Lexus IS II jaka kwota?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
spadling1
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2017, o 10:27
Model Lexusa: IS
Skąd:: Zamosc
Kontakt:

Lexus IS II jaka kwota?

Post autor: spadling1 »

Witam wszystkich,
Mam bardzo krótkie pytanie do was. Czy jest możliwe kupic Lexusa IS II do 30 tys zl? Czy te egzeplarze, ktore widze na otomoto sa raczej nie polecane? Chodzi mi oczywiscie o silnik Diesela.
Pozdrawiam
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS II jaka kwota?

Post autor: owczar »

Kupić można, ale trzeba potem szykować jakieś 20 żeby zrobić z nim porządek.

Poza tym zastanów się czy chcesz tego diesla. Nie bez powodu są tańsze niż is250.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Lexus IS II jaka kwota?

Post autor: Miłosz »

Owczar niekoniecznie 20 ;) Ja się zamknąłem w mniejszej kwocie z oswojeniem tego silnika i na prawdę obecnie dramatu nie ma. Natomiast seria to kibel straszny, także jak chcesz tylko kupić i jezdzić to zdecydowanie is250, jeśli chcesz diesla to na dzien dobry masz trochę kasy do włożenia żeby tym normalnie jeździć, ale po tym wszystkim to na prawdę ciekawe auto i nie odstaje od takiej e90 320d czy a4 2.0 tdi.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
tomlex
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 13 sty 2015, o 22:00
Model Lexusa: is
Skąd:: wołomin
Kontakt:

Re: Lexus IS II jaka kwota?

Post autor: tomlex »

Miłosz a możesz powiedzieć jaka to mniej więcej jest kwota?
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Lexus IS II jaka kwota?

Post autor: Miłosz »

Wiesz co , wszytko mam opisane w galerii , kosztów nie liczyłem, bo to nie ma sensu, auto miało działać tak jak ja chciałem a nie tak jak ono chciało ;) Z tymi dieslami to trzeba każde auto traktować indywidualnie niestety. Mimo katalogowej mocy 177/400 średnio jest 160/370. Aczkolwiek nasze polskie hamownie pokazują mniejsze moce niż podkręcone wykresy z zagranicy. Rekord jaki znam to 120 koni i 320 Nm. Katalogowej mocy jeszcze nie widziałem. U mnie po zabawach jest 184/398 , ale co się nadłubałem to moje i nie żałuje, bo w porównaniu do serii to zupełnie inne auto. O spalaniu jakie było w serii 12+ to nawet nie wspominam :D Tyle co 4.2 tdi :D
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS II jaka kwota?

Post autor: owczar »

Miłosz, ale musisz przyznać, że sporo sam zrobiłeś a i czasu straciłeś sporo :) Teraz pewnie jest ok, ale nie tak powinno być, żebyś musiał poprawiać fabrykę.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Lexus IS II jaka kwota?

Post autor: q3_ »

Dołączę się do dyskusji bo miałem IS220D przez 6 lat.
W prawdzie używałem go osobiście od nowości ale słyszałem różne historie w międzyczasie, że te silniki są be itp (nawet w ASO). Być może tak jest ale z moim nie było żadnych problemów (przy 120 tys miałem wykonany duży remont silnika w ramach akcji serwisowej - nie pamiętam dokładnie o co chodziło). Nie mniej ani przed tą akcją ani po nie miałem z nim problemów. Nie mniej jedna uwaga: jeździłem nim prawie wyłącznie na długich trasach. Dyskutowałem kiedyś w ASO i gość mi powiedział, że przy takim użytkowaniu ten model się sprawdza i generanie nie robi problemów. Ten samochód był w 100% serią - niczego nie modyfikowałem. Palił średnio około 9/100 (oczywiście zależy - czasami było trochę więcej, czasami trochę mniej).
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS II jaka kwota?

Post autor: owczar »

A czy przesiadłbyś się z LS430 do IS220d? :)


9l w takim aucie to mimo wszystko bardzo dużo - trzeba pamiętać, że to diesel.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Lexus IS II jaka kwota?

Post autor: Miłosz »

Pewnie, że trochę czasu zajęło ;) ale też znam jedną osobę z tego forum co poprawia/ulepsza fabrykę i idzie jak burza z modami hehe :D To już chyba jakaś choroba czy coś w tym stylu :P A wracając do klekota w lexie, to bardzo ciężko pozyskać jakiekolwiek informacje na necie i trzeba kombinować, ja uczestniczę również aktywnie na forum avensisa, bo tam temat tego diesla jest fajnie prowadzony no i jednak takich toyot jest więcej jak lexów. W sumie też trzeba przyznać że carsik dużo podpowiedział, myślę że jakbym mieszkał w wawie to poszłoby to szybciej, sam bym się z tym nie mordował :D
A co do spalania to obecnie po baku , jak jeszcze liczyłem to trasa 140-160 - 7,2 litra , 90-100 , 5,x . Obecnie miasto gdańsk krótkie odcinki 8.x . Z tym że cały czas do ON daje Archoila, który jak przetestowałem wpływa na spalanie.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS II jaka kwota?

Post autor: owczar »

Obecne spalanie masz już spoko - jak w dieslu :)

Co do modów - to można sobie zawsze coś pogrzebać, ale w tym aucie musiałeś przeprogramować silnik żeby w końcu zaczął śmigać jak należy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości