Zakup hybrydowego Lexusa

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Zakup hybrydowego Lexusa

Post autor: ArtIS »

Cześć,

Zainteresowała mnie zmiana swojego IS250 na jakąś hybrydę od Lexusa. Czy jesteście w stanie coś fajnego podpowiedzieć?

Pytanie, co prócz CT będzie miało sensowne spalanie miejskie (poniżej 10l) oraz w miarę możliwości mogło zrobić powyżej 700 km na baku (prędkość autostradowa, spokojna jazda)?

Planowałem albo zamienić + dopłata albo pozbyć się swojego samochodu i przeznaczyć na nowy ok. 80 000 PLN.

Pozdrawiam,
Artur
:hobby:
Ostatnio zmieniony 16 cze 2018, o 21:27 przez ArtIS, łącznie zmieniany 1 raz.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup hybrydowego Lexusa

Post autor: niven »

W takim budżecie to yaris had lub auris lub stary prius
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup hybrydowego Lexusa

Post autor: ArtIS »

Fakt :D, dobra dorzucam 20k.

Za 80 000 już coś pewnie sensownego będzie :) Znalzałem sporo GSów do 60k, gdyż nie szukam nowego samochodu...

W cenie 80k mam nową toyotę.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup hybrydowego Lexusa

Post autor: niven »

No dobra ale zakładałem ze lexusa is 2 generacji chciałeś zmienić na coś nowszego a nie lexusa 10-12 letniego stad propozycja toyoty
KikoleX5
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2018, o 11:30
Model Lexusa: Lexus CT
Skąd:: Kraków
Lokalizacja: Niemcy
Kontakt:

Re: Zakup hybrydowego Lexusa

Post autor: KikoleX5 »

Za te pieniądze możesz kupić już coś ciekawego, ale szukania będziesz miał sporo.Pozdrawiam
Piękne góry i morze, jak również bajeczne rzeczki a także jeziorka, toż wszystko mamy możliwość sprawdzić gołym okiem kwalifikując się na mały relaks tylko w obecnym terenie. Kraj niemiecki posiada dodatkowo piękne zamki oraz pałace, nowatorsko wyposażone miejscowości, wspaniałe muzea, jak również znane ośrodki w których jeździmy na nartach, teatralne, bądź zakony.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Zakup hybrydowego Lexusa

Post autor: ArtIS »

No spoko ale jakiś konkretny model mam mieć na uwadze?

Jak na razie przeczytałem same złote myśli o budżecie :) i zero propozycji samochodu....
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: Zakup hybrydowego Lexusa

Post autor: cooper69 »

Tu masz wg mnie fajny egzemplarz - jak miałbym tyle kasy to szarpałbym jak rolnik dotację :biggrin2:
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup hybrydowego Lexusa

Post autor: Dawid0ss »

cooper69 pisze:Tu masz wg mnie fajny egzemplarz - jak miałbym tyle kasy to szarpałbym jak rolnik dotację :biggrin2:
Szarpać to może Reksio szynkę. Rolnik dotacje ... bierze ;-)
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 450
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup hybrydowego Lexusa

Post autor: Damian91 »

Podpinając się pod temat chętnie posłucham kogoś kto posiada IS300h od kilku lat.

Czy używasz takiego auta jako rodzinnego? Sprawdza się?
Jak kształtują się koszty przeglądów i podstaw takich jak tarcze,klocki? Jaki masz przebieg i czy zawieszenie wymagało już jakichś wymian?
Czy ten Mark Levinson rzeczywiście tak dobrze gra? :)
Fotele - słyszałem sporo dobrego, wygodne na dłuższe trasy?
Co Cię denerwuje w tym aucie a co uważasz za jego zalety?

Pozdro :)
kanu
Lex user
Posty: 99
Rejestracja: 22 mar 2018, o 13:05
Model Lexusa: n/a
Skąd:: Lodz
Kontakt:

Re: Zakup hybrydowego Lexusa

Post autor: kanu »

Damian91 pisze:Podpinając się pod temat chętnie posłucham kogoś kto posiada IS300h od kilku lat.
Czy używasz takiego auta jako rodzinnego? Sprawdza się?
Jak kształtują się koszty przeglądów i podstaw takich jak tarcze,klocki? Jaki masz przebieg i czy zawieszenie wymagało już jakichś wymian?
Czy ten Mark Levinson rzeczywiście tak dobrze gra? :)
Fotele - słyszałem sporo dobrego, wygodne na dłuższe trasy?
Co Cię denerwuje w tym aucie a co uważasz za jego zalety?
Pozdro :)
Odpowiem mimo, że nie posiadam auta od kilku lat ale od ponad miesiąca.

Używam jako auta rodzinnego 2+1 (syn 7 lat)
Przeglądu jeszcze nie robiłem, poprzedni właściciel robił w listopadzie zeszłego roku w ASO.
Przebieg to około 74700km obecnie.
Co do zawieszenia narazie spokój.
Nie mam Marka L. ale standardowe audio też daje radę :)
Fotele - powiem tak - pozytywnie, myślełem, że po A4ce nie będzie lepiej, a tu jak wsiadasz to już nie chcesz wysiąść. Na trasie też się sprawdzają.
Dodam, że mam 193cm wzrostu, za mną nadal jest miejsca dla pasażera a np w A4 za dużo nie było :)
Bagażnik, z uwagi na nadkola i baterię w miejscu koła zapasowego nie jest za duży, ale dwie duże walizki wchodzą na styk plus jest trochę miejsca nad nimi i obok w najszerszych miejscach. Na zimę planuje boxik na dach bo narty buty, kaski swoje zajmują :)
Mam za sobą juz pierwszy wyjeżdżony bak paliwa i w jeździe typowo miejskiej zrobiłem niecałe 800km co wg mnie jest zaletą, nawet dieslem, którego miałem wcześniej (ostatnie 1,9TDI), nie robilem po mieście takich przebiegów. Średnia póki co oscyluje w okolicy 7,1 w trasie schodzi poniżej 7 (trasa krótka ~200km ale jakiś pogląd dała). A dodam, że jeżdzę głównie krótkie odcinki, dom, praca, zakupy.
Musisz rozważyć plusy i minusy, polecam przejść się do salonu Lexusa i się przymierzyć do auta, podotykać, pooglądać. Ja tak zrobiłem zanim kupiłem auto, głównie z obawy po tym jak opinie mówiły, że słusznego wzrostu kierowcy mają mało miejsca.... :) nieprawda chyba, że ważysz 150kg i masz 2m wzrostu :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości