepszy i jeszcze raz lepiej wykonany niż IS dlatego ludzie płacą za auto więcej....(po to żeby za kilka lat mieć auto na równi cenowej z IS) To ta cena skąd się bierze???
Może jeszcze tego nie zauważyłeś ale IS ma konkurować z BMW 3 (czyli klasa średnia) a nie BMW 5 czy 7. To jak możesz porównywać IS250 gdzie wychodził w podstawie na szmacie bez navi, i ogólnie w biedzie do serii GS który jest konkurentem Serii 5? A teraz czemu GS300 i IS250 mają podobne ceny.. Bo nie jadą!! moment obrotowy na poziomie Golfa 1.9 tdi bez chipa... Troche żal jak na limuzynę nie?
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: gucio6 »

Jak na limuzynę na pewno żal, jak na auto średniej klasy PREMIUM jest spoko. Z golfem to pojechałeś akurat równo no ale co by nie było....7s do setki jest normalnym wynikiem w większości aut tej klasy i zbliżonej mocy. To że IS konkuruje z BMW 3 i jak to nazwałeś KLASA ŚREDNIA nie znaczy gorsza, bo jest to tylko oznaczenie aut o podobnych gabarytach.

P.S kolejna osoba która porównuje benzyne z turbo doładowanym dieslem... Ciekawe gdyby ten diesel nie miał turbiny... co by wtedy było, a co wtedy gdyby benzyna miała turbo i diesel. Efektu każdy chyba może się domyślić. Poza tym co z tego ze wymieniony golf ma większy moment obrotowy który i tak szybko się zaczyna i szybko kończy.
Akurat jak chcesz wiedzieć to IS250 spokojnie objeżdża BeMki 525d i 320d (mam na mysli e60 i e90)
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: klexus »

ło kurde Panie i Panowie każda sroka swój ogonek chwali, dajcie już spokój bo odjechaliście od tematu jak GS IS-a :laugh1:
Wracamy na ziemię :pala:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Cisuu02, Google [Bot] i 0 gości