Zakup Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
Valigora1
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 2 gru 2021, o 12:33
Model Lexusa: Elegance
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Valigora1 »

Informacją sprzed 19 godzin miejmy nadzieję że opóźnienie nie będzie dłuższe niż 10 dni a mniejsza liczba samochodow była tylko na rynek australijski


Quote:
The Toyota Motor Corporation (TMC) has announced significant production delays on some of its most popular models including the RAV4 midsize SUV and the new-generation Lexus NX.In a statement released overnight, Toyota said it has been forced to cut its February production expectations by 150,000 units to around 700,000.



Toyota listed the below cars and SUVs as missing at least 10 days of production:
Toyota GR Yaris
Toyota Yaris
Toyota Yaris Cross
Toyota C-HR
Lexus NX (including NX 450h+)
Lexus UX (including UX 300e)



Other models have fared better and will only see a delay of two days, including:
Toyota RAV4
Toyota Corolla
Toyota Corolla Cross
Toyota Camry
Toyota Prius
Lexus ES
Lexus LS (four-day delay)
Source https://www.chasingcars.com.au/news/car ... shortages/
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: machony79 »

Nie wiem gdzie są produkowane auta na rynek australijski ale na USA są produkowane w Kanadzie.
Na Europe w Japonii.
Awatar użytkownika
pawelwone
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 24 gru 2011, o 22:52
Model Lexusa: IS250/ IS200t / NX300H / ES300H / NX350H
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: pawelwone »

W DOSTAWIE: Zeebrugge, BELGIUM

Twój samochód jest niemal gotowy do odbioru. Jednak najpierw ostatnia seria kontroli, aby upewnić się, że Twój pojazd jest dla Ciebie idealny. Czeka go ponad 50 punktów kontrolnych: od uruchomienia silnika do sprawdzenia ciśnienia w oponach – wszystko aby upewnić się, że w trakcie swojej pierwszej jazdy będziesz mieć pewność co do dokonanego właściwego wyboru. Po zakończeniu szczegółowej kontroli, Twój samochód zostanie dostarczony do stacji dilerskiej w celu odbioru. </br>Następny krok: otrzymasz wiadomość z informacją, że Twój samochód jest teraz gotowy do odbioru.



Nie sprawdzałem kilka dni aplikacji, więc nie wiem kiedy pojawiła się ta informacja. Być może dziś, a być może w poniedzialek.

Wysłane z mojego LIO-L29 przy użyciu Tapatalka
wawa69
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 6 lis 2021, o 08:46
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: wawa69 »

pawelwone pisze:W DOSTAWIE: Zeebrugge, BELGIUM

Twój samochód jest niemal gotowy do odbioru. Jednak najpierw ostatnia seria kontroli, aby upewnić się, że Twój pojazd jest dla Ciebie idealny. Czeka go ponad 50 punktów kontrolnych: od uruchomienia silnika do sprawdzenia ciśnienia w oponach – wszystko aby upewnić się, że w trakcie swojej pierwszej jazdy będziesz mieć pewność co do dokonanego właściwego wyboru. Po zakończeniu szczegółowej kontroli, Twój samochód zostanie dostarczony do stacji dilerskiej w celu odbioru. </br>Następny krok: otrzymasz wiadomość z informacją, że Twój samochód jest teraz gotowy do odbioru.



Nie sprawdzałem kilka dni aplikacji, więc nie wiem kiedy pojawiła się ta informacja. Być może dziś, a być może w poniedzialek.

Wysłane z mojego LIO-L29 przy użyciu Tapatalka
Ze składu celnego w Mszczonowie do salonu około 2tyg.Ja jeszcze poczekam,wstępnie do 15 maja (zamówiony pod koniec września).
heretyk
Lex user
Posty: 66
Rejestracja: 6 sie 2021, o 12:42
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: heretyk »

Brylanty pisze:
Farmax pisze:Jeżeli przy zakupie samochód jest konfigurowany na kołach 20 to taka jest homologacja i zimowe powinno się mieć też 20. Rzadko - ale zdarza się ,że podczas wypadku czy kolizji ktoś może się tego dopatrzeć i to zaskarżyć.
Dokładnie tak jest. Nawet sprzedawca nam tak tłumaczył że wychodzi na homologacji 20cali i zimowe też powinny być 20calowe. Jak zamawialiśmy auto to była promocja na zimowe koła. Cena 10.900zl.
Jesteście pewni że homologacja jest tylko na te konkretne koła z którymi wyjeżdża samochod z fabryki? Mnie sie wydawało że konkretne modele maja homologację na rożne rozmiary kol. Na bank miałem tak w innych samochodach. Np. bazowo były 17", ale w standardzie tej konkretnej wersji miałem 19" wiec w homologacji były 17", 18" i 19" (oczywiście z odpowiednimi oponami dla każdego rozmiaru felg).

Ja zamówiłem omotenashi i standardowo są 20", ale sprzedawca zaoferował mi kola zimowe 18" - nie jest to wyznacznik, bo on nie jest bardzo zaangażowany w sprzedaż:) ale wole dopytać.
Esdipio
Lex user
Posty: 219
Rejestracja: 8 wrz 2021, o 16:57
Model Lexusa: NX
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Esdipio »

heretyk pisze:
Brylanty pisze:
Farmax pisze:Jeżeli przy zakupie samochód jest konfigurowany na kołach 20 to taka jest homologacja i zimowe powinno się mieć też 20. Rzadko - ale zdarza się ,że podczas wypadku czy kolizji ktoś może się tego dopatrzeć i to zaskarżyć.
Dokładnie tak jest. Nawet sprzedawca nam tak tłumaczył że wychodzi na homologacji 20cali i zimowe też powinny być 20calowe. Jak zamawialiśmy auto to była promocja na zimowe koła. Cena 10.900zl.
Jesteście pewni że homologacja jest tylko na te konkretne koła z którymi wyjeżdża samochod z fabryki? Mnie sie wydawało że konkretne modele maja homologację na rożne rozmiary kol. Na bank miałem tak w innych samochodach.
Np. bazowo były 17", ale w standardzie tej konkretnej wersji miałem 19" wiec w homologacji były 17", 18" i 19" (oczywiście z odpowiednimi oponami dla każdego rozmiaru felg).

Ja zamówiłem omotoćostam i standardowo są 20", ale sprzedawca zaoferował mi kola 18" choć to nie jest wyznacznik, bo on nie jest jakoś bardzo zaangażowany w sprzedaż:)
Ja sie dopytywałem u swojego sprzedawcy i on twierdzi ze jesli auto w standardzie wyjezdza na 20 calach to jest homologowany tylko na 20 cali czyli F-sport i Omotenashi.

W innych markach bywa ze w wersjach sportowych, sa wieksze tarcze i niestety mniejsze rozmiary felg fizycznie nie pasuja, ale w Lexusie raczej wątpie zeby F-Sport mial inne tarcze i zaciski.
Brylanty
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 7 gru 2021, o 17:52
Model Lexusa: Nx
Skąd:: Lubelskie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Brylanty »

W wersji prestige z pakietami też wychodzi na 20calowych felgach. Jakby nie patrzeć na 20 będzie ładniejszy niż na 18. A w zimie się okaże jak się będzie jeździc :/ ps. A z homologacja to mi się wydaje że to pic na wodę. Kto co jakie woli niech zakłada. Bez promocji napewno za koła zimowe za ponad 13tys można kupić dużo duzo ładniejsze..
Esdipio
Lex user
Posty: 219
Rejestracja: 8 wrz 2021, o 16:57
Model Lexusa: NX
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Esdipio »

Brylanty pisze:W wersji prestige z pakietami też wychodzi na 20calowych felgach. Jakby nie patrzeć na 20 będzie ładniejszy niż na 18. A w zimie się okaże jak się będzie jeździc :/ ps. A z homologacja to mi się wydaje że to pic na wodę. Kto co jakie woli niech zakłada. Bez promocji napewno za koła zimowe za ponad 13tys można kupić dużo duzo ładniejsze..
Homologacja jest oparta na standardowym i opcjonalnym wyposazeniu. Prestige homologowany jest na 18 i 20 cali.
Nieoryginalne, markowe felgi 20 cali wraz z czujnikami, oponami wyjda w bardzo podobnych pieniadzach, chyba ze postawisz na chinszczyzne w felgach i oponach to i owszem za pol ceny kupisz.
wawa69
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 6 lis 2021, o 08:46
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: wawa69 »

Test przyspieszenia wersja FWD,katalogowo 8,7.
https://www.youtube.com/watch?v=hDkNaKxVGyo
vki
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 28 lis 2021, o 21:28
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Legnica
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: vki »

Po zalogowaniu się do "Mój Lexus" widzę tylko dwie zakładki:
"Moje Pojazdy" i "Moje Konfiguracje". Nie mam możliwości śledzenia zamówienia. Dzwoniłem do sprzedawcy i powiedział, że adres mailowy jest podpięty do konta. Niestety w dalszym ciągu "posiadasz 0 samochodów przypisanych do swego konta". Jak te nasze Lexusy będą działać jak to konto My Lexus to słabo będzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości