Nowy Lexus (2019) - powłoka ceramiczna

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa

Postprzez Barty » 29 kwi 2019, o 16:27

Witam !

Jakie macie doświadczenia z lakierem w nowych samochodach Lexus ?
Bardzo proszę o Waszą opinię na temat powłoki ceramicznej w nowym Lexus UX.
Cena niestety nie jest mała, bo ponad 4 tys. za wariant 5-letni (6-mikronów), ewent. 3,5 tys. (1-2 letni 1-3-mikro). Do tego serwis coroczny kilkaset zł.

Pozdrawiam !
Barty
Nowy lex user

Model Lexusa: UX

Postprzez legato97 » 29 kwi 2019, o 16:47

Jaka ceramika i gdzie?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
legato97
Administrator

Model Lexusa: GS300,GS430

Re: Nowy Lexus (2019) - powłoka ceramiczna

Postprzez DaymoN » 29 kwi 2019, o 17:36

DaymoN
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 300

Postprzez przemosc » 29 kwi 2019, o 18:30

2 tygodnie temu robilem UXa w fsportowym niebieskim kolorze. Niestety skorka pomaranczy mocno widoczna ale szkoda nowego lakieru na doprowadzanie tego do ladu. Do tego nieodpowiednie mycie samochodu (przed odbiorem) skutkowalo mocnym one stepem. Na auto poszedl UNC-R i kolor nabral nalezytego wygladu - mega polysk, swietne przyciemnienie i wydobycie ziarna. Polecam "powlokowanie" nowych samochodow bo korzysci sa wiecej niz dobre.
przemosc
Lex Driver

Model Lexusa: IS300/RX300

Postprzez Andmat » 29 kwi 2019, o 18:56

A przy wynajmie opłaca się ta inwestycja . Za trzy lata i tak będę brał nowego i nie wiem czy to ma sens...
Andmat
Lex user

Model Lexusa: Kiedyś RX 400h a obecnie NX300h

Postprzez Barty » 29 kwi 2019, o 21:55

przemosc napisał(a):2 tygodnie temu robilem UXa w fsportowym niebieskim kolorze. Niestety skorka pomaranczy mocno widoczna ale szkoda nowego lakieru na doprowadzanie tego do ladu. Do tego nieodpowiednie mycie samochodu (przed odbiorem) skutkowalo mocnym one stepem. Na auto poszedl UNC-R i kolor nabral nalezytego wygladu - mega polysk, swietne przyciemnienie i wydobycie ziarna. Polecam "powlokowanie" nowych samochodow bo korzysci sa wiecej niz dobre.

czyli rozumiem, że polecacie.... mam nadzieje, że to jednak nie tylko wygląd, ale i ochrona... nie to co folia, ale dobre i to... tylko ta cena
warto brać taką z krótkim terminem wytrzymałości 1-2 lata? czy lepiej dołożyć ?
powłoka Carpro Gliss

pozdrawiam
Barty
Nowy lex user

Model Lexusa: UX

Postprzez legato97 » 30 kwi 2019, o 01:58

Warto dołożyć i mieć dłużej spokój. Słabsza powłoke musiał byś położyć 2 razy w tym samym czasie. Spora oszczędność patrząc na upływajacy czas. A ceny rosną. Chyba, że auta nie planujesz trzymac więcej niz 2-3 lata.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
legato97
Administrator

Model Lexusa: GS300,GS430

Postprzez Mth777 » 9 cze 2019, o 19:02

Ja więcej nie położę żadnej ceramiki. Tylko folia. Dzięki ceramice nie ma jak zrobić nawet prostej zaprawki. Miałem taką sytuację na krawędzi drzwi. Żadna zaprawka lakieru żeby nie wiem jakie cuda wyczyniać nie chciała się trzymać. To tak jakby ktoś chciał zaprawkę lub lakier położyć na patelnię teflonową. O tym się nie mówi bo po co... straszyć Klienta.
Nauczony doświadczeniem (a miałem 2 najwyższej jakości ceramiki położone) już wiem że były to ostatnie jakie kładłem.
Obecnie mam na te 2 ceramiczne powłoki położoną folię i jestem zadowolony ogromnie z tej decyzji (wspaniałe mycie jak teflonu, zero problemów z rysami obdarciami jakie widać szczególnie na ciemnych lakierach.) U mnie dotknięcie dosłownie lakieru czarnego powodowało rysy mimo tych ceramik. Ceramika tylko pomaga (i to przy odpowiedniej pielęgnacji i odtykaniu) myć auto tu szacunek dla ceramik, bardzo pomaga , powierzchnia jak teflon ale nie zabezpiecza przed rysami nie wierzmy w bajki.
Pozdrawiam.
Mth777
Lex user

Model Lexusa: GS450h

Postprzez adamsky73 » 9 cze 2019, o 23:02

A kto Ci nagadał głupot że ceramika zabezpiecza przed rysami? Po prostu dodaje dodatkową powłokę do porysowania, więc na pierwszy ogień nie jest wystawiony lakier auta. Czy na obs...anie przez ptaki :)
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
adamsky73
Lex Driver

Model Lexusa: LS460 '08

Postprzez pss » 10 cze 2019, o 08:53

Przecież wszyscy wiedzą, że to tylko na ptaki/chemie.
Choć nie każdą chemie to wytrzymuje co już przerobiłem przy pewnych zakładach chemicznych :)
pss
Lex user

Model Lexusa: is200t

Następna strona

Powrót do Ogólne