Vodafone alarm czy warto dla NX?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Pijanek
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 8 lut 2021, o 20:41
Model Lexusa: NX300H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Vodafone alarm czy warto dla NX?

Post autor: Pijanek »

Mario, mam dokładnie te same objawy w NX300H. Odebrany w listopadzie. Czasem zaskoczy za pierwszym razem, a czasem nie. Jak stosuje metodę uruchomienia z przejściem przez tryb "akcesoriów" to zaskakuje za pierwszym razem. Swoja drogą tak polecili mi go odpalać w salonie. Może problem jest im znany ;)

Jeśli chcesz się upewnić, że wszystko jest w porządku wyłącz tymczasowo zabezpieczenie w aplikacji Vodafone i zobacz czy będzie odpalał od razu (ja mam to w planach, ale pogoda nie sprzyja).

Jeśli wszystko będzie ok, można spróbować włożyć nową baterię do pastylki.
buraczek1000
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:15
Model Lexusa: NX300
Skąd:: Malbork
Kontakt:

Re: Vodafone alarm czy warto dla NX?

Post autor: buraczek1000 »

Mam dokładnie to samo. Jak mam wejść w tryb akcesoriów? Chyba, że jest inny sposób. Dopiero co kupiłem samochód jako bezobsługowy. Dla żony. I mam co 2 godziny telefon, że nie odpala. Już ma tego Vodafonu po dziurki w nosie...
Pijanek
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 8 lut 2021, o 20:41
Model Lexusa: NX300H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Vodafone alarm czy warto dla NX?

Post autor: Pijanek »

U mnie pomogła (zasugerowana przez ASO) wymiana baterii CR2032 w pastylce Vodafone i prewencyjnie w kluczyku. Mimo, że auto odebrane było pod koniec listopada, obie baterie miały napięcie w okolicach 2.98V. Nowa bateria na woltomierzu pokazała 3.4V. Jednocześnie przestałem odkładać kluczyk do uchwytu na kubki, który zapewne dodatkowo tłumił sygnał. Pomogło: wsiadam do auta, zapinam pasy, hamulec, Start i widzę zielone READY.

Pisząc tryb akcesoriów miałem na myśli wciśnięcie START bez hamulca. Uruchamiało to system multimedialny. Po wciśnięciu hamulca i ponownym wciśnięciu START, napęd uruchamiał się nawet na poprzedniej baterii. Nie potrafię powiedzieć, czemu to pomagało, ale pomagało. Może włączenie systemu przyspieszało proces skanowania kapsułki, który jak wiadomo nie może być ciągły bo by momentalnie rozładował akumulator.

Dajcie znać czy u Was nowa bateria też pomogła :ok:
mizzo
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 6 mar 2022, o 19:06
Model Lexusa: NX300H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Vodafone alarm czy warto dla NX?

Post autor: mizzo »

U mnie problem zaczął się z dnia na dzień.
Otwieram, siadam, noga na hamulec, start, czekam 5s i pokazuje mi się komunikat "smart entry & start system malfunction see owner's manual" Nie odpalę auta jak w aplikacji w komórce nie "rozbroję" systemu.
Szukam rozwiązania. mieliści taki przypadek ??
Dodam, że przy obu kluczach jest to samo. Wymieniłem baterie w karcie oraz kluczyku. Nic to nie dało.

Mario_1 pisze:Witam,

Auto (NX300) mam od miesiąca i do tej pory po wejściu silnik odpalał natychmiastowo.
Teraz jednak pojawił się taki problem, że po wejściu do auta za 1 razem mi nie odpala ale za 2 razem już tak. Oprócz tego na wyświetlaczu pojawia się informacja "Smart entry & smart system malfunction. See owners manual" Zgodnie z zaleceniem z instrukcji skontaktowałem się z serwisem i powiedzieli mi, że to przez alarm vodafone bo musi minąć trochę czasu aby Kluczyk czy tam karta (sam nie wiem) połączyła sie przez bluetoothb z autem i jak to się stanie to powinien odpalić. I jeszcze jakaś kontrolka w aucie to pokazuje kiedybjuż dojdzie do połączenia. Dla testu wsiadłem do auta i odczekałem chyba z minute ale za 1 razem nie odpalił. Za 2 odpala od razu. Tak samo odpala jak wcześniej przejdzie się w tryb zapłonu (IGNITION ON). Czy można wierzyć, że to z powodu systemu vodafone? A może jednak coś dzieje się z autem. Jak uważacie?
michalr
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 10:35
Model Lexusa: NX 300 AWD
Skąd:: Węgrzce
Kontakt:

Re: Vodafone alarm czy warto dla NX?

Post autor: michalr »

Odebrałem swojego NX300 we wrześniu 2021 i problemy związane z odpalaniem pojawiły się praktycznie od razu. Po powrocie do domu, samochód stoi w garażu, który znajduje się w bryle budynku, a więc między samochodem, a kluczykami jest kilka metrów odległości.
Po zaparkowaniu w garażu, samochód pozostaje otwarty i praktycznie za każdym razem, gdy próbuję odpalić, nie ma takiej szansy, dopiero kombinowanie z długim naciskaniem przycisku na pastylce, włączaniem przez tryb ignition on, itp itd dają efekt.
Czasem odpali za 2im razem, czasami za 5tym. Masakra :/
Gdy samochód zaparkuję na podjeździe i zostawiam zamknięty, to takie cuda się nie dzieją.
Właśnie przyszedł czas na przedłużenie umowy, aczkolwiek, przy cenach jakie zaproponowali (725zł/6 m-cy), to uważam, że to nie ma zbyt dużego sensu - nawet, gdybym dostał 10% znizki na AC to się nie kalkuluje.
Moze, gdyby chociaz dzialalo to bez zarzutu i w sposob calkowicie niesprawiający problemów, to bym się zastanowił, ale biorąc pod uwagę powyższe - podziękowałem za przedłużenie umowy.
marpal
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2023, o 13:00
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Praszka
Kontakt:

Re: Vodafone alarm czy warto dla NX?

Post autor: marpal »

Witam
Czy ktoś ma do czynienia z firmą Semeco monitorująca Lexusa jak wygląda sposób powiadamiania
np. przy wyjeździe auta ze strefy geofence , nie pytam oczywiście o komunikaty w "apce" bo te przychodzą
tylko jest problem z odczytem w czasie jazdy, odbiór SMS mam zablokowany w czasie jazdy samochodem, czy firma monitorująca dzwoni z zapytaniem o lokalizację
auta . Pytam się ponieważ używam systemu przez około pół roku i często zdarzało mi się zapomnieć o
ustawionym miejscu parkowania i wyjeżdżałem ze strefy geofence bez jej dezaktywacji, do mnie ani razu nikt się nie odezwał z zapytaniem co się dzieje czy auto przypadkowo nie odjechało " samodzielnie "
Jakie są Wasze doświadczenia w takich przypadkach.
Gontareek
Lex user
Posty: 55
Rejestracja: 1 paź 2023, o 10:01
Model Lexusa: UX250H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Vodafone alarm czy warto dla NX?

Post autor: Gontareek »

Orientuje się ktoś jaka jest aktualnie cena na abonament Vodafone? Zastanawiam się czy inwestować w to rozwiązanie podczas zamawiania nowego autka, pierwsze 6 miesięcy jest gratis- a potem?
mcendrju
Lex user
Posty: 183
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:17
Model Lexusa: RX 300 (mk IV) | NX 350h AWD
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Vodafone alarm czy warto dla NX?

Post autor: mcendrju »

ja dostałem taką ofertę w marcu

Obrazekhttps://pasteboard.co/eGIXUQ6Y9uOr.png

osobiście przedłużyłem dla RXa, jeszcze się zastanowię czy to zrobię dla NXa
Aktualnie: RX 300 Business Plus [mk IV FL] @2022 | NX 350h Prestige Design + Tazuna + Premium @2023
Był: NX 200t Elite + Business + Black [mk I pre FL] @2017

NX 350h AWD Prestige + Design + Tazuna + Premium => zamówiony: 2.03.2023,
planowany odbiór: sierpień 2024,
produkcja rozpoczęta: 26.07.2023,
opuścił fabrykę: 4.08.2023,
w drodze (przypłynął do portu): 18.09.2023
u dealera 31.10.2023
odbiór: 21.11.2023
Konlin
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 25 paź 2023, o 10:20
Model Lexusa: zamówiony ES
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Vodafone alarm czy warto dla NX?

Post autor: Konlin »

Byłem ostatnio u dealera w Łodzi, mówił że abonament 3 letni kosztuje niecałe 3k. O żadnych zniżkach nie wspominał, więc uznałem to za standardową cenę. Chyba że mówił o netto tylko "zapomniał" o tym wspomnieć.
Kalinow
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2024, o 15:01
Model Lexusa: Lexus LS
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Vodafone alarm czy warto dla NX?

Post autor: Kalinow »

Z mojego doświadczenia wynika, że Semeco nie dzwoni, jeśli samochód opuści strefę geofence.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości