LS 400 I i II generacja - na co patrzeć

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: LS 400 I i II generacja - na co patrzeć

Post autor: BeeMiX »

Tłoczek sie zapieka, klocek ciągle ociera o tarczę, tarcza się rozgrzewa i bije. Łatwo to zaobserwować jak dotkniemy felgi po takiej jeździe, moja była tak gorąca że nie mogłem dotknąć srub w kole.
Awatar użytkownika
Wombat
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 3 paź 2010, o 02:14
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Wawa Traktorówek
Kontakt:

Re: LS 400 I i II generacja - na co patrzeć

Post autor: Wombat »

a jakie macie felgi? może te które macie nie zapewnieją dostatecznej wentylacji zestawów. albo grubopolakierowane zaciski i zmniejszona powierzchnia oddawania ciepła?
________________________________________________________
a LS łyka Obrazek
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: LS 400 I i II generacja - na co patrzeć

Post autor: BeeMiX »

Paskudna seria. Jeżdzilem jakiś czas na 19stkach i to samo, nie zależnie od pogody, nawet nie musze dużo hamować i zacznie się to dziać :) W trasie przy wiekszych predkościach, bo w mieście nigdy. O malowanie zacisków chyba mnie nie podejrzewasz :D Mechanik stwierdził że jest zapieczony, rozebrał, złożył... tak juz chyba trzy razy albo więcej :)
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: LS 400 I i II generacja - na co patrzeć

Post autor: klexus »

Wombat pisze:a jakie macie felgi? może te które macie nie zapewnieją dostatecznej wentylacji zestawów. albo grubopolakierowane zaciski i zmniejszona powierzchnia oddawania ciepła?
to jake powinny być te felgi??
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: LS 400 I i II generacja - na co patrzeć

Post autor: hydrant23 »

ja tak odnosnie jakby luzow w zawiasie-stukajacych klockow, takie pojedyncze stukniecie przy hamowaniu na skrecie, nigdy nie mozna tego juz samemu powtorzyc(za pierwszym razem :oops: i wstyd mi troche ze cos puka a to tydzien po wymianie sworzni i probowalem to powtorzyc i nic z tego) a zdaza sie po przejzdzie kilku km jak rowniez po postoju ,GS300 II ma cos wspolnego z LS..... :D
Ostatnio zmieniony 17 paź 2010, o 23:09 przez hydrant23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: LS 400 I i II generacja - na co patrzeć

Post autor: klexus »

to mnie strasznie wkurza, kumpel punto i cisza u lexusie stuk puk,
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS 400 I i II generacja - na co patrzeć

Post autor: Ralfx »

też to mam ale nie wiem o co chodzi. Skoro wszyscy to mają to wątpie żeby dało sie zwalczyć.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: LS 400 I i II generacja - na co patrzeć

Post autor: janasek »

U mnie wszystko gra jest cisza. Żadnych stuków podczas hamowania czy skręcania. Jedynie troszkę piszczą klocki przy kręceniu kołami ale to albo dlatego że są nowe albo że jakieś szajsy bo ja ich nie zakładałem tylko poprzedni właściciel.:)
Felgi mam serie 16 cali.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Foggy
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 3 gru 2010, o 15:58
Model Lexusa: Brak :(
Skąd:: Ełk
Kontakt:

Re: LS 400 I i II generacja - na co patrzeć

Post autor: Foggy »

Odnośnie niedziałającego podświetlenia zegarów - za brak podświetlenia nie odpowiadają świetlówki a raczej ich zasilacz. Dokładniej to trzy kondensatory w owym zasilaczu. Podobno w latach 93-94 Lexus stosował tańsze kondensatory marnej jakości, dziwna sprawa w aucie gdzie nie widać żeby na czymś oszczędzano :scratch:
Wymiana tych kondensatorów przywraca podświetlenie.
Na tej stronce jest fajnie opisane co i jak, w najbliższym czasie postaram się ten zabieg przeprowadzić w swoim Lesiu i zdam relację z wyniku operacji.
http://us.lexusownersclub.com/forums/in ... =83&st=240
Pacjent po zabiegu - operacja się udała :ok:
Zrobione sposobem ze strony do której podałem link.W sumie około godziny roboty, koszt naprawy zerowy - kondensatory z szuflady. Najwięcej problemu stwarza wyciągnięcie zegarów z auta, wypięcie kostek jest baaardzo upierdliwe:
http://www.lexls.com/tutorials/electric ... uster.html
Z ciekawości pomierzyłem wylutowane kondziorki - wszystkie miały sporo poniżej 1uF :down:
Tak to teraz u mnie wygląda:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Wojtek95
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2013, o 23:16
Model Lexusa: Jeszcze nie ma
Skąd:: Przemyśl
Kontakt:

Re: LS 400 I i II generacja - na co patrzeć

Post autor: Wojtek95 »

Siemka , jako ze ten temat po cześci dotyczy mojego pytania to napisze tutaj :-)

Mam ogromny dylemat , na wiosnę lub po wakacjach chce kupić lexus LS400 , zakochałem się w tym aucie , V8 jest potęga którą zawsze chciałem mieć , ładna karoseria , dobre wyposażenie sprawiły ze "zawriowałem" na punkcie tego auta :omg:

Chciałbym waszej porady , rozważam nad dwoma opcjami : UCf10 4.0 245KM i UCF20 4.0 264 KM , chciałbym wiedzieć która jednostka jest lepsza , bardziej zrywna , jak z awaryjnością , jak one obie tolerują LPG , po prostu który egzemplarz warto kupić żeby być zadowolonym :-)

Nie spodziewam się od limuzyny że będzie to bolid , lubię jeździć dynamicznie ale nie ścigać się na każdych światłach , dlatego pytałem też o zrywność , bo przy spalaniu 15-20l chciałbym żeby gdy będzie potrzeba to autko spowodowało u mnie "banana na twarzy" :-)

Dodam ze wyglądem bardziej skłania mnie do siebie UCF10 :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość