Roznice miedzy IS200 a Is300

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Roznice miedzy IS200 a Is300

Post autor: prosperopro »

Moglby ktos napisac jakie sa roznice
* 2.0 L 1G-FE I6 AS200 (155 KM)
* 2.0 L 3S-GE I4 RS200 (210 KM)
* 3.0 L 2JZ-GE I6 AS300 (213 KM)
* 2.0 L Kompressor (186 KM)
miedzy tymi modelami?
Ogolnie co jak jezdzi hamuje czymsie rozni jakie spalanie prowadzenie i takie tam ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Roznice miedzy IS200 a Is300

Post autor: tomekb »

moge napisac róznice miedzy is200automat 1gfe a is300 2jzGE
róznice sa 2. silnik i skrzynia
W is 300 jest 5 biegow z tiptronicem super szybka skrzynia chodzi prawie jak dsg w is200 sa 4 biegi chodzi szybko i plynnie ale ciut woniej od is300
moc 60KM wiecej naprawde daje kopa autu powiedzmy na odcinku 2km róznica w predkosci osiagnieetej jest ok 20-30km/h
spalanie obiema autami jezdizlem na gazie wiec rozniaca ok 1l-2l na 100km/h nie wiem jak w trasie bo butowalem is300 regulowalismy gaz z kolega
is200 poza gorszym przyspieszeniem do 100km/h niczym sie nie rozni nawet te same hamulce sa
is300 ma kazda szpere a is200 tylko w wersji sport
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Roznice miedzy IS200 a Is300

Post autor: prosperopro »

a co to za silnik 2l. 210KM ? ;) dzieki za szybka odpowiedz ;)
tak ogolnie is300 ma wszystko to samo nawet zawieszenie ?

Edit:
w oryginale wychodzil silnikw kompresorze ?
A jaka roznica miedzy is200 automat a manual ?
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Roznice miedzy IS200 a Is300

Post autor: tomekb »

z zawieszniem wydaje mi sie ze tak bo amory w katalogach sa te same pozatym tak samo sie prowadza
silnik 2l 210km to jest silnik 4 cylindrowy 16 zaworowy z vvti wysoko obrotowy zwany beam skonstruowany przez yamahe odpowiednik hondowskiego 2,2 vteca 205KM chyba mial na pewno lepsza kulture pracy ma R6

Kompresor z reguły był dokladany do wersji sport jako wyposazenie dodatkowe dokladali je do manuala i automata wydaje mi sie że montowany był w Salonie nie w Japoni byly to gotowe zestawy typu plug and play przygotowane do załozenia w 1gfe

NIe jestem w stanie podac roznicy miedzy manualem a automatem gdyz manualem nie mialem okzji jezdzic tu stachu moglby sie wypowiedziec gdyz jezdzil moim is200 oraz kolegow z forum manualam
Wiem ze skrzynia posiada sprzeglo z dwumasem
Skrzynia automat dobrze uzytkowana jest nie do zajechania montowana byla tez w toyocie Hiace 2,0d4d
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Roznice miedzy IS200 a Is300

Post autor: prosperopro »

Jak samochod sie zima spisuje jak zwyklatylnonapedowka czy tyl jest niedociazony przez co wyzszy snieg i samochod ma problem ? - tak mam w LS przynajmniej...:(
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Roznice miedzy IS200 a Is300

Post autor: tomekb »

po załozeniu gazu i wsadzeniu kilku butelek plynu do spryskiwaczy problem z niedociazonym tylem zniknol ale wazne sa dobre opony oraz by myslec gdzie sie parkuje da sie jezdzic nim pod blokiem mam kostke i pod gorke daje rade
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Roznice miedzy IS200 a Is300

Post autor: prosperopro »

Dzieki Tomek ;) Jak mi sie cos przypomni bede pisal ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: Roznice miedzy IS200 a Is300

Post autor: konik_80 »

tomekb pisze:z zawieszniem wydaje mi sie ze tak bo amory w katalogach sa te same pozatym tak samo sie prowadza
silnik 2l 210km to jest silnik 4 cylindrowy 16 zaworowy z vvti wysoko obrotowy zwany beam skonstruowany przez yamahe odpowiednik hondowskiego 2,2 vteca 205KM
Mowa o silniku 3S-GE w wersji Dual VVTi - silnik ten był również w Carinie E GTi (bez zmiennych faz 175KM) tak samo w MR2 (w takiej samej postaci), w Celice oraz w Celice GT4 w wersji doładowanej 240KM.
Monotowany nie był w Lexusie IS200 a w Toyocie Altezzy (ta sama buda co IS) wyłącznie na rynku Japońskim - szkoda bo fajna wiertarka bardzo dobrze przygotowana do ostrego pędzlowania - i z dużo wiekszym potencjałem niż 1G-FE.
Awatar użytkownika
medyk
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 8 sie 2011, o 02:01
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ashbourne IRL
Kontakt:

Re: Roznice miedzy IS200 a Is300

Post autor: medyk »

Miałem okazje jeździć 3s-ge. Niesamowita sprawa. Jak kolega wyżej napisał była to Altezza w automacie z możliwością zmiany biegów z kierownicy. Dosyć agresywny VVTi kreci się o tysiąc wyżej jeżeli dobrze pamiętam. Zawieszenie dużo sztywniejsze i dosyć niskie. Z tą skrzynią i z tym silnikiem zabawa jest jak w grze komputerowej. Jedynie co mi brakowało to tego uspokajającego pomruku sześciocylindrowej rzędówki ;)
Jeżeli zrobisz to czego się boisz osiągniesz to czego chcesz...
Awatar użytkownika
inger
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 15 paź 2010, o 23:37
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Roznice miedzy IS200 a Is300

Post autor: inger »

tomekb pisze:moge napisac róznice miedzy is200automat 1gfe a is300 2jzGE
róznice sa 2. silnik i skrzynia
W is 300 jest 5 biegow z tiptronicem super szybka skrzynia chodzi prawie jak dsg w is200 sa 4 biegi chodzi szybko i plynnie ale ciut woniej od is300
moc 60KM wiecej naprawde daje kopa autu powiedzmy na odcinku 2km róznica w predkosci osiagnieetej jest ok 20-30km/h
spalanie obiema autami jezdizlem na gazie wiec rozniaca ok 1l-2l na 100km/h nie wiem jak w trasie bo butowalem is300 regulowalismy gaz z kolega
is200 poza gorszym przyspieszeniem do 100km/h niczym sie nie rozni nawet te same hamulce sa
is300 ma kazda szpere a is200 tylko w wersji sport
IS 300 nie każdy ma szperę , w moim na podnośniku tylne koła się kręcą w przeciwnych kierunkach - znaczy się szpery brak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość