Kupujemy RC300h

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Kupujemy RC300h

Post autor: zender »

Witam

Po testowaniu NX300h I RC200T jestesmy w trakcje wycen z salonu auta Lexus RC300h w wersji prestige + tego pozostale dodatki. Okazuje sie ze takie auta nie stoja na placu w PL :laugh1: trzeba czekac na zamowienie. Cena dosc wysoka na auto trzeba czekac , pozstaje kilka tygodni zanim dokonam zamowienia. Autosalon praktycznie nie daje upustu wogole jedynie co to importer obnizyl cene I auto jest w specjalnej oferice (zalezy z kotrym salonem rozmawiam)

Pytanie jest gdzie mozna jeszcze sprawdzic I zamowic auto ... wiem ze sa brokerzy czy ktos moze korzystal I byl faktycznie zadowolny.

Wszelkie sugestje mile widziane....ps tak sugerowalem kobiecie zakup c-coupe mercedesa no ale jej sie nie podoba ....... I co zrobisz :crazy: .

zender
Ostatnio zmieniony 8 sie 2017, o 23:30 przez zender, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Kupujemy RC300h

Post autor: Wiener »

Poczekaj na Supre. ;)

Na Lexusa 16% to standard. Z mniejszym rabatrm nie warto. Na firmy jakoś dają i większe rabaty. A gdzie dyskryminacja cenowa tam też arbitraż.
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Kupujemy RC300h

Post autor: zender »

Wiener pisze:Poczekaj na Supre. ;)

Na Lexusa 16% to standard. Z mniejszym rabatrm nie warto. Na firmy jakoś dają i większe rabaty. A gdzie dyskryminacja cenowa tam też arbitraż.
Witam
W suprze nie ma iso fixa :laugh1: a tak na powaznie to nie dla mnie auto tylko dla matki z dwojgiem dzieci ktora niechce wygladac jak amerykanska mamusika w mini vanie czy tez suv. Kobieta musi byc w stanie ogarnac to auto Zima.

16% to dosc wysoki rabat my kupujemy dla niej zawsze nowe auto i zaden salon nigdy mi takiego rabatu nie zaproponowal. :blush:
Co innego brokerzy tam moze byc inna hisotria... :secretyb:

zender
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Kupujemy RC300h

Post autor: Wiener »

Supra będzie miała 4x4 i hybrydkę. Broker jest ryzykowny - często są mętne umowy z zależnościami od przeliczników walut i jakieś prowizje nie uwzględnione w %.

16% od dealera jest do wykręcenia bez problemu.

Da się i więcej - nie robią łaski. W BMW da się i 30%. :ok:

Zimą tym bardziej z napędem na tył to trzeba używać mózgu - z całym szacunkiem oczywiście. Jak ktoś ma olej w głowie to GSFem będzie śmigał. A jak jest głupi to się rozwali Yarisem. Nie wolno też przesadzać z niepokojem, RWD nie zabija. Latam ISem i w zimę ten samochód dopasowuje się do kierowcy. Pracujesz delikatnie gazem i kierownicą to jedziesz jak przednionapędówką. Ale dodaj gazu na ostrzejszym zakręcie. :szok:
Awatar użytkownika
Majster
Lex user
Posty: 111
Rejestracja: 14 kwie 2017, o 09:18
Model Lexusa: 5.0 V8
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

Re: Kupujemy RC300h

Post autor: Majster »

Z tak dużym upustem to nie do końca prawda. Przy swoim zamówieniu odniosłem wrażenie, że Lexus (mam na myśli koncern a nie poszczególne salony), ma swoją odrębną politykę i chyba nie do końca chcą iść w masówkę - od tego jest Toyota. Terminy realizacji też o tym świadczą, w moim przypadku ponad 4 miesiące, choć mogłby być wcześniej ze 2 tygodnie, ale z kolei ja nie byłem gotowy.
Jeśli chce się samochód od ręki to się idzie do BMW, Audi, Merca czy gdzie indziej ale mi jakoś nie po drodze było...
Obrazek
Awatar użytkownika
Majster
Lex user
Posty: 111
Rejestracja: 14 kwie 2017, o 09:18
Model Lexusa: 5.0 V8
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

Re: Kupujemy RC300h

Post autor: Majster »

Zender zapomniałem dodać, że warto czekać:)
Obrazek
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Kupujemy RC300h

Post autor: zender »

Majster pisze: Jeśli chce się samochód od ręki to się idzie do BMW, Audi, Merca czy gdzie indziej ale mi jakoś nie po drodze było...
Wiesz to tak nie do konica, wszystko zależy od zamawiającego... kiedyś zona kupowała POLO na max wyposażeniu ... no i co nawet na stoku u germanicow nie było trzeba było czekać 3,5 miesiąca na VW polo :szok: !!

Jak sie dopytywałem o Mercedesa C-coupe obecnie auto w wg konfiguracji tez tylko produkcja 3miesiace na to co skonfigurowałem aby chociaż zbliżyć sie wyposażeniem i cena do RC :laugh1: .
Infiniti q60s - 4 miesiące

Generalnie to i RC mogła by już mieć ... no ale Lexus Polska czy tez Polscy dealerzy zamawiają na stock wersje f-sport :mad: .... której jednak znacząco brakuje do mojego pojęcia "Lexus" :puchar:

zender
Awatar użytkownika
Majster
Lex user
Posty: 111
Rejestracja: 14 kwie 2017, o 09:18
Model Lexusa: 5.0 V8
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

Re: Kupujemy RC300h

Post autor: Majster »

Masz rację, w sumie to nie mam doświadczenia przy zamawianiu innych aut z salonu.
Zdziwiony byłem jedynie, że moje zamówienie wymagało zgłoszenia do produkcji, nie był to mój wymóg, myślałem, że znajdzie się coś w Europie
już zmontowanego.
Pozdrawiam!
Obrazek
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Kupujemy RC300h

Post autor: Wiener »

Lexusy prawie wszystkie są do produkcji - lean production. Nie wyklucza to 20% rabatu. Niedawno widziałem zamówienie na nowego GSa200t do produkcji z 19.5% rabatem. Mój IS też był do produkcji. Po prostu salony lecą w kulki i nacinają klientów indywidualnych na max 10% rabatu dając firmom do 25%. Kończy się tym, że klienci indywidualni kupują przez pośrednika bo czemu i nie jak ich tak oficjalni dealerzy dymają. Albo płacą więcej. Jest to ze strony salonów o tyle głupie, że część ich prowizji zgarnie pośrednik. No ale chytry 2 razy traci.
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Kupujemy RC300h

Post autor: zender »

Wiener pisze:Lexusy prawie wszystkie są do produkcji - lean production. Nie wyklucza to 20% rabatu. Niedawno widziałem zamówienie na nowego GSa200t do produkcji z 19.5% rabatem. Mój IS też był do produkcji. Po prostu salony lecą w kulki i nacinają klientów indywidualnych na max 10% rabatu dając firmom do 25%. Kończy się tym, że klienci indywidualni kupują przez pośrednika bo czemu i nie jak ich tak oficjalni dealerzy dymają. Albo płacą więcej. Jest to ze strony salonów o tyle głupie, że część ich prowizji zgarnie pośrednik. No ale chytry 2 razy traci.
Pewnie masz racje bo dealer mowil ze jakbysmy auto brali na firme (rodzina akuart tez kupowala "firmowe") to by mozna bylo poszalec , niestety rodziny unikamy w takich kwestja a podobnie ma sie sytuacja z wydawaniem pieniedzy na czyjas firme ... nie moja bajka.

Klijent indywidualny jak dostanie to 10% to jest max podobnie w mercedesie jedyne co mi sie udalo to owe 10%, ponizje jak probowalem zjesc stawali sie nie sympatyczni i butni ! Wielokrotnie w niesympatyczny sposob konczac negocjacje :szok: .

W USA Lexus ustalil zero rabat system, I tego obecnie ponoc sie tam trzymaja. Wiadomo tak jest, inny cennnik inne opodatkowanie itd... przez co auta duzoooo tanisze. Zastanawiam sie kiedy to donas dojdzie (zero rabatu).

zender
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości