Vodafone alarm czy warto dla NX?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa

Re: Vodafone alarm czy warto dla NX?

Postprzez Pijanek » 8 lut 2021, o 20:51

Mario, mam dokładnie te same objawy w NX300H. Odebrany w listopadzie. Czasem zaskoczy za pierwszym razem, a czasem nie. Jak stosuje metodę uruchomienia z przejściem przez tryb "akcesoriów" to zaskakuje za pierwszym razem. Swoja drogą tak polecili mi go odpalać w salonie. Może problem jest im znany ;)

Jeśli chcesz się upewnić, że wszystko jest w porządku wyłącz tymczasowo zabezpieczenie w aplikacji Vodafone i zobacz czy będzie odpalał od razu (ja mam to w planach, ale pogoda nie sprzyja).

Jeśli wszystko będzie ok, można spróbować włożyć nową baterię do pastylki.
Pijanek
Nowy lex user

Model Lexusa: NX300H

Postprzez buraczek1000 » 17 lut 2021, o 20:26

Mam dokładnie to samo. Jak mam wejść w tryb akcesoriów? Chyba, że jest inny sposób. Dopiero co kupiłem samochód jako bezobsługowy. Dla żony. I mam co 2 godziny telefon, że nie odpala. Już ma tego Vodafonu po dziurki w nosie...
buraczek1000
Nowy lex user

Model Lexusa: NX300

Postprzez Pijanek » 23 lut 2021, o 08:47

U mnie pomogła (zasugerowana przez ASO) wymiana baterii CR2032 w pastylce Vodafone i prewencyjnie w kluczyku. Mimo, że auto odebrane było pod koniec listopada, obie baterie miały napięcie w okolicach 2.98V. Nowa bateria na woltomierzu pokazała 3.4V. Jednocześnie przestałem odkładać kluczyk do uchwytu na kubki, który zapewne dodatkowo tłumił sygnał. Pomogło: wsiadam do auta, zapinam pasy, hamulec, Start i widzę zielone READY.

Pisząc tryb akcesoriów miałem na myśli wciśnięcie START bez hamulca. Uruchamiało to system multimedialny. Po wciśnięciu hamulca i ponownym wciśnięciu START, napęd uruchamiał się nawet na poprzedniej baterii. Nie potrafię powiedzieć, czemu to pomagało, ale pomagało. Może włączenie systemu przyspieszało proces skanowania kapsułki, który jak wiadomo nie może być ciągły bo by momentalnie rozładował akumulator.

Dajcie znać czy u Was nowa bateria też pomogła :ok:
Pijanek
Nowy lex user

Model Lexusa: NX300H

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne