Vodafone alarm czy warto dla NX?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
thrix
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 23 sty 2019, o 01:06
Model Lexusa: IS NX
Skąd:: Global
Kontakt:

Vodafone alarm czy warto dla NX?

Post autor: thrix »

Lexus ASO oferuje alarm Vodafone z lokalizacja GPS oraz obsluga przez telefon.

Czy warto w to inwestowac? Ktos kto to ma zainstalowane?
Andmat
Lex user
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2010, o 22:21
Model Lexusa: Kiedyś RX 400h a obecnie NX300h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Vodafone alarm czy warto dla NX?

Post autor: Andmat »

Ja mam w moim NX. Czy warto? Hmmm.. trudno powiedzieć. Bo nie wiem czego oczekujesz. Dla mnie argumentem który zadecydował o zakupieniu abonamentu było to że "może"dostanę zniżke przy następnej polisie AC. Lokalizacja działa, trasę jaka przebywa auto też pokazuje, jak "odpalisz" bez "pestki" to dostajesz powiadomienie na telefon że "nastąpiła próba uruchomienia przy uzbrojonym alarmie" ale samochód normalnie będzie działał. Jak by go ukradli pewnie troche większe szanse na znalezienie. Można wprowadzić przez aplikacje różne ograniczenia dla samochodu. W sumie nie jest to złe rozwiązanie. Możesz wprowadzić np. limit prędkości i jak osoba której pożyczysz auto go przekroczy to dostaniesz powiadomienie. (fajna opcja jak jeździ samochodem syn czy córka a nie chcesz żeby "za bardzo" poszalał/a :) sporo opcji i ustawień.
thrix
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 23 sty 2019, o 01:06
Model Lexusa: IS NX
Skąd:: Global
Kontakt:

Re: Vodafone alarm czy warto dla NX?

Post autor: thrix »

A można zdalnie wlaczyc lub wylaczyc Lexa? Np dla podgrzania w zime czy w lato zeby klima nachlodzila?

Czy jest SOS przycisk i w momencie kolizji lub wypadku jest jakies powiadomienie na inne nr badz w apce, ktora mozna miec na 2 telefonu? Albo czy zglasza sie jakies centrum dzwoniac lub przez ten alarm ?
Andmat
Lex user
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2010, o 22:21
Model Lexusa: Kiedyś RX 400h a obecnie NX300h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Vodafone alarm czy warto dla NX?

Post autor: Andmat »

Jest SOS na numer centrali i oni oddzwaniają na wybrane numery. Nie ma natomiast opcji włączenia zdalnego. Takie cuda to maja tylko w USA i oprogramowanie Enform :(
atimax
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2020, o 14:50
Model Lexusa: NX 300
Skąd:: Stargard
Kontakt:

Re: Vodafone alarm czy warto dla NX?

Post autor: atimax »

Witam, stary wątek ale podbijam, mam to w nx300, model 2761, niebieska dioda na pilocie, serwis twierdzi ze to najnowsza wersja, co do tego czy warto , nie wiem, na pewno utrudnia kradzież, jak opłacisz aboanamen, jak dla mnie dość wysoki to pewno dość szybko znajda auto (chyba że ukradną zawodowcy ) , zniżka na ac jest warta uwagi szczegolnie przy promocji instalacji alarmu za 299 pln, natomiast u mnie ma jedną przypadłość, jak chcesz szybko po wejściu do auta odpalić silnik to nic z tego, nie widzi pastylki i nie włacza zapłonu, dopiero przy drugim podejściu odpala, lub musisz odczekać chwile i dopiero uruchamiać , jednak ta chwila to dość długo , więc przeważnie odpalam na dwa razy :) czy ktoś ma doświadczenia z najnowszą wersją ? macie to samo przy odpalaniu ?
Andmat
Lex user
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2010, o 22:21
Model Lexusa: Kiedyś RX 400h a obecnie NX300h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Vodafone alarm czy warto dla NX?

Post autor: Andmat »

Ja mam NX300h model 2019 i u mnie nie ma w ogóle żadnego opóźnienia . Wsiadam i działa od strzała.
ftjac
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2020, o 14:07
Model Lexusa: NX 300H
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Vodafone alarm czy warto dla NX?

Post autor: ftjac »

U mnie komplet niedogodności związanych z Vodafone.
Często jestem przy samochodzie na działce (śpię w zakresie wyczuwania pestki przez samochód), często mam otwarte drzwi lub bagażnik.
Aktywują się wtedy obie funkcje zabezpieczające:
- deaktywacja pestki bo jest ponad 30 min w zasięgu i system myśli, że ją zapomniał kierowca i zostawił w aucie,
- czasami jak na jakiś czas pestka odejdzie to uznaje że zapomniałem zamknąć drzwi i wrzuca immobilizer.

Efekt jest taki, że po powrocie kombinowałem 15 minut żeby odjechać.
W końcu serwis mnie nauczył jak to robić - nie tylko "jeźdźcy smoków" czytają forum więc jeśli ktoś by miał podobne problemy to na priv powiem jak to rozwiązano.
Jeśli natomiast używam w domu i jestem daleko od samochodu, to oczywiście jak koledzy wchodzę i po 3 sekundach wszystko jest bez żadnych zgrzytów.
Plachkon
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2020, o 20:53
Model Lexusa: NX300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Vodafone alarm czy warto dla NX?

Post autor: Plachkon »

Stoję przed podobnym dylematem, czy przedłużać abonament na monitoring. No i zaciekawiła mnie informacja o zniżce na AC. Czy mówicie o ubezpieczeniu kupowanym w ASO? I jaki jest poziom uzyskania takiej zniżki?

W moim NX z 2019 system działą tak, ze bez pestki nie da sie w ogóle odpalić auta. Rozrusznik kręci, ale nic sie nie dzieje. No i zegary z kontrolkami są martwe. A jak jest u Was? Czy faktycznie mozna go odpalić, a system przysyła komunikat o nieuprawnionym odpaleniu samoachodu?
Andmat
Lex user
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2010, o 22:21
Model Lexusa: Kiedyś RX 400h a obecnie NX300h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Vodafone alarm czy warto dla NX?

Post autor: Andmat »

U mnie można odpalić bez pestki ale zaraz dzwonią na komórkę i pytają czy wszystko jest ok. Zniżki dostałem 10% od całości ubezpieczenia ale nie wiem czy to nie moje naciski pozwoliły mi ją uzyskać bo powołałem się na obietnicę jej udzielenia przez sprzedawcę przy zawieraniu umowy na Vodafone.
Mario_1
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2021, o 20:18
Model Lexusa: NX 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Vodafone alarm czy warto dla NX?

Post autor: Mario_1 »

Witam,

Auto (NX300) mam od miesiąca i do tej pory po wejściu silnik odpalał natychmiastowo.
Teraz jednak pojawił się taki problem, że po wejściu do auta za 1 razem mi nie odpala ale za 2 razem już tak. Oprócz tego na wyświetlaczu pojawia się informacja "Smart entry & smart system malfunction. See owners manual" Zgodnie z zaleceniem z instrukcji skontaktowałem się z serwisem i powiedzieli mi, że to przez alarm vodafone bo musi minąć trochę czasu aby Kluczyk czy tam karta (sam nie wiem) połączyła sie przez bluetoothb z autem i jak to się stanie to powinien odpalić. I jeszcze jakaś kontrolka w aucie to pokazuje kiedybjuż dojdzie do połączenia. Dla testu wsiadłem do auta i odczekałem chyba z minute ale za 1 razem nie odpalił. Za 2 odpala od razu. Tak samo odpala jak wcześniej przejdzie się w tryb zapłonu (IGNITION ON). Czy można wierzyć, że to z powodu systemu vodafone? A może jednak coś dzieje się z autem. Jak uważacie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość