Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Czyli góra dwa tygodnie i powinieneś wyjechać z salonu. Jeśli chodzi o wycie silnika, to wszystko zależy od tego jak jeździsz. Ja jeżdżę głównie po drogach ekspresowych i autostradach. Auto ma taki zapas mocy, że nie musisz przy wyprzedzaniu wciskać pedału gazu w podłogę. Wtedy silnik tak nie wyje. Ja już nauczyłem się jeździć tym samochodem tak, żeby wycia było jak najmniej. Uważam jednak, że komora silnika powinna być lepiej wyciszona. Niestety w każdym samochodzie znajdziemy jakieś wady i Lexus NX nie jest ich pozbawiony. Nie mam porównania do innych samochodów hybrydowych, ponieważ jest to mój pierwszy samochód z takim napędem.
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Klaudiusz pisze:
Tomasz76 pisze:
Klaudiusz pisze:Czy wskazowki z apple carplay lub android auto wyswietlaja sie na HUD?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie są wyświetlane. Natomiast w przypadku ustawienia nawigacji fabrycznej, wskazania wyświetlane są bardzo fajnie i czytelnie. Ogólnie, to jest możliwość konfiguracji tego, co chcemy żeby nam się wyświetlało na szybie. Jest też regulacja wysokości i jasności wyświetlanego obrazu.
Dzieki. Moje Camry wyswietla na HUD wskazowki z Android Auto takze troche dziwne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Małe sprostowanie. Ponieważ używam Iphona, to wypowiadam się, jak to wygląda w przypadku apple carplay. Niech wypowie się ktoś, kto posiada telefon z androidem, bo może jest inaczej.
Łączkowski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 5 kwie 2022, o 14:14
Model Lexusa: NX
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Łączkowski »

AGUS pisze: Żona użytkuje corollę 2.0 i to zjawisko nie występuje jak w poprzednich modelach.
Ale przy mocnym przyspieszeniu jest cichsza niż NX?

Jeśli chodzi o wady zalety to jak to ma się w przypadku pojemności bagażnika?
AGUS
Lex user
Posty: 67
Rejestracja: 9 kwie 2022, o 21:40
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: AGUS »

Łączkowski pisze:
AGUS pisze: Żona użytkuje corollę 2.0 i to zjawisko nie występuje jak w poprzednich modelach.
Ale przy mocnym przyspieszeniu jest cichsza niż NX?

Jeśli chodzi o wady zalety to jak to ma się w przypadku pojemności bagażnika?
To jest HATCHBACK więc pojemność bagażnika jest na drobne zakupy. Wydaje mi się, że jest ciszej niż w nx (jeździłem testowo 30min). Nie ma wycia silnika jak było w poprzednich generacjach.
AGUS
Lex user
Posty: 67
Rejestracja: 9 kwie 2022, o 21:40
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: AGUS »

Zastanawiam się, jak wygląda sprawa Alarmu z lokalizacją GPS. Rozumiem, że alarm jest zamontowany i przy braku opłaty abonamentowej będzie działał, ażeby lokalizować po GPS należy po 6 miesiącach wykupić abonament. Jaki jest realny koszt takiego abonamentu po rabatach? Czy warto go wykupić? Do ubezpieczenia potrzebne są 2 zabezpieczenia np. immobilizer i alarm.
Łączkowski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 5 kwie 2022, o 14:14
Model Lexusa: NX
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Łączkowski »

AGUS pisze:To jest HATCHBACK więc pojemność bagażnika jest na drobne zakupy.
Chodziło mi o NXa - czy można ocenić go pozytywnie jeśli chodzi o pojemność czy jednak przy tych gabarytach nie brakuje trochę?
AGUS pisze:Wydaje mi się, że jest ciszej niż w nx (jeździłem testowo 30min). Nie ma wycia silnika jak było w poprzednich generacjach.
To dziwne mi się wydaje. Bo jeśli NX jest taki cichutki nawet przy prędkościach autostradowych to znaczy że jest dobrze wyciszony; po prostu ten mocny silnik i jego obroty dają taki dźwięk przy mocnym przyspieszeniu więc tutaj ciężko byłoby coś realnie poprawić przy zachowaniu e-cvt. Wydaje mi się niemożliwe żeby Corolla była lepiej wyciszona
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1354
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

Moje subiektywne zdanie: Corolla jest najgorzej wyciszonym autem na rynku. Jezdzilem pol godziny na jezdzie probnej. Pozniej przesiadlem sie do Camry i roznica byla kolosalna. Za to NX byl wyciszony jeszcze pare razy lepiej niz Camry.

Corolla ma hybryde 4generacji. NX okreslaja przez 4.5gen ze wzgledu na wzmocniony silnik elektryczny wzgledem Corolli, Camry czy ESa.

Wycie w NX moge sobie wyobrazic przy 160kmh kiedy dobijasz do 200.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
AGUS
Lex user
Posty: 67
Rejestracja: 9 kwie 2022, o 21:40
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: AGUS »

Klaudiusz pisze:Moje subiektywne zdanie: Corolla jest najgorzej wyciszonym autem na rynku. Jezdzilem pol godziny na jezdzie probnej. Pozniej przesiadlem sie do Camry i roznica byla kolosalna. Za to NX byl wyciszony jeszcze pare razy lepiej niz Camry.

Corolla ma hybryde 4generacji. NX okreslaja przez 4.5gen ze wzgledu na wzmocniony silnik elektryczny wzgledem Corolli, Camry czy ESa.

Wycie w NX moge sobie wyobrazic przy 160kmh kiedy dobijasz do 200.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mi nie chodzi o wycie przy blisko max prędkości. Interesuje mnie to zjawisko przy gwałtownym przyspieszaniu. Poprzednia generacja nie była zbyt dobrze wyciszona a wycie przy dociśnięciu do podłogi było straszliwe. Jeździłem ok 2 lata wstecz testową Rav4 i praca silnika była znacznie poprawiona. W 2019r kupiłem żonie Corollę 2.0 i wg mnie jest ok. Nie ma przeraźliwego jęku silnika jak było w poprzednich modelach. Dlatego NX wybrałem w ciemno nie widząc samochodu ani nie jeżdżąc.
W marcu jeździłem w jednym z salonów 350 i 450. 450 przyspiesza super - samochód wydawał się ciężki, 350 gorzej - wydawało mi się, że to wycie jednak występuje, może nie jak w poprzedniku - ale jest. Chciałem zamienić zamówienie na 450, zrezygnowałem ze względu na wydłużony czas oczekiwania. W następnym tygodniu najprawdopodobniej odbiorę samochód. Na chłodno będzie jakaś opinia. Na tę chwilę chodzi mi po głowie dlaczego nie 450h. Ale zobaczymy, może 350 podejdzie.
Łączkowski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 5 kwie 2022, o 14:14
Model Lexusa: NX
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Łączkowski »

AGUS pisze: Interesuje mnie to zjawisko przy gwałtownym przyspieszaniu.
Przy gwałtownym przyspieszaniu w każdym aucie jest wyraźny dźwięk, tym wyrazniejszy im jest ono mocniejsze. Oglądałem rozne video z tego typu testów i jest to obecne powszechnie, oczywiście różniąc się pod pewnymi względami. Nie rozumiem tego narzekania - jak komuś to nie pasuje to niech wybierze Audi, BMW, Porsche, etc. - tam jest nieskazitelna cisza jak się depnie :lol:
AGUS
Lex user
Posty: 67
Rejestracja: 9 kwie 2022, o 21:40
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: AGUS »

Łączkowski pisze:
AGUS pisze: Interesuje mnie to zjawisko przy gwałtownym przyspieszaniu.
Przy gwałtownym przyspieszaniu w każdym aucie jest wyraźny dźwięk, tym wyrazniejszy im jest ono mocniejsze. Oglądałem rozne video z tego typu testów i jest to obecne powszechnie, oczywiście różniąc się pod pewnymi względami. Nie rozumiem tego narzekania - jak komuś to nie pasuje to niech wybierze Audi, BMW, Porsche, etc. - tam jest nieskazitelna cisza jak się depnie :lol:
Nie rozumnemu się. Kto jeździł poprzednikiem czy Rav4 2016- ten wie o czym mówię. Jest to minus, większy-mniejszy - nie ważne. Jednemu przeszkadza, drugiemu nie, trzeci tego nie zauważy z różnych względów. Zdaje się, że na testach niektórzy o tym mówią. Każdy podchodzi do tematu indywidualnie i ma własne oczekiwania. W praniu wyjdzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości