IS 220D czy IS 250?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: carinus »

Wady samego silnika diesla to jedna sprawa a jakość naszego paliwa ,która przyspiesza powstawanie awarii to sprawa kolejna.Słyszałem wypowiedzi wielu mechaników którzy w dużym stopniu obwiniają właśnie jakośc naszej ropki za powstawanie uszkodzeń w układach diesli.Na jednym z forum toyoty koledzy zaczeli dodawac do paliwa olej dla silników dwusuwowych w celu poprawy smarowania bardzo wrazliwych mechanizmów wysokiego cisnienia.Ten sam olej dodaję osobiście do zbiornika benzyny moich samochodów.Smaruje i myje wszystkie elementy wtrysku które podczas pracy na LPG pozostają w bezczynności.Takim sposobem udało sie udrożnić częsciowo zapieczone wtryskiwacze w avensis po 10 latach pracy na gazie,teraz pracują bezproblemowo.
Lex

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: Lex »

carinus pisze:Wady samego silnika diesla to jedna sprawa a jakość naszego paliwa ,która przyspiesza powstawanie awarii to sprawa kolejna.Słyszałem wypowiedzi wielu mechaników którzy w dużym stopniu obwiniają właśnie jakośc naszej ropki za powstawanie uszkodzeń w układach diesli.Na jednym z forum toyoty koledzy zaczeli dodawac do paliwa olej dla silników dwusuwowych w celu poprawy smarowania bardzo wrazliwych mechanizmów wysokiego cisnienia.Ten sam olej dodaję osobiście do zbiornika benzyny moich samochodów.Smaruje i myje wszystkie elementy wtrysku które podczas pracy na LPG pozostają w bezczynności.Takim sposobem udało sie udrożnić częsciowo zapieczone wtryskiwacze w avensis po 10 latach pracy na gazie,teraz pracują bezproblemowo.
załóż nowy wątek z tym tematem bo to bardzo ciekawe co piszesz o tej jakości naszej ropki , daj więcej info o tym dodatku , linki i fotosy
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: tomekb »

Is 250 jest fajna ma fajny automat i pali przyzwoicie jak na swoj motor nie wiam jaki ceny paliw sa w uk i roznica w cenie 220 a 250 jesli jednak chcesz oszczedzac i znajdziesz egzemplarz z malym przebiegiem po 2008 roku to i bedziesz odpowiednio traktowal dpf to nie powinno byc tak zle z 220 paliwo w uk jest w lepszej jakosci niz w naszym kraju wiec problemy z turbina i wtryskami powinny pojawic sie duzo pozniej
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: carinus »

[quote="Lex"

załóż nowy wątek z tym tematem bo to bardzo ciekawe co piszesz o tej jakości naszej ropki , daj więcej info o tym dodatku , linki i fotosy[/quote]

Nie wiem gdzie to wrzucić żeby pasowało.Chyba gdzieś już o tym pisałem,nie pamietam tylko gdzie.
Vegus
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 13:52
Model Lexusa: is220d
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: Vegus »

klexus pisze:
a jezdziłeś is250?? i jak ze spalaniem??
tak tylko ze jak w tym dieslu pózjdzie pompa z wtryskami to bedziesz płakał, o diesla trzeba dbac i uwazac na paliwo turbine rozgrzewanie studzenie, po co mi to??
jeździłem 250 zanim kupiłem swoją 220d
po prostu omówiłem się na jazdę próbną i pojechałem do salonu
przesiadając się mojej 200 różnica była, cichszy, silnika prawie nie słychać ale tez jakoś specjalnie go nie katowałem, 220 tez jeździłem akurat ta z duża turbodziua

prawda jest jedna

250 czy 220d, jeden nie klniemy na forum, oba silniki są za słabe i samochody z nimi są za mało dynamiczne i mułowate

jak bym teraz miał kupować to nie wymyślałbym bzdur na tematy o których się tylko naczytałem w internecie trzeba się przejechać i ocenić samemu

ja doszedłem do wniosku ze oba samochodu są przeznaczone dla statecznych ludzi którzy nie będą się tym ścigać, czasami można się jedynie lepiej wbić do ruchu w korkach czy coś wyprzedzić, średni segment z 150km pod maska robi lesze przyspieszenia i dynamikę

pierwszy silnik od którego można zacząć coś sensownego i czuć się pewnie w każdej sytuacji, super reakcja na pedał to jest is350

220 czy 250, nie ma znaczenia = są powolne, dla zrównoważonych, nie do szaleństw
jedyne na co trzeba zwrócić uwagę w ich przypadku to żeby były z pewnego źródła, z pewną przeszłością, najlepiej z polski, najlepiej nie bite, nalepiej regularnie serwisowane = mało kłopotów

w ostatnich 4 latach dosiadłem 2x is200, 3xct, 2x rx350, 2x 250, 5x220d, 1xisf i ostatnio 1xis350

trzy z nich kupiłem

każdy miał być ostatnim, na długo
wiele pieniędzy mnie kosztowało dojście do tego wniosku, osiągi przy tym modelu zaczynają się od 3,5 litra, słabsze wersje zagwarantują ci zainteresowanie znajomych i nieznajomych, przemieszczanie się w pełnej kulturze, zawiść znajomych i szczególnie twojego szefa wiele przyjemności i rozczarowanie z chęci czegoś więcej
jma
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 31 sie 2012, o 21:39
Model Lexusa: IS250
Skąd:: tychy
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: jma »

mysle ze troche przesadzaszz ta mulowatoscia, wszystkie modele to limuzyny, limuzyny nie sluza do popisow , bez wzgledu czy jedzi nim "stateczny pan" czy nawiedzony "bialy kolnierzyk". Zawsze pozostaje BMW serii M .....
Mocy nigdy nie ma dosyc, zatem jest to wyscig w nieskonczonosc, bo niby czemu IS 350? a moze LFA ? a moze Lambo > trzeba po prostu zachowac umiar i rozsadek i cieszyc sie tym co sie ma,
poza tym......mam gdzies zawisc mojego szefa :) :) nie po to kupuje auto , no chyba ze ma sie jakies problemy z poczuciem wlasnej wartosci
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: gucio6 »

pierdolenie kotka za pomocą młotka... tak skomentuje kilka poprzednich wypowiedzi....
Po pierwsze... model IS nie jest czymś szczególnym do "ścigania" bo na każde auto znajdzie się godny przeciwnik.... daleko szukać.... miałem Mini Coopera S po modach 256KM i każdemu ISowi poza ISF mógłbym nakopać do dupy włącznie z IS350. Sprzedałem bo każdemu przychodzi kiedyś jednak moment na ustatkowanie się a nie zapieprzanie który szybszy od świateł do świateł....Jeśli mam ochotę się ścigać to po pierwsze jadę na tor a po drugie odpowiednią do tego zabawką, bo musiałby mnie chyba ktoś cegłą w głowę pieprznąć żeby jechać na niego czy to is220 is250 czy is350.
Co do samych IS220 i IS250.... napewno żaden dupy nie urywa ale można spokojnie przyznać że nie są wolne. 8s w przypadku IS250 - po co więcej? nie wiem dokładnie ile jest w IS220 ale pewnie troszkę więcej.
Mam IS250 jestem bardzo zadowolony, możliwe że i z IS220 też byłbym zadowolony jednak wolałem uniknąć czy to mitów czy faktów na temat problemów i usterek w is220. Poza tym już od dość dawna Toyota/Lexus wycofała się z produkowania tych silników.... reszty chyba komentować nie trzeba. Kolejna sprawa to cena... a dlaczego to wersja benzynowa jest sporo droższa od diesla, gdzie w przypadku np VW Audi BMW jest odwrotnie?
Wiadomo że każdy chwali to co ma ale fizyki się nie oszuka... 208KM vs 177KM a skoro są tacy co twierdzą że moment obrotowy ważniejszy to czemu w F1 czy innych sportach nikt nie używa silników diesla...?. diesel jest może elastyczniejszy ale do pewnej granicy... później auto z większą mocą zostawi słabsze w tyle.
lexrwd
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:27
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: DOLNY ŚLĄSK
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: lexrwd »

Dlatego Diesla nie używa się w sportach motorowych (poza Dakarem i LeMans), że moment obrotowy nie zależy od tego, czy silnik jest na benzynę, czy na ropę, a od tego czy ma turbo, czy nie. To turbosprężarka generuje moment obrotowy a nie ropa.
dzymek27
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 20 maja 2012, o 21:30
Model Lexusa: IS-F :)
Skąd:: Italy
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: dzymek27 »

Słuchajcie, zaczynacie się wykłócać kto ma racje i dla czego. :dash: A kolega chciał się tylko zapytać zasięgnąć opinii na temat tych dwóch silników... A wy zaczynacie totalnie zbaczać z tematu. On nie szuka cudów typu IS-F tylko samochodu który będzie dla niego odpowiedni... Osobiście mogę dodać że diesla nigdy nie miałem ale miałem benzyniaki z turbo i tak jak pisali poprzednicy, trzeba było bardzo uważać na turbo. Studzenie po ostrym bucie, ostrożne rozgrzewanie itp. Teraz mam IS350 i jestem bardzo bardzo zadowolony a diesla bym nigdy nie kupił no chyba że miał by to być VW golf II 1.6D :dance3:
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: gucio6 »

ja jestem takiego zdania.... jak cie stać na Lexusa to i stać na to żeby dołożyć kilka tyś i kupić benzyniaka i mieć wszystko w dupie. W internecie jest mnóstwo opinii i testów tych diesli więc najlepiej je sobie przejrzeć, przeczytać obejrzeć i już. A jeśli komuś to nie wystarczy to nie pozostaje nic innego jak zabrać dupe i jechać obejrzeć jednego jak i drugiego. Ja ani pewnie nikt inny za Ciebie nie będzie wybierał samochodu. Osobiście uważam że na 220d szkoda wydawać kasę bo prędzej czy później i tak Cie dopadną wydatki, a jeśli już chcesz tak tego diesla to wolałbym już BMW e90 320d albo 330d bo są to sprawdzone chwalone i udane konstrukcje, a nie tak jak w przypadku Lexusa, jest to ich pierwszy wyprodukowany silnik diesla.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość