Lexus- uzywany !! Koszta eksplatacji ??

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Lexus- uzywany !! Koszta eksplatacji ??

Post autor: klexus »

fiu fiu noo niezłe kwoty jak na IS-a
olej, filtry, co tam jeszcze sie wymienia?? zrozumiał bym te ceny jak by zawierały elementy zawieszenia i silnika ale nie dał bym tyle za wjazd na serwis samochodem który wart jest 25000 - 30000.
Ciekawe ile serwis GS III albo LS600:D
Awatar użytkownika
tomione
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 11 lis 2010, o 12:44
Model Lexusa: is200
Lokalizacja: DC Ochota
Kontakt:

Re: Lexus- uzywany !! Koszta eksplatacji ??

Post autor: tomione »

jak dbasz tak masz :biggrin2: a ponieważ
asso kroi niemiłosiernie więc nie zaglądajcie koledze do kieszeni :omg: mnie ciekawi jedna roboczogodzina w katowickim ASO ?
u nas wynosi średnio 180-200 zależne od modelu :sarcastic: albo klienta
koniec offtopa
mój 40tyś km wymiana :
oleje skrzyni, mostu - raz koszt 180 zł
silnika + filtry koszt 220 zł cztery razy
filtry kabiny i powietrza 6 razy , wymieniam sezonowo 120 zł kpl
a no i końcówki drążków stabilizatora 230 zł strona
radio , ramka , plak ,mycie ,odkurzanie to nie liczę :crazy:
Lexus IS300 Sport
Mitsubishi Shogun SWB
Kawasaki Z750
Citroen berlingo firmowy
było
Mitsubishi Eclipse 3G 3000GT
Mitsubishi Galant VR-4
HONDA CR-V Igen
HONDA LEGEND
Lexus IS200
Accord VI +LPG
Galant EA5A Sport 2.5V6 REDDEVIL
Galant EA2W +LPG
Galant EA5A Elegance 2.5V6
Civic V 1.3
Golf III 1.9 TDI
Accord III 2.0 1985
BMW 525TDS
Jetta II 1.6/+LPG
Awatar użytkownika
biris77
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 14 gru 2010, o 22:32
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Lubin - Łódź
Kontakt:

Re: Lexus- uzywany !! Koszta eksplatacji ??

Post autor: biris77 »

:) dobre dobre tylko jak to koledzy powiedzieli ceny jak bys mial nowego LS a nie starego IS no ale jak kogos stac . Koszty sie nie licza jak zabawa trwa :) Ja tam wole zwykly warszta od ASO a placenie 2000 za przeglad po kazdych 15 tys to dla mnie przerost formy nad trescia w koncu IS to jeden z najbardziej bezawaryjnych samochodow wg ADAC czyz nie ? Zatem co tu przegladac ? pozdrawiam
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Lexus- uzywany !! Koszta eksplatacji ??

Post autor: prosperopro »

konik_80 hehe na subaru tez nie narzekaj bo samochody rownie dobre i niezawodne ;) te do roku 2005 :D mialem okazje miec ;)
Ostatnio zmieniony 31 sty 2011, o 12:30 przez prosperopro, łącznie zmieniany 1 raz.
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus- uzywany !! Koszta eksplatacji ??

Post autor: Ralfx »

A ja wam jednak powiem że jak się samochód serwisuje w aso LUB w innej stacji która jedzie na tych samych częściach i te same czynności wykonuje wg rospiski ASO to auto ma po pierwsze inny stan a po drugie inną wartość.
Przykład ode mnie. Moi rodzice zrobili od nowości 120kkm Primera P11, serwisowana w ASO do 20 tyś potem, tak jak to mówicie - oleje i filtry i jeździć. Niestety utrzumanie tego samochodu ni jak się nie miało do Volva które kupili niedawno mimo że nalatane 180tyś. to serwisy ASO sprawiły że tam wszystko pracuje jak w zegarku i nie przyczepisz się do niczego. A stan Nissana odzwierciedliła cena przy sprzedaży. :(
Jeśli chłopaka stać to jest tylko i wyłącznie jego sprawa gdzie auto serwisuje. Ja gdybym mógł sobie pozwolić finansowo to też bym jedził do Lexusa. Myślę zresztą że wy też ;]
W sumie to doszliśmy tu do sedna. Stereotyp że lexus to drogie auto nie jest wzięty z kosmosu. Jak się chce to można wydać dużo. Ale co najlepsze jak się nie chce to można wydać mało. :D Lexusy jak zadbane to się nie psują, a większość części serwisowych można kupić jako zamienniki do Toyoty więc ceny dla ludu :)
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus- uzywany !! Koszta eksplatacji ??

Post autor: Rici »

Ralfx masz racje pewnie ze to nie nasza sprawa, poza tym ja chętnie bym kupił is serwisowanego co 15 tys :)
Obrazek
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Lexus- uzywany !! Koszta eksplatacji ??

Post autor: tomekb »

Ale duzo tanieje mozna zrobic to samo co na serwisie autoryzowanym w niezalezynym serwisie, szczególnie dy prowadzi go byly pracownik serwisu :) który wszystkie czynnosci wykonuje tak samo jak na serwisie a nawet powiem ze lepiej bo jak cos da sie naprawidz to mowi ze sie da :) serwisuje auto co 10000 ale tak jak piszesz jak kogos stac to mu nie wolno załowac tylko sie cieszyc. Fajnie ze znajdzie sie taki lex co ma wszytko na fakturze i w systemie w ASO. I na gwarancji:)
Ostatnio zmieniony 31 sty 2011, o 12:41 przez tomekb, łącznie zmieniany 1 raz.
gzoom
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2012, o 15:53
Kontakt:

Re: Lexus- uzywany !! Koszta eksplatacji ??

Post autor: gzoom »

cut
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, o 15:18 przez Anonymous, łącznie zmieniany 2 razy.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Lexus- uzywany !! Koszta eksplatacji ??

Post autor: tomekb »

Gzoom dalej polecam ci AMO-serwis. Też dobrze i taniej jedyny ból ze auta zastepczego nie maja. Własciciel 10lat robil w toyocie katowice jak jeszcze u nich byl salon Lexa. Wiec o isie 1 generacji duzo wie. i nie wypuszcza auata niesprawnego od siebie chyba ze na zyczenie klienta.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2011, o 12:45 przez tomekb, łącznie zmieniany 1 raz.
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: Lexus- uzywany !! Koszta eksplatacji ??

Post autor: maxkow »

Napewno idzie wydac duzo pieniazkow na utrzymanie Lexa , ale to samo dotyczy innych marek jak bedziemy je serwisowac w ASO . Mysle ze dzieki naszemu forum , mozemy pokazac ze koszt utrzymania Lexusa nie musi byc jakis kosmicznie drogi , ze sa zamieniki , oczywiscie nie do wszystkiego . Zanim kupilem 1 lexa uwazalem ze mnie poprostu na niego nie stac , brak zamienikow drogie ASO ,obecnie twierdze ze jest to mit ,ale dotyczy on straszych lexusow , osobiscie mam swojego mechanika do ktorego jezdze od kilkudziesciu lat i serwisowal moje wynalazki , osobiscie twierdzi ze IS nie jest zadnym skomplikowanym autem , podstawowe czesci ekspaltacyjne sa dostepne od reki . Co innego bylo z modelem SC i nie chodzi o to ze ten model jest jakis skomplikowany , co prawda wiekszosc czesci ekspaltacyjnych rowniez dostepna od reki , lecz gdy juz cos sie popsulo "bardzo rzadko'' trzeba bylo troche poszukac i dowiadywac sie co np pasuje od LS a co od innego modelu Toyoty poniewaz model SC bardzo rzadko byl ujmowanych w katalogach z czesciami , jakimi posluguja sie sprzedawcy czesci , najlepiej bylo wyciagnac dana czesc zeby porownac.
Ciekawe jak koszta ekspaltacji wygladaja przy nowszysch modelach i tych drozszych modeli.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości