IS200 vs mazda6, vs bmw330d

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
Wielebny
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 04:19
Model Lexusa: -
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: IS200 vs mazda6, vs bmw330d

Post autor: Wielebny »

is200 będzie na bank mniej awaryjny ale mazda 2,5 V6 będzie miała lepszego kopa. A X9 w wersji S 2,3 V6 kompresor -silnik z cyklem millera (technologia z okrętów) to już w ogóle jest torpeda. Jak zależy komuś na mocy i nie zawodności to IS300 zdecydowanie (według mojej opinii ).Zaś częsci do mazdy X9 są tańsze niz do mojego mondeo mk3- sprawdzałem na przykładzie klocków i piasty z łożyskiem na tył.
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: IS200 vs mazda6, vs bmw330d

Post autor: Marchol »

To zobacz ile kosztują elementy zawieszenia do X9 :) na pewno Mondeo będzie tańsze ;)

i przy okazji widam Beny z Mazdaspeed widać planujesz tą samą zamianę co ja z 323f BA na IS 200 :drink:
Obrazek
Beny
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 3 lis 2010, o 20:12
Model Lexusa: Mazda 323f BA 2.0V6 GT
Kontakt:

Re: IS200 vs mazda6, vs bmw330d

Post autor: Beny »

Marchol pisze:To zobacz ile kosztują elementy zawieszenia do X9 :) na pewno Mondeo będzie tańsze ;)

i przy okazji widam Beny z Mazdaspeed widać planujesz tą samą zamianę co ja z 323f BA na IS 200 :drink:
Witam,IS jest w planach zobaczymy czy sie trafi jakas sztuka jak juz bede szukał.Narazie zbieram info o modelu :D
worldwar
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 14 sty 2012, o 15:37
Model Lexusa: IS200 ?
Skąd:: Wrocław / Leszno
Kontakt:

Re: IS200 vs mazda6, vs bmw330d

Post autor: worldwar »

Mam koło 22 tys na auto. Od wielu tygodni bije się z myślami...

Xedos 9 czy IS 200.

Totalnie już nie wiem, oba są dla mnie idealnymi autami. X9 za swoją niepowtarzalność i wyjątkowość, a IS 200 za sam fakt, że to Lexus.

Co możecie powiedzieć właściciele IS 200 na temat waszych maleństw. Idzie się w tym aucie zakochać ?
MączeK
Lex user
Posty: 233
Rejestracja: 4 lis 2010, o 11:52
Model Lexusa: RX
Skąd:: ***
Kontakt:

Re: IS200 vs mazda6, vs bmw330d

Post autor: MączeK »

Jezdziles ktorymkolwiek? Jezeli nie to pzrejedz sie jednym i drugim wozem= bedziesz wiedzial co wybrac;)
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: IS200 vs mazda6, vs bmw330d

Post autor: michalm320 »

IS200 i Xedox 9 to dwie rożne klasy aut. X9 będzie bardziej komfortowy. To duże autostradowe auto. IS to taki łobuz w garniturze. Z jednej strony nadaje się w trasy a z drugiej można nim wjechać na tor i pozapitalać po zakrętach bo ma twarde zawieszenie, jest mały no i ma tył napęd. X9 to fajne auto, ładne ale nie dla mnie. Za duże, za miękkie i kompletnie nie nadające się do bardziej sportowej jazdy. Auto pokroju X9 sprawie sobie bliżej emerytury :)
Obrazek
worldwar
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 14 sty 2012, o 15:37
Model Lexusa: IS200 ?
Skąd:: Wrocław / Leszno
Kontakt:

Re: IS200 vs mazda6, vs bmw330d

Post autor: worldwar »

michal dobrze to ująłeś. mistrzowsko !! hehe
mam identyczne odczucia, dlatego właśnie stanę się właścicielem IS200 :D
Pytanko tylko czy znajdę sensowną sztukę z gazem do ok. 20 tys zł. Rocznik 99 - 00.

Może któryś z forumowiczów chce się pozbyć ?
Awatar użytkownika
redman
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 26 sie 2011, o 23:50
Model Lexusa: Toyota Corolla
Skąd:: Myszków
Kontakt:

Re: IS200 vs mazda6, vs bmw330d

Post autor: redman »

Kolego bierz Lexa, a nie mazde :) Ja się w IS'e poprostu zakochałem, ma to coś czego innym brakuje. Miałem do czynienia z E46 i C klasą, czyli bezpośrednimi konkurentami IS'a i nie wywarły na mnie mniejszego wrażenia, nawet Corolla bardziej na mnie działa :P Kiedyś napewno sobie takiego sprawie, ale jeszcze troche czasu upłynie, a myśląc realniej.. jako swój pierwszy samochód upatrzyłem sobie impreze gc, narazie czysto teoretycznie. I mam takie pytanie, czy miał ktoś do czynienia z tym samochodem i mógłby podzielic się swoimi doświadczeniami?
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: IS200 vs mazda6, vs bmw330d

Post autor: michalm320 »

worldwar pisze:Pytanko tylko czy znajdę sensowną sztukę z gazem do ok. 20 tys zł. Rocznik 99 - 00.
Trudno powiedzieć. Zanim kupiłem swojego IS'a to kilka sztuk obejrzałem. Przedział cenowy tych aut wahał się od 15tyś do 28tyś. Analogicznie rocznikowo było od '99 do '03. Przebiegi różne. Ciekawe jest to że ten z '99 roku był w lepszym stanie niż ten '03 roku a różnica w cenie blisko 15tyś. Nie ma reguły. Trzeba cierpliwie szukać, oglądać bez emocji i wiadomo że nie w pojedynkę. Osobiście aut z gazem w ogóle nie brałem/nie biorę/i nie będę brał pod uwagę. Nie dlatego że nie lubię LPG ale dlatego że wole od samego początku wiedzieć co się dzieje z instalacją. Z reguły ludzie nie dbają o instalacje, później kupujesz takie auta i masz z nim wieczne problemy a na koniec stwierdzisz że Lexus to gówno bo na gazie nie chodzi. Moim zdaniem lepiej kupić dobry egzemplarz bez LPG i z czasem samemu zainwestować w instalacje niż mieć kłopoty. No chyba że kupujesz auto od rodziny, znajomego etc.
Obrazek
worldwar
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 14 sty 2012, o 15:37
Model Lexusa: IS200 ?
Skąd:: Wrocław / Leszno
Kontakt:

Re: IS200 vs mazda6, vs bmw330d

Post autor: worldwar »

Miałem Xeodsa 6 i jak na tamte czasy to w zupełnośći mi starczał, jezdziłem Xedosem 9 i zrobiło na mnie wrażenie to w jaki sposób się tym autem porusza :D Dostojnie i z gracją, mimo, że mocy blisko 170km tam nie czułem, bo to bardzo ciężka buda i 2,5 litrowe V6 radzi sobie z nią jak 2.0V6 w x6.

Jezdziłem kilkoma bawarami i było zwyczajnie. IS 200 to jednak cos więcej niż masowe auto dla każdego (jak bmw), a klasa wyżej jak Xedosy.

Brałem przez pewien czas jeszcze pod uwagę Eclipsa 3g, ale to dosć "tandetne" auto... Zostaje IS 200. Zaczynam poszukiwania. Szkoda że w okolicy Wrocławia nie ma żadnego do obejrzenia na tą chwilę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości