IS 220D czy IS 250?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Matiz25
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 6 lip 2011, o 22:15
Model Lexusa: IS200 SE
Skąd:: Londyn
Kontakt:

IS 220D czy IS 250?

Post autor: Matiz25 »

Witam..

Sluchajcie mam zamiar zakupic lexusa i zastanawiam sie nad IS 220D i IS 250. Wiem ze to pewnie dwa roznie swiaty itp. glowny uzytek to bedzie dosc czesta jazda zakladam ze okolo 500 mil tygodniowo ( pisze mil bo mieszkam w UK). Teraz zastanawiam sie co wyjdzie taniej w utrzymaniu czy diesel czy benzyna?Mozecie mi cos doradzic co sie bardziej bedzie kalkulowac i jakie spalanie maja oba modele? Glownie obchodzi mnie spalanie w miescie. Jakies inne wazne wiadomosci na temat tych dwoch silnikow? prosze o podzielenie sie ze mna. Dzieki wielkie...

:hobby:

Live fast Drive Faster
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: q3_ »

Cześć,
Mam IS220D. Kupiłem dlatego, że poprzednie 2 samochody to też były diesle i przyzwyczaiłem się do charakterystyki silnika i mi odpowiada. Sprzedawca gorąco namawiał na 250 ale ja wybierałem i ja płaciłem ;) ... Jeździłem też trochę 250 i jakie są różnice:
- charakterystyka silnika - różnica w położeniu max momentu w stosunku do obrotów - w dieslu koło 1800 obr/s zaczyna się 400 Nm, w benzynie moment narasta z obrotami i najwyższą wartość osiąga gdzieś dużo wyżej; ja lubię tego kopa od samego dołu obrotów, a benzyna teoretycznie minimalnie szybciej przyspiesza;
- dźwięk silnika - podobno nie ma nic lepszego od benzynowej Vki ... mi to ryba - diesel nie hałasuje zbytnio, szczególnie jak już się rozgrzeje;
- spalanie - benzyna nie wiem, mój pali średnio między 8 a 9 na 100; w mieście poniżej 8 to raczej trudno choć czasami się staram; na trasie jeśli się jedzie spokojnie moje najlepsze wyniki to okolice 6,4; przy szybkiej jeździe na trasie (powiedzmy 180 km/h i w górę) spalanie skacze do 9 czy 10 na 100 w zależności od utrzymywanej prędkości;
- IS220D, przynajmniej nowy jest tańszy w zakupie;
- jeśli chodzi o koszty przeglądów to trudno porównać, bo nie miałem okazji się przekonać jaka jest różnica (nie serwisowałem nigdy IS250);
- IS220D (pewnie jakaś tam seria) ma wadę, powodującą, że po pewnym przebiegu może być konieczny tzw "mały remont silnika" ;) ; na szczęście w ASO robią to w ramach gwarancji bo to znana wada tych silników (opisywałem trochę w innym wątku);
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: klexus »

bez zastanawiania 250!!!
koszty utrzymania diesla coraz wyższe a silniki coraz gorsze:(
doOh
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 25 paź 2010, o 16:54
Model Lexusa: IS 250 A/T
Skąd:: Galway IRL
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: doOh »

Dokladnie IS 250 goruje nad IS 220, po pierwsze automacik, wytrzymalosc silnika pozatym diesel drozeje i roznice mozna powiedziec ze sie zatarly pomiedzy tymi silnikami, serwisowanie drogie w IS 220 i ciagle usterki :P
Awatar użytkownika
kapiotrek
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 26 gru 2011, o 13:29
Model Lexusa: is250
Skąd:: Nowogard
Lokalizacja: Szczecin Gdańska 10
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: kapiotrek »

IS220 skrzynia biegów do kitu strasznie hałasuje, w mieście się trzeba namęczyć ,wielka turbo dziura na 2 biegu,duże zużycie oleju, zatykający się DPF i zacinający zawór EGR.PO 150 tyś.potrafi wywalić uszczelkę pod głowicą a to już duży koszt. Jedynie zużycie paliwa w mieście mniejsze od IS250. W trasie trochę lepszy momęt od IS250. Ale wybór nalerzy do Ciebie.
Matiz25
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 6 lip 2011, o 22:15
Model Lexusa: IS200 SE
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: Matiz25 »

A jakie jest spalanie IS 250 w miescie jesli moze mi ktos powiedziec? Mowimy tutaj o jezdzie w korkach glownie. Bede wdzieczny za wszelkie info. Jak narazie dziekuje wszystkim ktorzy udzielili mi rad na ten temat.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: ledziu »

Mój kolega kupił Avena (nowy w salonie) z D4D Clean power (ten sam co w IS 220) i po roku jazdy mówił na to "clean dupa" tak się zraził do 220 D4D że kupił jako pierwsze auto IS250 a clean dupa jeździ tylko tak na zapchaj dziurę chyba że stoi popsuty - jak prawie zawsze :mda:
Awatar użytkownika
medyk
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 8 sie 2011, o 02:01
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ashbourne IRL
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: medyk »

Moim zdaniem 250. Mieszkasz w Londynie wiec paliwo nie powinno być dla Ciebie jakimś kosmicznym wydatkiem. IS250 z automatem i łopatkami przy kierze to jest kwintesencja sportu i elegancji. Diesel to Diesel. Różni ludzie różne potrzeby. Pewnie 220 będzie bardziej ekonomiczny chociaż 250 powinien się zmieścić między 8 a 15l/100 w zależności od trybu jazdy, co daje całkiem niezły wynik, moim zdaniem 208 koni i muzyka v6 jest tego warta ;)
Jeżeli zrobisz to czego się boisz osiągniesz to czego chcesz...
doOh
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 25 paź 2010, o 16:54
Model Lexusa: IS 250 A/T
Skąd:: Galway IRL
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: doOh »

Raz na trasie zeszlem do 7.2l/100km, a po miescie to zalezy jak cisniesz ale trzeba liczyc okolo 12-15 :) Ostatnio mi wyszlo 21 :P :P
wOOx
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 16 lis 2010, o 20:15
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: wOOx »

Trasa najmniej 6.1 Katowice - Ukraina( na ukrainie nie da rady szybko bo dziury wyrastają spod ziemi bo prędkość nieważne jaka bo i jak widzą lepsze auto to i tak zatrzymają i tak ;) A jak nie ma ograniczenia prędkości to i tak Ci powiedzą że był znak i tak :P Katowice - 3 miasto 7.1. Katowice Poznał( A4 => Rawicz Gostyń Poznań) 7.5. Przepisowo + 15% zapasu. Średnie po mieście ok 10.5l. Nie narzekam jak na takie auto. Na diesla bym nie zamienił za dużo znaków zapytania przy odkupie z 2 ręki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości