Ubezpieczenie GAP firma Wagas wałek ?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
Michał.K
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 22 kwie 2019, o 22:34
Model Lexusa: CT 200h
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Ubezpieczenie GAP firma Wagas wałek ?

Post autor: Michał.K »

Kupując Lexusa CT200h ubezpieczylem go u dealera wykupując dodatkowo polisę GAP. Ubezpieczycielem w tym przypadku jest firma Wagas. Czytając OWU natknąłem się na fragment mówiący o warunkach wypłaty odszkodowania. Jednym z nich jest posiadanie "podstawowego ubezpieczenia pojazdu". Przez takowe Wagas rozumie jak nastepuje:

"podstawowe ubezpieczenie pojazdu uważa się:
a) umowę ubezpieczenia auto casco zawartą z
Podstawowym Zakładem Ubezpieczeń, obejmującą
ryzyko całkowitego zniszczenia oraz utraty Pojazdu
ubezpieczonego na podstawie umowy ubezpieczenia
GAP, z sumą ubezpieczenia odpowiadającą wartości
Pojazdu wskazanej na polisie GAP(...)"

Kwota na polisie gap to cena z faktury samochodu nowego. Czyli jak kupiłeś auto za 100k to przez 5 lat musisz wykupywac AC na sumę 100k?
W przypadku szkody calkowitej nie potrzebował będę pieniędzy z GAP bo przecież wszystko dostanę z polisy AC ale wiadomo, że taka polisa w kolejnych latach będzie kosztować krocie.
Czy też tak to intetpretujecie? Bo jak dla mnie to ten cały gap to zwykły wałek.
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie GAP firma Wagas wałek ?

Post autor: pss »

Trzeba było by dać prawnikowi, ale faktycznie trochę słabe.
Mi ten GAP się skończył 2 tygodnie temu ale jak będę brał kolejne auto to prześledzę umowę :)
Awatar użytkownika
marianex
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 25 gru 2018, o 12:08
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: POL
Kontakt:

Ubezpieczenie GAP firma Wagas wałek ?

Post autor: marianex »

W dużym skrócie gap jest głównie dla aut w leasingu.
AC będziesz miał wypłacane od rynkowej kwoty auta. Np jeżeli masz w leasingu auto za 100 k ale po dwóch latach rozwalisz go, to auto dostanie wycenę na 75k (całe ale dwuletnie) wartości rynkowej, wrak warty 15k więc do wypłaty 60k.

Więc teraz, do podomiotu który leasinguje ci auto musisz wrócić całe 100k ale Ty masz 60k z AC plus wrak.
Gap pokrywa ta właśnie różnice
---
Obywatel świata
Michał.K
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 22 kwie 2019, o 22:34
Model Lexusa: CT 200h
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie GAP firma Wagas wałek ?

Post autor: Michał.K »

Tu chodzi o warunki na jakich Wagas ubezpiecza samochod (za pośrednictwem dealera Lexus)

Dla porównania przeczytałem OWU Hesti i tam warunkiem jest po prostu posiadanie polisy AC. Wagas wymaga AC ale na kwotę równą wartości fakturowej co tym samym znosi z nich odpowiedzialność wypłaty różnicy bo takowa wówczas nie wystąpi.

Napisałem do nich wiadomość o interpretację tego zapisu. Podzielę się wiedzą jak uzyskam odpowiedź.
Michał.K
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 22 kwie 2019, o 22:34
Model Lexusa: CT 200h
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie GAP firma Wagas wałek ?

Post autor: Michał.K »

Co udało mi się ustalić:

Zapytałem dealera o OWU i otrzymałem wersję z 31.05.2019. Kontrowersyjne zdanie "z sumą ubezpieczenia odpowiadającą wartości
Pojazdu wskazanej na polisie GAP"
zostało usunięte w tej edycji. Na stronie firmy Wagas www.ubezpieczeniegap.pl jednak dalej do pobrania jest stara wersja OWU z 01.02.2019 gdzie ten zapis dalej figuruje. Pani z infolinii twierdzi, że nie muszę co roku zawierać polisy AC na kwotę z faktury tylko na wartość rynkową. Jednak na pytanie czy obowiązują mnie zatem korzystniej zapisane OWU z 31.05.2019 dostałem odpowiedź odmowną bo polisę zawierałem w kwietniu. Ponadto Pani twierdzi, że nowe OWU "nie wpływają w żaden sposób na zasadę funkcjonowania, ani kształt produktu ubezpieczeniowego."

Dalszą interpretację zostawiam czytelnikom.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości