RC-F - zakup pierwszego lexusa

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Rrobotics
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2018, o 11:51
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

RC-F - zakup pierwszego lexusa

Post autor: Rrobotics »

Witam wszystkich,

Jestem nowy na forum i jestem (mam nadzieję) przyszłym właścicielem Lexusa.


Czy mógłby ktoś pomóc mi ocenić tu autko? A może ktoś je zna i poleci/ odradzi?
https://www.truck.pl/pl/d/inne/pozosta% ... -419266660

VIN: JTHHP5BC805003541

Auto sprawdziłem poprzez serwisy które w tym pomagają i jest dość dziwne. Od początku miało już 3 właścicieli i parę szkód z czego ostatnia z marca na kwotę ponad 50tyś.zł. Natomiast brak zdjęć czy jakiegoś dokładniejszego opisu.
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: RC-F - zakup pierwszego lexusa

Post autor: BeeMiX »

Już po samym opisie to auto nie rokuje. Czemu bierzesz je wogole pod uwagę ?

I z ciekawości czemu RC-F?
Rrobotics
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2018, o 11:51
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: RC-F - zakup pierwszego lexusa

Post autor: Rrobotics »

Czemu RC?
1. Podoba mi się
2. Wystarczająco przestronny z przodu
3. Jak na coupe ma dość duży bagażnik

Czemu F?
Po tym jak przejechałem się GS'em z tym silnikiem... nie bardzo widzę inny wybór. Aczkolwiek cena trochę zabija.
Gdyby był w EU dostępny 3.5 to pewnie szedł bym w tą stronę. 2.0T wydaje się za mały/ słaby do takiego auta.

A czemu pytasz? To zły wybór? Albo powinienem na coś uważać? :)
kazio
Lex user
Posty: 194
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 19:59
Model Lexusa: sc300 z31
Skąd:: koscierzyna
Kontakt:

Re: RC-F - zakup pierwszego lexusa

Post autor: kazio »

Ja tam znawca niejestem,ale za 200 tys pln mozma miec naprawde cudo
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: RC-F - zakup pierwszego lexusa

Post autor: kapelan78 »

Mam 350 do sprzedaży gdyby ktoś szukał.
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: RC-F - zakup pierwszego lexusa

Post autor: BeeMiX »

Moim zdaniem oprócz ciekawego wyglądu i dobrego wykonania zbyt duzo nie oferuje. IS-F jest od niego szybszy, nie mówiąc o starszym E90 M3. Nie wiem do czego auto ma służyć, czy jako drugie czy główne. Jak drugie to za te pieniądze kupił bym coś bardziej sportowego lub egzotycznego po prostu :)
Rrobotics
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2018, o 11:51
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: RC-F - zakup pierwszego lexusa

Post autor: Rrobotics »

Hej,

Auto ma służyć jako główne użytkowane głównie na trasach. Miesięczny przebieg ok 4000km.
Dużego auta nie potrzebuje bo głównie jeżdżę sam.

M3... to już chyba inne koszty użytkowania... A i dostępność części słabo. Myślę że zbyt egzotyczne. Obecnie jeżdżę f34 Ale właśnie jakość wykonania obecnych bmw mnie odstrasza...
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: RC-F - zakup pierwszego lexusa

Post autor: BeeMiX »

E92 M3 to już stare auto przy Lexie. Ale F32 M4 dostaniesz w podobnej kasie. Duzo szybsze, z potencjałem na więcej. Ale fakt, jakość wnętrza odbiega znacząca od Lexa

Przy takim przebiegu mało osób wybiera duża benzynę. Szanuje, nie jestem odosobniony w takim wypadku :)
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: RC-F - zakup pierwszego lexusa

Post autor: ledziu »

BeeMiX pisze:E92 M3 to już stare auto przy Lexie. Ale F32 M4 dostaniesz w podobnej kasie. Duzo szybsze, z potencjałem na więcej. Ale fakt, jakość wnętrza odbiega znacząca od Lexa

Przy takim przebiegu mało osób wybiera duża benzynę. Szanuje, nie jestem odosobniony w takim wypadku :)
niby masz rację ale zapominasz o jednym... że są rzeczy pozawerbalne chociażby takie jak grupa docelowa odbiorców takich marek jak bmw która średnio może każdemu odpowiadać, do tego masz jeszcze tzw.spokój ducha czyli nie prowadze rozkminek czy mam naprawić coś u mietka czy u heńka czy już panewki sa lepsze czy gorsze czy ten wypust rocznikowy pojeździ czy nie było mu to dane, więc tak jak gównolit z którego jest zrobiona deska rozdzielcza można pominąć tak gównolit mechaniki chyba nie za bardzo... i biorąc pod uwagę wyczyny tej marki przy zwyklakach to czego można spodziewać się przy dołożeniu gadżetów 5 razy więcej?.

Pewnie napiszesz że coś jest wolniejsze albo szybsze i tu znowu mamy problem bo to cały czas są auta seryjne których wyższość często jest odnajdywana w idealnych warunkach czyli jakiś spot, autostrada nocą i wtedy okazuje się ze np M3 e92 jest szybsze o 5długości od is-fa co dla pleców kierownika jest nie zauważalne a do tego wystarczy drobna zmienna chociażby w postaci przyhamowania i już różnicy brak. Więc czy ten jeden wybrany moment z życia auta jest warty całego zachodu wokół niego...???

Ogólnie pewne tematy są mocno dyskusyjne... :ok:
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: RC-F - zakup pierwszego lexusa

Post autor: BeeMiX »

To wszystko prawda co piszesz, jednak kupując swieze auto za 200k oczekiwał bym lepszych osiągów i tyle. Moim zdaniem to krok w tył dla Lexusa jeśli chodzi o to auto. Jest to konkretny segment usportowionych coupé i z osiągami odstaje znacznie. Sam za 200k kupił bym Maserati bądź DB9 mimo ze nie nie są szybkie a Aston ani nie skręca ani nie hamuje :)

Ale rozumiem o co chodzi Rrobotics, zreszta sam napisał ze kupił by RC350 gdyby był dostepny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość