Zakup hybrydowego Lexusa

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup hybrydowego Lexusa

Post autor: grucha2666 »

A jak to jedzie?

Mam służbowego Aurisa w hybrydzie i odradzam - auto świetne na miasto ale tragiczne na trasy. Typowe auto (przepraszam ale nic innego nie przychodzi mi do głowy) dla kobiety, w dodatku takiej która nie lubi motoryzacji.. :)

auris ma 133 km mocy, IS ma około 200km mocy więc może lepiej jedzie, ale CVT w aurisie to największa porażka motoryzacyjna :/
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: Zakup hybrydowego Lexusa

Post autor: przemosc »

Co prawda Auris demonem prędkości nie jest i przy 1.8 CVT (dla przykładu juz w RX450h gdzie jest 3,5 jest to przyjemny dźwięk) faktycznie słychać ale nadal jest to bardzo dobre auto, które ma fajnie zestrojony układ kierowniczy i sprężysto-sztywne zawieszenie. Przy 120km/h nadal pali 5,0 więc jest też oszczędny. Jeżdżę takim służbowym od 2 tygodni (wcześniej okazyjnie użytkowałem też hybrydowego w rodzinie) i średnia spokojnie mieści się w 4-4,5 l/100km bez ekospiny. Z resztą jadać samochód za samochodem Aurisem hybrydowym i najnowszym RX450h w aurisie średnia na pokonanyn dystansie wyniosła 4,1 a w RX - 6,3!!
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup hybrydowego Lexusa

Post autor: grucha2666 »

Przejechałem aurisem hybrydowym w prawie najbogatszej wersji wyposażenia Selection już ponad 40 000 km. według mnie to auto nie nadaje się na trasy... tragicznie sie wyprzedza. w mojej ocenie dynamika auta konczy sie przy 90 km/h - tak jak pisałem auto idealne do miasta.

spalanie hybrydy: trasa około 90 km/h bez pałowania - ok. 5,3 l/100 - odczyt z komputera (na stacji jakieś 0,5 litra więcej)
Spalanie na autostradzie przy prędkości około 140 km/h - ok. 8l-8,5/100 - odczyt z komputera (na stacji jakieś 0,5 litra więcej)
Spalanie na niemieckiej autostradzie przy prędkości ok. 180-190 km/h - 10-11l/100

spalanie po mieście w zależności od ciężkiej nogi: 4,5l/100 (jazda super eco); 6l/100 (jazda normal z lekkim pałowaniem).
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Zakup hybrydowego Lexusa

Post autor: ArtIS »

kanu pisze:
Damian91 pisze:Podpinając się pod temat chętnie posłucham kogoś kto posiada IS300h od kilku lat.
Czy używasz takiego auta jako rodzinnego? Sprawdza się?
Jak kształtują się koszty przeglądów i podstaw takich jak tarcze,klocki? Jaki masz przebieg i czy zawieszenie wymagało już jakichś wymian?
Czy ten Mark Levinson rzeczywiście tak dobrze gra? :)
Fotele - słyszałem sporo dobrego, wygodne na dłuższe trasy?
Co Cię denerwuje w tym aucie a co uważasz za jego zalety?
Pozdro :)
Odpowiem mimo, że nie posiadam auta od kilku lat ale od ponad miesiąca.

Używam jako auta rodzinnego 2+1 (syn 7 lat)
Przeglądu jeszcze nie robiłem, poprzedni właściciel robił w listopadzie zeszłego roku w ASO.
Przebieg to około 74700km obecnie.
Co do zawieszenia narazie spokój.
Nie mam Marka L. ale standardowe audio też daje radę :)
Fotele - powiem tak - pozytywnie, myślełem, że po A4ce nie będzie lepiej, a tu jak wsiadasz to już nie chcesz wysiąść. Na trasie też się sprawdzają.
Dodam, że mam 193cm wzrostu, za mną nadal jest miejsca dla pasażera a np w A4 za dużo nie było :)
Bagażnik, z uwagi na nadkola i baterię w miejscu koła zapasowego nie jest za duży, ale dwie duże walizki wchodzą na styk plus jest trochę miejsca nad nimi i obok w najszerszych miejscach. Na zimę planuje boxik na dach bo narty buty, kaski swoje zajmują :)
Mam za sobą juz pierwszy wyjeżdżony bak paliwa i w jeździe typowo miejskiej zrobiłem niecałe 800km co wg mnie jest zaletą, nawet dieslem, którego miałem wcześniej (ostatnie 1,9TDI), nie robilem po mieście takich przebiegów. Średnia póki co oscyluje w okolicy 7,1 w trasie schodzi poniżej 7 (trasa krótka ~200km ale jakiś pogląd dała). A dodam, że jeżdzę głównie krótkie odcinki, dom, praca, zakupy.
Musisz rozważyć plusy i minusy, polecam przejść się do salonu Lexusa i się przymierzyć do auta, podotykać, pooglądać. Ja tak zrobiłem zanim kupiłem auto, głównie z obawy po tym jak opinie mówiły, że słusznego wzrostu kierowcy mają mało miejsca.... :) nieprawda chyba, że ważysz 150kg i masz 2m wzrostu :P
800 km na baku w mieście? Rewelacja! A jaki to ma bak?

Jak wrażenia dźwiękowe? Czy jest podobny jęk jak w pozostałych wynalazkach z CVT czy zdecydowanie bliżej mu do klasycznej benzyny?
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: Zakup hybrydowego Lexusa

Post autor: przemosc »

grucha2666 pisze:Przejechałem aurisem hybrydowym w prawie najbogatszej wersji wyposażenia Selection już ponad 40 000 km. według mnie to auto nie nadaje się na trasy... tragicznie sie wyprzedza. w mojej ocenie dynamika auta konczy sie przy 90 km/h - tak jak pisałem auto idealne do miasta.

spalanie hybrydy: trasa około 90 km/h bez pałowania - ok. 5,3 l/100 - odczyt z komputera (na stacji jakieś 0,5 litra więcej)
Spalanie na autostradzie przy prędkości około 140 km/h - ok. 8l-8,5/100 - odczyt z komputera (na stacji jakieś 0,5 litra więcej)
Spalanie na niemieckiej autostradzie przy prędkości ok. 180-190 km/h - 10-11l/100

spalanie po mieście w zależności od ciężkiej nogi: 4,5l/100 (jazda super eco); 6l/100 (jazda normal z lekkim pałowaniem).
Jazda "super eco" kończy się wynikami rzędu 3,0 - 3,5. Ostatnio 65km trasa Andrychów - Kraków zakończyła się wynikiem 3,8 (ruch na drodze był taki jak zawsze, a jeżdze do Krk srednio 8-10 razy w miesiącu więc mam porównanie). Na powrocie wyszło 4,1
Amora212
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2019, o 14:44
Model Lexusa: LC
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup hybrydowego Lexusa

Post autor: Amora212 »

Ile kosztuje?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość