TMPS

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
Tnalag1
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 18 gru 2020, o 21:31
Model Lexusa: NX F-Sport
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

TMPS

Post autor: Tnalag1 »

Witam,

mam pytanie odnośnie pomiaru ciśnienia w kołach. Czy orientujecie się Panowie jak działa TMPS?

W moim NX-ie na centralnym wyświetlaczu mam taką opcję i czujniki w kołach, ale nie pokazują się żadne informacje.
Czy działa to tak że tylko zapala się kontolką w przypadku znacznego spoadku ciśninie w jednym z kół, czy można jednak jakoś zmierzyć i wyświetlić ciśnienie w kołach?

Podobno są 2 metody pomiaru, na podstawie różnicy prędkości obrotowej kół i na podstawie czujników w kołach (to powinno dać jakieś liczbowe wyniki)

Czy u kogoś działa TMPS tak, że wyświetla wartości ciśnienia w kołach?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: TMPS

Post autor: machony79 »

Tnalag1 pisze:Witam,

Czy u kogoś działa TMPS tak, że wyświetla wartości ciśnienia w kołach?

Pozdrawiam
Pokazuje tylko w wersjach wyprodukowanych nie na Europę.
thrix
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 23 sty 2019, o 01:06
Model Lexusa: IS NX
Skąd:: Global
Kontakt:

Re: TMPS

Post autor: thrix »

Tak, mi wyświetla, tylko, że ja mam wersję z USA, ale i tak wyprodukowaną w Japonii. (produkują też w Kanadzie i USA na rynek amerykański).

Z tego co czytałem gdzieś kiedyś na forum club-lexus, to wystarczy TPMS amerykańskie wrzucić do kół dla lexów europejskich i działa to na wyświetlaczu. Trzeba poszukać tej dyskusji, a TPMS w wersji amerykańskiej nie są jakieś duże z tego co pamiętam.
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: TMPS

Post autor: machony79 »

Można też na Ali kupić moduł dedykowany : https://www.drive2.ru/l/573744684778655455/
Andmat
Lex user
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2010, o 22:21
Model Lexusa: Kiedyś RX 400h a obecnie NX300h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: TMPS

Post autor: Andmat »

thrix pisze:Tak, mi wyświetla, tylko, że ja mam wersję z USA, ale i tak wyprodukowaną w Japonii. (produkują też w Kanadzie i USA na rynek amerykański).

Z tego co czytałem gdzieś kiedyś na forum club-lexus, to wystarczy TPMS amerykańskie wrzucić do kół dla lexów europejskich i działa to na wyświetlaczu. Trzeba poszukać tej dyskusji, a TPMS w wersji amerykańskiej nie są jakieś duże z tego co pamiętam.
Nie działa na pewno bo kup[iłem na alie i niestety nawet wpisanie numerów do kompa pokładowego nie spowodowało ich widoczności. Całą zimę jeździłem z mrugającą kontrolką TPMS Przypuszczam że na aliexspress kupiłem pomimo zgodnego numeru ze specyfikacją do wersji amerykańskiej zamiast do europejskiej. Co ciekawe w ogóle u wulkanizatora nie dało się ich odczytać skanerem. Też byli zdziwieni :)
thrix
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 23 sty 2019, o 01:06
Model Lexusa: IS NX
Skąd:: Global
Kontakt:

Re: TMPS

Post autor: thrix »

Z tego co też czytałem, to często piszą, że amerykańskie, a jakieś inne gówienko wysyłają na alliexpress.

Ja kupowałem na amazon denso i dopiero to działało. Z Ali nie działało, mimo, że miało.

Nie chcę nikogo namawiać, przekazałem co przeczytałem kiedyś, ale jak jest, to bym ręki nie dał sobie uciąć.
Tnalag1
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 18 gru 2020, o 21:31
Model Lexusa: NX F-Sport
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: TMPS

Post autor: Tnalag1 »

To wychodzi, że lipa w Europie, czy zeszło czy nie zeszło to widać gołym okiem, ale czy jest róznica w ciśnieniach tego już nie widać. Dodatkowo u mnie można wymusić kalibrację TPMSa, przypuszczam że po napompowaniu układu zapamiętuje jakie ciśnienia są dobre, aby ew potem zapalić kontrolkę. Przypuszczam, że na potrzeby homologacji w europie Lexus nie zrobił w oprogramowaniu przeliczenia z psi (amerykańska jednostka ciśnienia) na jednostki europejskie (bar) i po prostu dlatego w europie nie wyświetla wartości (być może Europa to dla Lexusa nie istotny rynek :biggrin2: )

@scotti, czy wrzuciłbyś fotkę tych amerykańskich?

Dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: TMPS

Post autor: machony79 »

Tutaj przykładowy link do modułu: https://www.aliexpress.com/item/3284954 ... t=31357817
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości